Najbardziej oszczędne zmywarki – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Klaudia

Używając zmywarki do naczyń, możesz sporo zaoszczędzić. Wybierając urządzenie o niskim poborze prądu i wody, obniżysz rachunki za te media. Podpowiadamy, jak wybrać zmywarkę do naczyń o niskich kosztach eksploatacji i które z najbardziej oszczędnych modeli przypadły do gustu naszym klientom. Przeczytaj opinie o zmywarkach i znajdź idealny model do swojego domu!

Programator zmywarki do naczyń z programem eco

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym charakteryzuje się oszczędna zmywarka do naczyń,

- jak wybrać zmywarkę o niskim poborze prądu i wody,

- jakie są opinie klientów o oszczędnych zmywarkach,

- która tania zmywarka jest najbardziej oszczędna.

Oszczędna zmywarka do naczyń, czyli jaka?

Program eco w zmywarce do naczyńAutomatyczna zmywarka to sprzęt, dzięki któremu mycie naczyń pochłania znacznie mniej wody niż w przypadku tradycyjnego zmywania w zlewozmywaku. Dlatego jeśli chcesz zmniejszyć rachunki w swoim gospodarstwie domowym, rozważ zakup tego urządzenia. Czym charakteryzuje się oszczędna zmywarka do naczyń? Przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu zwróć uwagę na następujące parametry:
  • wysoka klasa energetyczna – nie mniejsza niż A, a najlepiej A+++,
  • niskie zużycie wody na cykl – najoszczędniejsze zmywarki zużywają 6-7 litrów w czasie jednego cyklu,
  • niski roczny pobór prądu – szukaj modeli, które rocznie nie zużywają więcej niż 180-200 kWh,
  • program eco – oferuje dłuższe mycie w wodzie o niższej temperaturze, co pozwala zmniejszyć zużycie prądu,
  • program zmywania przy połowie załadunku – pozwoli Ci na oszczędne zmywanie także wtedy, gdy nie zapełniasz naczyniami całej zmywarki.

Jak wybrać zmywarkę o niskim poborze prądu i wody?

Przeglądając dostępne na rynku zmywarki do naczyń, można pogubić się wśród modeli, ich parametrów, dodatkowych funkcji i obsługiwanych programów. Aby wybrać naprawdę oszczędne urządzenie, sprawdź, jak odczytywać informacje o niskim zużyciu energii elektrycznej oraz zimnej wody przez zmywarkę. W tym celu warto wiedzieć, ile prądu zużywa zmywarka standardowo i porównywać podany przez producenta roczny pobór z tą wartością.

WARTO WIEDZIEĆ

Najmniejsze i najbardziej przyjazne środowisku (a zarazem Twojemu portfelowi) zmywarki mogą zużywać około 170 kWh rocznie, co odpowiada w przybliżeniu 8 zł miesięcznie. Pełnowymiarowe zmywarki w klasie A+++ i A++ przekroczą próg 200-250 kWh rocznie, co przekłada się na koszt od 9 do 12 złotych za miesiąc.

Ile wynosi standardowy pobór zimnej wody przez te urządzenia? Podczas jednego cyklu zmywarka o szerokości 45 centymetrów lub kompaktowa zużyje około 7 do 9 litrów wody. Kliknij tutaj, by sprawdzić najbardziej oszczędne modele. W przypadku sprzętu o typowych gabarytach pobór wody może sięgać nawet 12 litrów. Dla porównania: zwykłe zużycie wody w trakcie jednego zmywania ręcznego to nawet 80 litrów.

Oszczędna zmywarka do naczyń – opinie klientów

Zmywarka Candy CDP 2D947WZanim kupisz zmywarkę, warto zapoznać się z opiniami klientów o najpopularniejszych modelach. W sklepie RTV Euro AGD jedną z najchętniej wybieranych oszczędnych zmywarek jest Bosch Serie 6 SPS66TI01E w klasie A+++. Małgorzata, która kupiła ten model w marcu 2018 roku, pisze o nim: To drugie moje urządzenie, z którego jestem zadowolona. Pracuje bardzo cicho, naczynia perfekcyjnie umyte i wysuszone. Załadunek, jak i opanowanie sterowania, nie sprawia mi problemu.

Wśród modeli o najwyższej klasie energetycznej dużą popularnością cieszy się zmywarka Electrolux ESF5545LOX AirDry. Użytkownicy doceniają jej cichą pracę oraz liczne programy, które spełniają potrzeby gospodarstwa domowego. Zmywarka ESF 5545LOX jest bardzo dobrym produktem. Posiada wszystko, co potrzeba do zmywania w domowej kuchni. Żona jest zadowolona z formatu „wash and go” – włączasz zmywarkę i wychodzisz z domu. Zmywarka pozmywa i otworzy drzwiczki, a następnie wyłączy się 5 minut po zakończeniu programu. Po prostu rewelacja, pełen automat – pisze o swojej zmywarce Kostek. – Do tego jest cichuteńka tak, że jej nie słychać. Może spokojnie pracować w nocy, a rano wszystko suchutkie i czyste (funkcja opóźnienia startu).

Czy tania zmywarka może być oszczędna?

Za zmywarki w klasie A+++ trzeba jednak zapłacić, choć cenę urządzenia rekompensuje oszczędność na rachunkach. Czy w tej roli sprawdzi się tania zmywarka? W naszej ofercie znajdziesz popularne modele w cenie poniżej 1 200 złotych, na przykład Candy CDP 2D947W. Zmywarka ta pobiera jedynie 193 kWh energii rocznie, co przekłada się na miesięczne koszty zużycia energii elektrycznej poniżej 9 złotych. Podobnie jak w przypadku innych 45-centymetrowych modeli, zużycie wody w tym przypadku to około 9 litrów na cykl. Grzegorz, który nabył ten model w czerwcu 2018, pisze o nim: Przy tej cenie zmywarka jest, jak na razie, naprawdę rewelacyjna. Zużywa mało wody i energii, a naczynia umyte perfekcyjnie. Użytkownik Smoczu dodaje: Pracuje bez problemów, kwestia przyzwyczajenia do wielkości po przesiadce z 60 cm. Głośność akceptowalna. Używam w sumie 2 programów na przemian: szybkiego oraz codziennego, sporadycznie obfitego. Zmywarka domywa bez problemu, bez opłukiwania talerzy.

Obawiasz się o żywotność swojej zmywarki? Niektóre usterki możesz naprawić samodzielnie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – przeczytaj więcej na ten temat w tym artykule.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link