Ładowarka samochodowa – poznaj dostępne rodzaje

Autor: Ola

Smartfon, nawigacja, wideorejestrator czy podstawka do podgrzewania kawy – w czasie jazdy posiłkujesz się wieloma urządzeniami, które mają za zadanie ułatwić Ci podróż oraz uczynić ją bardziej komfortową. Niestety, wszystkie te sprzęty posiadają baterie, które rozładowują się po kilku godzinach intensywnego działania lub wymagają stałego podłączenia do zasilania. Dlatego tak ważne jest, aby wśród wyposażenia auta znalazła się ładowarka samochodowa.

Ładowarka samochodowa pozwala zasilić potrzebne urządzenia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje ładowarek samochodowych,

- na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę samochodową,

- czy warto wybrać markową ładowarkę samochodową USB.

Ładowarkę samochodową wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczkiRodzaje ładowarek samochodowych – przegląd modeli

Najbardziej popularnym rodzajem ładowarek samochodowych są modele USB. Przeznaczone są do umieszczenia w gnieździe zapalniczki, skąd pobierają prąd potrzebny do zasilania urządzeń. Takie ładowarki są uniwersalne, ponieważ w zależności od tego, jaki kabel do nich podłączysz, będziesz mógł ładować sprzęty o różnych portach wejściowych. Najpopularniejszym obecnie złączem jest jednak micro USB i to właśnie taki przewód jest najczęściej dodawany do zestawu wraz z ładowarką, np. w modelu Samsung EP-LN915U.

Dostępne są także ładowarki samochodowe USB o uniwersalnym zastosowaniu, ale stworzone specjalnie do zasilania wideorejestratorów – te najczęściej posiadają słabe baterie i przez to nie mogą spełniać swojej funkcji podczas postoju na parkingu przy wyłączonym silniku. Istnieją jednak ładowarki, które podłączają się bezpośrednio do instalacji elektrycznej, omijając tym samym układ zapłonu – jednocześnie mają ochronę przed rozładowaniem akumulatora, są zatem funkcjonalne i w pełni bezpieczne dla auta. Przykładem takiej ładowarki samochodowej USB jest Mio MiVue SmartBox.

Ciekawą opcją są także samochodowe ładowarki indukcyjne. Posiadają one formę uchwytu, tak jak model SBS TESUPROUNDWIR10W, a więc mogą zasilać telefon, kiedy ten służy Ci do wskazywania drogi na GPS-ie. Taka ładowarka samochodowa do telefonu nie jest uniwersalna, ale bardzo przydaje się tym, których głównym sprzętem dodatkowym w aucie jest właśnie smartfon.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę samochodową?

Jeśli zdecydowałeś się na kupno ładowarki samochodowej do telefonu, sprawdź kilka najważniejszych parametrów, a szczególnie:

  • liczbę portów USB – ważny aspekt, jeśli chcesz ładować kilka urządzeń jednocześnie lub podróżujesz z rodziną korzystającą ze sprzętów elektronicznych,
  • zabezpieczenia – ładowarka samochodowa USB powinna posiadać zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeładowaniem,
  • natężenie – od tej wartości będzie zależeć prędkość ładowania. Satysfakcjonującym wynikiem jest już natężenie 2000 mA, jednak im więcej portów, tym wyższa powinna być ta wartość. Niektóre ładowarki samodzielnie dopasowują natężenie do rodzaju urządzenia i to właśnie one są najbardziej funkcjonalne.

UWAGA

Zanim podłączysz swoje urządzenia do ładowarki samochodowej USB, sprawdź, jakie natężenie jest bezpieczne dla Twojego telefonu czy tabletu. Wszystkie niezbędne informacje z pewnością znajdziesz w instrukcji obsługi.

  • 419 zł
  • 329 zł
  • 34,99 zł
  • 139,99 zł
  • 109,99 zł

Ładowarka samochodowa USB Reinston Ultra ELSA10Czy warto wybrać markową ładowarkę do samochodu?

Markowe ładowarki samochodowe USB są zazwyczaj sporo droższe od urządzeń mniej znanych producentów. Dlatego też często są pomijane przez kupujących, którzy za dwu- czy trzykrotnie niższą cenę są w stanie kupić pozornie takie samo urządzenie. Jest to jednak błąd, ponieważ tylko kupując ładowarkę samochodową znanej marki, zyskuje się pewność, że parametry podane na opakowaniu będą odpowiadały rzeczywistości – żadna szanowana firma nie mogłaby sobie pozwolić na przekłamania w tej kwestii. Dodatkowo takie ładowarki samochodowe do telefonów są wykonywane z najlepszych jakościowych materiałów, ich konstrukcja idealnie pasuje do gniazda zapalniczki samochodowej, a w razie awarii możesz je reklamować u producentów.

Jeśli już wiesz, co jest ważne w czasie kupowania ładowarki do auta, sprawdź również nasz Ranking ładowarek samochodowych, z którego dowiesz się, które modele cieszą się największą popularnością oraz jakie mają parametry.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link