Jedna czy dwie komory? Jaki zlewozmywak wybrać?

Autor: Anna

Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak wybrać do kuchni? W tym artykule szeroko omówimy wszystkie możliwe warianty. Opowiemy, kiedy zdecydować się na zlewozmywak jednokomorowy, a kiedy na dwukomorowy. Dowiedz się więcej o tych wariantach zlewozmywaków kuchennych.


Kuchnia urządzona w białych kolorach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- w jakich kuchniach sprawdzą się zlewozmywaki jednokomorowe,

- do jakich pomieszczeń lepiej wybrać zlewozmywaki dwukomorowe,

- jakie inne warianty masz do wyboru.

Urządzasz kuchnię i jesteś na etapie doboru zlewozmywaka? Zatrzymaj się na chwilę. Podpowiemy Ci, który model będzie najlepszy. To ważne, aby podjąć decyzję, zanim skompletujesz pozostałe elementy wyposażenia kuchni, takie jak meble oraz sprzęt AGD. Zobacz, jakie warianty masz do wyboru.

Zlewozmywak stalowy

Zlewozmywaki jednokomorowe - czy tylko do małej kuchni?

Czy zlewozmywaki jednokomorowe nadają się tylko do małej kuchni? Niekoniecznie. Małe zlewozmywaki jednokomorowe preferowane są do montażu w przestronnych wnętrzach, szczególnie tam, gdzie podłączona zostanie także zmywarka. Brudne naczynia w większości będą trafiały bezpośrednio do niej, a ręczne mycie pozostałego wyposażenia będzie można wykonać nad jednokomorowym zlewem z ociekaczem.

Ten typ zlewozmywaka bardzo dobrze wpasuje się także w gusta osób, które gotują mało lub rzadko. W zupełności wystarczy do tego, by mogły wykonać codzienne zadania szybko i sprawnie.

W głębokim, jednokomorowym zlewie kuchennym można zamoczyć sporo naczyń, przepłukać te, które brudzą się najczęściej i które często warto mieć pod ręką.

UWAGA

Ceramiczne jednokomorowe zlewy znajdują często zastosowanie w kuchniach urządzonych w stylistyce prowansalskiej. Jeśli lubisz takie wnętrza i w dodatku Twoja kuchnia jest nieduża, to na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego w asortymencie tego typu produktów.

Polecane zlewozmywaki
  • 569 zł
  • 669 zł
  • 1 080 zł
  • 1 229 zł
  • 999 zł
Zlewozmywaki dwukomorowe – do kuchni bez zmywarki
Dwukomorowe zlewozmywaki są zdecydowanie wygodniejszą opcją do użytkowania w kuchniach, gdzie sporo gotujesz lub w których powierzchnia użytkowa pomieszczenia pozwala na dobór tak dużego wyposażenia.

Zlewozmywak dwukomorowyW dwukomorowym zlewozmywaku można znacznie efektywniej zaplanować pracę przy przygotowywaniu posiłków. W jednej komorze opłuczesz, czego aktualnie potrzebujesz, a do drugiej je odstawisz. Dotyczy to nie tylko mytych naczyń, ale również produktów spożywczych. Dla osoby, która lubi gotować, to naprawdę spore ułatwienie i oznacza skrócenie czasu przygotowywania posiłków.

Prawdopodobnie dlatego zlewozmywaki dwukomorowe bardzo często spotykamy w kuchniach restauracyjnych, gastronomicznych i innych lokalach usługowych, gdzie komfort pracy jest niezwykle ważny.

Dwukomorowe zlewozmywaki sprawdzą się oczywiście także wszędzie tam, gdzie nie planuje się obecności zmywarki. Dlatego w standardowo wyposażonych kuchniach bez tego sprzętu warto zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla mytych naczyń, szczególnie jeśli z pomieszczenia kuchennego korzysta kilka osób.

Zlewozmywaki jednokomorowe, 1,5-komorowe i z ociekaczem

To warianty pośrednie, które mogą być wykorzystywane zamiast zlewozmywaków jedno- i dwukomorowych. Ociekacz zapewnia dodatkowe miejsce dla naczyń, które po umyciu muszą przeschnąć. Jest to także dodatkowe miejsce na produkty spożywcze, które wymagają obróbki, zanim zostaną podane do gotowego dania.

Na ociekaczu można także postawić suszarkę na naczynia lub pojemnik na sztućce. Warto pomyśleć o takich akcesoriach, szczególnie gdy nie planujesz montażu takiej suszarki w szafce.

Czy wiesz już, na jaki zlewozmywak się zdecydować? Jeśli podjąłeś decyzję co do zlewozmywaka jedno- czy dwukomorowego, dobierz także jego odpowiedni materiał wykonania. O zlewozmywakach ceramicznych przeczytasz w tym artykuleo granitowych w tym. Zajrzyj też do innych poradników.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów