Jaka ładowarka samochodowa będzie dla Ciebie najlepsza? Zwróć uwagę na te parametry

Autor: Anna

Spędzasz dużo czasu za kółkiem? Z pewnością znasz więc to uczucie, gdy Twój telefon rozładowuje się w podróży, a Ty nie masz przy sobie powerbanka. Możesz jednak uniknąć takich sytuacji. Jaką ładowarkę samochodową wybrać? Oto kilka porad, które Ci to ułatwią!

najlepsza ładowarka samochodowa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak wybrać dobrą ładowarkę samochodową,

- czy lepiej sprawdzi się model przewodowy, czy bezprzewodowy,

- jakie ładowarki samochodowe polecają nasi klienci.

Najlepsza ładowarka samochodowa – najważniejsze parametry

jaka ładowarka samochodowaPlanujesz zakup ładowarki do telefonu, której będziesz mógł używać w samochodzie? Wybierając takie akcesorium, powinieneś wrócić uwagę na następujące aspekty:

 • natężenie prądu – wystarczającą wartością będzie tu 2000 mA;
 • liczba gniazd – im więcej gniazd, tym więcej urządzeń będziesz mógł ładować w jednym czasie;
 • kompatybilność – do wyboru masz modele uniwersalne i dedykowane, czyli współpracujące z urządzeniami tylko jednej marki. Wybierając tę pierwszą możliwość, masz znacznie większą swobodę działania i nie musisz zmieniać ładowarki po zakupie nowego telefonu;
 • długość przewodu zasilającego – sprawdź, w którym miejscu w Twoim samochodzie znajduje się gniazdo zapalniczki, by mieć pewność, że kabel ładowarki będzie odpowiednio długi, by podłączyć do niego telefon i odłożyć go w bezpieczne miejsce;
 • zabezpieczenia – najlepsza ładowarka samochodowa to taka, która posiada zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe, przeciwzwarciowe i termiczne;
 • marka – przyglądając się dostępnym na rynku ładowarkom samochodowym, zobaczysz, że liczba zamienników niemalże dorównuje liczbie markowych akcesoriów. Czy w tej sytuacji warto decydować się wybór oryginalnego produktu? Choć marka niesie za sobą pewną renomę, zamienniki mogą być równie wydajne – porównaj ich parametry z oryginałem i na tej podstawie podejmij decyzję;
 • dodatkowe funkcje – nowoczesne ładowarki mogą też posiadać szereg funkcji przydatnych na co dzień. Za przykład niech posłuży ten model, który wyposażono w moduł szybkiego ładowania QuickCharge – dzięki temu zajmie Ci to znacznie mniej czasu.
 • 159,99 zł
 • 79,99 zł
 • 29,99 zł
 • 89,99 zł
 • 49,99 zł

WSKAZÓWKA

Jeśli zamierzasz ładować kilka urządzeń jednocześnie, postaw na ładowarkę samochodową o większym natężeniu prądu niż 2000 mA.

ładowarka samochodowa Huawei AP31 Quick Charger

Ładowarka samochodowa – przewodowa czy bezprzewodowa?

Choć myśląc o ładowarce samochodowej, najpewniej masz przed oczami klasyczne akcesorium podłączane do urządzenia kablem, coraz częściej można spotkać się z nowoczesną alternatywą w postaci ładowarki bezprzewodowej. Jak działa takie urządzenie? Do gniazda zapalniczki podłączana jest jedynie podstawa – a później wystarczy tylko położyć na niej telefon, by rozpocząć ładowanie baterii.

Opcja ta jest bardzo kusząca w przypadku ładowarek domowych – zapewnia bowiem wygodę i ogranicza liczbę kabli plączących się dookoła. W przypadku samochodu może się jednak nie do końca sprawdzić. Dlaczego? Wystarczy jedno nagłe hamowanie, by telefon spadł z podstawki ładującej i wylądował pod nogami pasażerów. W przypadku ładowarki przewodowej zostanie z kolei na swoim miejscu, przytrzymywany przez kabel – ten rodzaj jest zatem uważany za bezpieczniejszy.

Najlepsza ładowarka samochodowa USB – opinie naszych klientów

Wciąż nie możesz się zdecydować na konkretny model? Oto 5 najciekawszych propozycji z naszego asortymentu. Zobacz, jakie zalety niesie za sobą korzystanie z nich i wybierz najlepszą ładowarkę samochodową dla siebie!

Ładowarka to niejedyny gadżet, który warto zabrać ze sobą w długą podróż samochodem. Sprawdź, co jeszcze może Ci się przydać: Wybierasz się w podróż samochodem? Sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć. Zobacz też nasz ranking z najlepszymi ładowarkami samochodowymi z naszego asortymentu.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny