Głośniki komputerowe 5.1 – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Ola

Głośniki wbudowane w laptopy lub monitory komputerów stacjonarnych najczęściej pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego też najlepszym sposobem na zapewnienie sobie maksymalnej przyjemności z gier, słuchania muzyki i oglądania filmów jest dokupienie osobnego zestawu. Dlaczego warto wybrać głośniki komputerowe 5.1 i które modele są najwyżej oceniane przez użytkowników?

Dobry zestaw głośników do komputera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są głośniki komputerowe 5.1,

- czy głośniki Logitech 5.1 są najlepsze,

- które głośniki 5.1 innych marek polecają nasi klienci.

Głośniki komputerowe 5.1 – czym właściwe są?

Odtwarzanie muzyki na głośnikach 5.1Oznaczenia typu 2.0, 2.1 czy 5.1 określają jeden z podstawowych parametrów głośników komputerowych, mianowicie zawartość zestawu. Pierwsza cyfra informuje o liczbie głośników, druga zaś – 0 lub 1 – o obecności lub braku głośnika niskotonowego. W praktyce oznacza to, że kupując głośniki 5.1, zyskasz spory zestaw audio wraz z subwooferem.

Głośniki komputerowe 5.1 umożliwiają uzyskanie dźwięku przestrzennego przy odpowiednim rozstawieniu poszczególnych elementów zestawu. Dzięki nim zwiększysz więc wrażenia słuchowe podczas grania w gry, a także będziesz w stanie w lepszy sposób określić położenie swoich przeciwników! Głośniki 5.1 znakomicie sprawdzą się też w czasie oglądania filmów, seriali oraz słuchania muzyki.

CZY WIESZ, ŻE...

Jedyną wadą głośników komputerowych 5.1 może być konieczność posiadania sporej ilości miejsca na ich rozstawienie. Czasami warto pokusić się o nietypowe rozwiązania takie jak podwieszenie części głośników za krzesłem przy biurku, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk przestrzenny.

Głośniki Logitech 5.1 – dlaczego są tak popularne?

Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że największą popularnością w naszym sklepie cieszą się głośniki 5.1 Logitech. Nasi użytkownicy najwyższymi ocenami zrecenzowali 2 modele:

  • Logitech Z906 5.1 THX/500W – choć niektórych może początkowo odstraszyć cena tego zestawu, warto wydać trochę więcej, by zyskać dźwięk najlepszej jakości. Świadczy o tym przede wszystkim ponad 100 pozytywnych recenzji pozostawionych pod tym produktem w naszym sklepie. Głośniki komputerowe 5.1 są chwalone za czysty dźwięk, sporą moc i obecność pilota, za którego pomocą można łatwo sterować urządzeniem z kanapy czy łóżka. Aquarius chwali ten zestaw również za basy: Praktycznie w ogóle nie występują zniekształcenia basu i tonów średnich i wysokich, bas jest głęboki i czysty […].
  • Logitech 5.1 Z 506 – te głośniki komputerowe 5.1 również docenili nasi użytkownicy. Zestaw o ponad połowę tańszy od poprzedniego cieszy się co prawda mniejszą popularnością, ale możemy przeczytać o nim sporo dobrego. Użytkownik Piotr Żmuda pokusił się nawet o stwierdzenie, że głośniki 5.1 dają efekt dźwięku zbliżony do kinowego, zaś Kiokun wskazuje na dużą moc urządzenie i emitowany czysty dźwięk. Dodaje również: Żeby wszystko grało idealnie, trzeba również skonfigurować swoją kartę dźwiękową, bo głośniki to tylko połowa sukcesu… Za tę cenę nie ma nic lepszego.

Pozostałe głośniki komputerowe 5.1

Głośniki Creative 5.1 Inspire T6300Które modele głośników 5.1 zasłużyły na wyróżnienie od naszych klientów? Z pewnością warto tu wspomnieć o produkcie Genius SW-HF5.1 4800. Chwalony przede wszystkim za korzystny stosunek jakości do ceny wielu użytkowników doceniło również za klasyczny design. Drewniana obudowa prezentuje się elegancko, dźwięk jest czysty, a moc wystarczy chyba każdemu na domowe warunki. Zadowolenia z zakupu nie kryje Pablo, a F@zi dodatkowo chwali te głośniki komputerowe 5.1 za świetne basy.

Dobrym wyborem okażą się również głośniki Creative 5.1 Inspire T6300. Ten model możesz zakupić za niespełna 300 zł, czego nie omieszkali zauważyć także inni użytkownicy. Panmruk napisał, że w stosunku do ceny głośniki oferują piękny dźwięk zarówno w niskich, jak i wysokich tonach. Anon natomiast kupił te głośniki Creative 5.1 swojemu synowi i jest zadowolony z ich bezawaryjności, jak również niskiej ceny.

Jeśli ciągle wahasz się przed zakupem głośników komputerowych i obawiasz się, że zestaw 5.1 będzie zbyt duży, zajrzyj do naszego poradnika: Zestaw 2.1 czy 5.1 – jakie głośniki komputerowe wybrać.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link