Apple iPhone w 2019 roku – czego możemy się spodziewać?

Autor: Ola

Jesteś fanem iPhone’ów Apple? Z pewnością nie możesz się zatem doczekać premier, które marka przygotowała na 2019 rok. Choć oficjalnie nie został przedstawiony jeszcze żaden model, możemy się sporo dowiedzieć z internetowych przecieków. Zobacz, czego możesz się spodziewać po najnowszych iPhone’ach!

Czekamy na premierę nowego iPhone'a

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie modele iPhone’ów trafią na rynek w 2019 roku,

- czy można liczyć na zmianę wyglądu najnowszych iPhone’ów,

- co zmieni się w specyfikacji nowych modeli telefonów od Apple,

- kiedy nowe iPhone’y trafią do sprzedaży.

Apple iPhone w 2019 roku – czy wiadomo coś o nowych modelach?

Telefon Apple iPhone Xs 64GBMarka Apple nie zaprezentowała jeszcze swoich propozycji na 2019 rok. W przypadku tak wyczekiwanej przez internautów informacji nietrudno jednak o przecieki. Przyglądając im się, można ustalić, że w zbliżającym się roku na rynek trafią najprawdopodobniej 3 nowe pozycje od marki z nadgryzionym jabłkiem w logo:

Co z wyglądem najnowszych iPhone’ów?

Producent iPhone’ów przyzwyczaił użytkowników do tego, że kolejne generacje telefonów różnią się nieco wyglądem. Czym zaskoczy nas stylistyka nowych modeli? Choć w internecie aż szumi od plotek na temat odejścia od tradycyjnego, dużego notcha w przedniej części ekranu, wydaje się to mało prawdopodobne. Dlaczego? Po pierwsze jest to niejako element wyróżniający iPhone’y spośród innych smartfonów. Po drugie trzeba pamiętać o tym, że smartfony Apple mają dość rozbudowany system FaceID – zmniejszenie notcha mogłoby zakłócić jego działanie.

Telefon Apple iPhone Xr 64GBJakie nowości powinny znaleźć się w nowych smartfonach Apple?

Specyfikacja techniczna najnowszych iPhone’ów jest jeszcze owiana tajemnicą. Jednakże zgodnie z przeciekami można liczyć na takie parametry, jak:

  • potrójny aparat z tyłu – podobnie jak w tegorocznych modelach konkurencyjnych marek,
  • nowy iOS 3 – na jego temat nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, jednak na pewno ma się cechować odświeżonym ekranem startowym,
  • USB-C zamiast złącz Lightning – podobne rozwiązanie zostało zastosowane w zeszłorocznych iPadach, stąd przypuszczenie, że Apple już na stałe zrezygnowało z tradycyjnych złącz Lightning.

CZY WIESZ, ŻE…

Produkty Apple cechuje pewna niespójność w kwestii wejść słuchawkowych. W iPhone’ach słuchawki podłącza się obecnie do gniazda Lightning, w MacBookach do gniazda minijack, a w iPadzie Pro do gniazda USB-C.

Nowy iPhone – kiedy możesz liczyć na premierę?

Nie możesz już doczekać się premiery nowych iPhone’ów? Niestety będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Apple rozpoczyna produkcję nowych modeli najczęściej w sierpniu, a we wrześniu po raz pierwszy pokazuje je publice – dopiero później trafiają one na sklepowe półki. Musisz też pamiętać o tym, że Polska znajduje się w strefie, do której iPhone’y trafiają w drugiej kolejności. Nowym modelem będziesz się więc cieszyć nieco później niż użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

WARTO WIEDZIEĆ

Co z ceną najnowszych iPhone’ów? Jak wiadomo, telefony te nie należą do najtańszych i nie powinieneś liczyć na drastyczną obniżkę ich cen w nowym roku – w końcu są to modele z klasy premium. Wystarczy tylko wspomnieć o iPhonie X z ubiegłego roku, który był przedstawiany jako przystępny cenowo smartfon, a w dniu premiery trzeba było za niego zapłacić około 4 000 zł.

Preferujesz telefony z Androidem? Świetnie – zajrzyj zatem do naszego zestawienia telefonów Huawei, które wejdą na rynek w 2019 roku: Telefony Huawei – sprawdź, jaki smartfon kupisz w 2019 roku.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny