liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
IEM - 2024 - Gamezone - belka 1024x85

Przedłużacz 10 gniazd (3)

Przedłużacz Brennenstuhl Primera-Line 144102

Dostępne kolory

 • Typ:  przedłużacz sieciowy
 • Długość przewodu:  2 m
 • Liczba gniazd:  10
 • Złącze USB:  nie

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 7499
Przedłużacz Brennenstuhl Primera-Line 144103

Dostępne kolory

 • Typ:  przedłużacz sieciowy
 • Długość przewodu:  2 m
 • Liczba gniazd:  10
 • Złącze USB:  nie

Warianty produktu

Kolor: 
Srebrny
 • 7990
Zobaczyłeś 3 z 3 produktów
Przedłużacz na 10 gniazd jest sprzętem, którego funkcjonalności nie sposób nie docenić, ponieważ pozwala ograniczyć liczbę gniazdek elektrycznych w mieszkaniu do minimum. Cenny sprzęt warto jednak chronić. Aby było to możliwe, niezbędny jest wybór listwy wyposażonej w skuteczny mechanizm przepięciowy.

Najlepszym wyborem są modele wyposażone w diody transilowe. Pochłaniają one nadmiar energii elektrycznej, a następnie odłączają zasilanie. Wysoki stopień zabezpieczeń przed piorunami lub awarią sieci elektrycznej zapewnia też przedłużacz 10 gniazd z warystorem. Jego czas reakcji jest jednak nieco niższy niż diod transilowych.

Kolejnym rodzajem zabezpieczeń są bezpieczniki topikowe. Ich zasada działania sprowadza się do reagowania na wysoką temperaturę, jaka powstaje podczas kilkudziesięciokrotnego skoku napięcia. Stopienie się bezpieczników skutkuje odłączeniem zasilania od podłączonych do listwy urządzeń. Istnieją też przedłużacze na 10 gniazd z filtrem. Reagują one na usterkę urządzenia, odcinając od nich prąd.

Dodatkowe wyposażenie przedłużacza na 10 gniazd

Przedłużacz na 10 gniazd nie musi dostarczać prądu przez cały czas. W zależności od potrzeb można wybrać model z jednym, głównym przyciskiem lub z szeregiem klawiszy dla każdego gniazda z osobna. Przedłużacz z wyłącznikiem jest więc sposobem na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Dzięki niemu można zasilać tylko aktualnie używany sprzęt, a resztę pozostawić jedynie podłączoną.

Przydatną funkcją jest także port USB. Przy jego pomocy możliwe jest ładowanie wielu urządzeń (np. mobilnych) bez konieczności podłączania ich do komputera stacjonarnego lub laptopa. Przedłużacz 10 gniazd może mieć nie jeden, lecz więcej slotów USB. Dobrze jest sprawdzić natężenie prądu w gniazdach. Wyższe (np. 3 A zamiast 2 A) umożliwia szybsze ładowanie sprzętu.

Budowa przedłużacza 10 gniazd

Dobry przedłużacz 10 gniazd powinien być nie tylko bezpieczny i wyposażony w dodatkowe funkcje. Ważna jest także długość kabla. Najkrótsze przewody liczą zwykle 1 m. Najczęściej spotkać można modele z przewodem o długości 1,8 m. Istnieją też listwy z kilkukrotnie dłuższymi przedłużaczami.

Co ważne, producenci oferują listwy w różnych formach i kolorach. Niektóre modele można schować w blacie biurka. Nie wszystkie są też białe. Często znaleźć można uniwersalny przedłużacz czarny. Rzadziej spotykanym kolorem listwy jest brąz. Prawdziwymi unikatami są modele w kolorze zieleni, czerwieni lub żółci. Zwolennicy stonowanych barw nabyć mogą klasyczny przedłużacz szary.
   
Więcej