liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
GIK - Duety graja taniej - 0224 - belka desktop 1024x85

Konsole Xbox Series X i S

Szukasz gamingowej rozrywki na najwyższym poziomie? Konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S to gwarancja świetnej zabawy przed ekranem telewizora. Są to tzw. next-geny, czyli konsole najnowszej generacji – najszybsze i najmocniejsze konsole Xbox jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane przez firmę Microsoft. Te siostrzane urządzenia (pod pewnymi względami różnią się między sobą) wyposażono w bardzo mocne podzespoły i najnowocześniejsze technologie, dzięki którym trudno oderwać się od ekranu telewizora czy monitora.

Wizualne i dźwiękowe fajerwerki z konsolą Xbox Series X

Konsola Xbox Series X to najwyższy i najdroższy model next genowych konsol firmy Microsoft. Możesz na niej grać w gry w rozdzielczości 4K w nawet 120 klatkach na sekundę, co zapewni ci niezwykłe doznania wizualne. Rozdzielczość 4K to gwarancja oglądania na ekranie ogromnej liczby detali, natomiast wyświetlanie 120 kl./s zapewnia płynne granie i większą precyzję w sterowaniu postacią czy np. samochodem. Wspomniane sterowanie może odbywać się przy pomocy dołączonego w zestawie bezprzewodowego pada (możesz także dokupić drugi) lub też – w przypadku wyścigów samochodowych – dokupionej osobno kierownicy.
Konsola Xbox Series X obsługuje technologię Ray Tracing, która odpowiada za niezwykle realistyczne odwzorowanie promieni słonecznych, cieni i odbić. Dzięki temu lokalizacje i światy, które będziesz przemierzać w grach wyglądają rewelacyjnie. Najmocniejsza konsola Microsoft może pochwalić się także 12 teraflopami mocy obliczeniowej, a także współpracą z architekturą AMD Zen 2 oraz RDNA 2. To wszystko zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne, do podziwiania których potrzebny będzie jednak telewizor odpowiedniej jakości (a także posiadający odpowiednie złącza).
Warto też wspomnieć, że obie konsole Microsoft to pierwsze konsole do gier, które obsługują Dolby Vision (polepsza obraz) oraz Dolby Atmos (polepsza dźwięk). W przypadku dźwięku trzeba też wspomnieć, że konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S wyposażono w technologię dźwięku przestrzennego 3D. Wykorzystuje ona zaawansowane algorytmy, aby umieścić użytkownika w samym centrum akcji.

Tańsza alternatywa dla konsoli Xbox Series X – konsola Xbox Series S

A co, jeśli szukasz urządzenia kosztującego trochę mniej niż Xbox Series X? Cena jej tańszej siostry, czyli konsoli Xbox Series S jest niższa, a co za tym idzie jeszcze bardziej przystępna dla przeciętnego miłośnika gier wideo. Oczywiście, coś za coś i dostaniesz trochę mniej zaawansowane urządzenie, tym niemniej wciąż zapewniające swojemu użytkownikowi świetne doświadczenia.

Różnice pomiędzy konsolą Xbox Series S a Xbox Series X

Czym różnią się oba next-geny Microsoft? Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy nimi? Pierwsza to brak napędu optycznego w przypadku konsoli Xbox Series S. Oznacza to, że nie masz możliwości odtwarzania na niej gier w wersji fizycznej, czyli na płycie – możesz je kupować wyłącznie w wersji cyfrowej. Będę one zapisywane i bezpiecznie przechowywane w chmurze.
Kolejną różnicą jest ilość miejsca na dedykowanym dysku SSD. W przypadku konsoli Xbox Series X wynosi ona 1 TB, a w przypadku tańszej, next-genowej konsoli Microsoftu, o połowę mniej (512 GB). Oczywiście w obu przypadkach można ją rozszerzyć za pomocą zewnętrznego dysku SSD.
Istotną różnicą, jeśli zależy ci na najlepszej możliwej jakości obrazu, jest rozdzielczość. Jak pisaliśmy, konsola Xbox Series X może wyświetlać gry w 4K, podczas gdy jej tańsza siostra tylko w rozdzielczości 1440p. Konsola Xbox Series S jest też słabsza jeśli chodzi o moc przetwarzania w teraflopach (tylko 4 teraflopy w porównaniu do 12), a także ilość pamięci RAM – 10 GB vs 16 GB.
Warto też wspomnieć, że konsola Xbox Series S jest trochę mniejsza niż jej bardziej zaawansowana siostra. Ma też biały kolor, a nie czarny jak w przypadku Xbox Series X.
Jeśli jesteś bardziej casualowym graczem i nie zależy ci na najwyższej możliwej jakości grafiki, czy też posiadasz mniejszy budżet do wydania na konsolę o gier, to możesz wybrać Xbox Series S. Cena tego urządzenia potrafi być nawet o blisko połowę niższa niż Xbox Series X, a wciąż dysponuje ono naprawdę dobrymi parametrami.

Bogactwo gier od razu po konfiguracji konsoli

Z Xbox Series X/S możesz cieszyć się ogromną biblioteką gier. Najnowsze konsole Microsoft są kompatybilne z grami wydanymi na cztery generacje konsol Xbox. Z kolei dzięki Xbox Game Pass Ultimate (konieczność wykupienia subskrypcji) już od pierwszego dnia po zakupie konsoli masz możliwość cieszenia się nowymi tytułami, takimi jak Forza Horizon 5, a także kultowymi seriami (jak np. DOOM) czy grami niezależnymi.
Wyposażenie next-genowych konsol Microsoft w dysk SSD pozwoliło na znaczne skrócenie czasu ładowania gier, czy też ładowanie się rozdziałów w grach (w porównaniu do konsol poprzedniej generacji). Zaś dzięki funkcji szybkiego wznawiania możesz błyskawicznie przełączać się między różnymi grami i kontynuować rozgrywkę od miejsca, w którym została ona przerwana.
W przypadku konsoli Xbox Series X możesz również odtwarzać na niej kinowe hity w najlepszej jakości, dzięki wyposażeniu urządzenia w napęd Blu-ray 4K UHD, a także obsługę HDR do 8K.

Więcej