Jaki zestaw muzyczny z mikrofonem i Bluetooth kupić?

Autor: Zbigniew

Zestawy muzyczne czy też Hi-Fi dostępne na rynku różnią się niektórymi parametrami. Zwykle lepsza jakość dźwięku wiąże się także z wyższą ceną sprzętu. Warto jednak wybierać jedynie rozwiązania od uznanych marek, ponieważ jest to gwarancja jakości i żywotności urządzenia. Niektóre modele mają wbudowany mikrofon oraz łączność Bluetooth. To dodatkowe rozszerzenie funkcjonalności, które może przydać się w wielu sytuacjach. Jaki zestaw muzyczny warto wybrać?

Zestaw muzyczny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić zestaw muzyczny
 2. na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem
 3. jaki zestaw muzyczny z mikrofonem lub Bluetooth wybrać

Dlaczego warto kupić zestaw muzyczny?

Zestaw muzyczny

Większość modeli na rynku składa się z kilku oddzielnych elementów: kolumn oraz jednostki głównej. Oczywiście droższe, bardziej rozbudowane rozwiązania mogą posiadać więcej urządzeń w zestawie. Warto na to zwrócić uwagę przed wyborem. Hi-Fi daje naprawdę dużo możliwości. Dla przykładu większość modeli ma funkcję radia oraz wzmacniacz. Dodatkowo możemy podłączyć nośniki USB, korzystać z płyt CD/DVD, a nawet kaset. W ten sposób uzyskujemy wysokiej jakości brzmienie i możemy cieszyć się utworami ulubionych artystów na zupełnie nowy sposób.

Warto zwrócić uwagę między innymi na rozmiar oraz możliwości danego zestawu muzycznego. W ten sposób bardzo łatwo dopasujemy sprzęt do naszych wymagań. Na rynku znajdziemy ich bardzo dużo. Ciekawym rozwiązaniem są modele z Bluetooth, ponieważ możemy nimi sterować za pośrednictwem smartfona lub innego urządzenia mobilnego. To znacznie ułatwia obsługę zestawu Hi-Fi. Niektóre modele mają także mikrofon. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z komend głosowych, oczywiście pod warunkiem, że posiadamy odpowiednio zaawansowane urządzenie. Za pomocą słów zmienimy stację radia, przewiniemy dany utwór czy też zwiększymy lub zmniejszymy głośność.

 • 2 299 zł
 • 2 199 zł
 • 349 zł
 • 1 379 zł
 • 1 099 zł

Na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem?

Zestaw muzyczny

Dostępne na rynku rozwiązania różnią się pod niektórymi względami. Najlepiej wybrać oczywiście sprzęt, który oferuje możliwie jak najlepszą jakość dźwięku, bo to jego podstawowa funkcja – odtwarzanie muzyki. Na co zwrócić uwagę?

 • Kolumny – to od nich właśnie w dużej mierze zależy ogólne brzmienie zestawu. Kolumny zwykle wyposażone są w jeden lub kilka głośników. Bardzo istotna jest jednak również sama obudowa, ponieważ plastik będzie znacznie gorzej oddawał dźwięk niż drewno. Wpływa to również na walory estetyczne. Warto zwrócić uwagę też na to, ile kanałów ma dana kolumna oraz czy obsługuje wzmocnienie basu. Te małe dodatki mogą bardzo mocno podwyższyć jakość dźwięku.
 • Moc zestawu – ten parametr nie określa brzmienia, a jedynie głośność, którą mogą obsłużyć kolumny. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego zestawu muzycznego zależy od pomieszczenia, w którym zamierzamy go umieścić. Mniejsze przestrzenie nie wymagają zbyt głośnego dźwięku, lecz na przykład przestrzenny salon potrzebuje mocniejszego modelu.
 • Regulacja dźwięku – większość rozwiązań dostępnych na rynku oferuje stereofoniczny dźwięk, czyli brzmienie jest rozdzielane na dwa kanały. W ten sposób uzyskano efekt przestrzenności, który dostarcza zupełnie nowych wrażeń podczas słuchania muzyki. Niektóre, bardziej zaawansowane rozwiązania udostępniają jeszcze bardziej rozbudowane konfiguracje, takie jak 5.1, czy też 7.1. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada korektor dźwięku oraz funkcję podbicia basów. Dostosujemy w ten sposób brzmienie do osobistych preferencji oraz zwiększymy jego jakość.
 • Łączność – niektóre rozwiązania prócz portów USB czy też napędów optycznych są wyposażone w moduł Bluetooth lub Wi-Fi. W ten sposób możemy korzystać z dowolnych funkcji z poziomu smartfona lub tabletu. Odtwarzanie muzyki jest ułatwione, ponieważ wystarczy połączyć się z zestawem i uruchomić utwór z pamięci urządzenia lub Internetu.
 • Mikrofon – zestaw muzyczny z mikrofonem pozwala korzystać z niektórych funkcji za pośrednictwem mowy. Możemy wydawać polecenia, które są realizowane automatycznie.

Jaki zestaw muzyczny z mikrofonem lub Bluetooth wybrać?

Wśród dostępnych zestawów muzycznych Hi-Fi warto wyróżnić między innymi te z łącznością bezprzewodową i dodatkowymi funkcjami, takimi jak obsługa komend głosowych przez mikrofon. Dodatkowo należy pamiętać, by korzystać jedynie z ofert uznanych producentów z dobrymi opiniami, by uzyskać gwarancję jakości sprzętu i jego żywotności.

Jednym z najciekawszych zestawów muzycznych na rynku jest między innymi Yamaha MusicCast R-N303D, Indiana Line Nota 550 X oraz bardzo podobny model Yamaha MusicCast R-N303D, Pure Acoustic NOVA 8. Cena w obu wypadkach to nieco ponad 2000 złotych. Warto również zwrócić uwagę na inne rozwiązania i wybrać coś idealnie pod siebie. Naprawdę godne polecenia są jeszcze Yamaha MusicCast R-N303D, Elac Debut 2.0 B6.2 oraz Yamaha MusicCast R-N402D, Indiana Line Nota 550 X. Bardziej wymagający użytkownicy powinni jednak zwrócić uwagę między innymi na model Yamaha MusicCast R-N803D, Elac Debut 2.0 F6.2, czyli na jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link