Data publikacji: 9 stycznia 2019
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Wybór kontrolera do PlayStation 4 – zwróć uwagę na te cechy!

Poleć znajomemu Drukuj

Pad do PS4 powinien być funkcjonalny i ergonomiczny. Dobrze też, by miał dodatkowe udogodnienia, które podniosą jakość gry oraz sprawią, że rozgrywka da Ci więcej satysfakcji. Przeczytaj nasze porady i przekonaj się, na co zwracać uwagę podczas wybierania kontrolera PS4.

kontroler ps4

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są kontrolery do PS4 Sony DualShock,

- jakie cechy ma nowoczesny pad do PS4,

- na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania kontrolera PS4.

Czym są kontrolery do PS4 Sony DualShock?

pad do ps4 Sony Dualshock 4 V2 Fornite BundleDualShock to jedna z najbardziej pożądanych przez graczy konsolowych serii kontrolerów do PS4, a pad do PS4 DualShock 4 jest z niej jednym z najnowszych. Od poprzedników różni się ergonomią, wagą, układem przycisków i funkcjonalnością – wszystkie aspekty zostały poprawione i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. W efekcie pad do PS4 DualShock 4 stał się nośnikiem cech, których poszukuje się także w innych, tańszych kontrolerach do PS4.

Często i chętnie wybieranym modelem jest Sony Dualshock 4 V2 Fornite Bundle. Jest to bezprzewodowy pad do PS4, dzięki czemu odejdziesz od ekranu na dowolną odległość, a także będziesz miał nieograniczone pole manewru. Ma aż 11 przycisków funkcyjnych, co czyni go doskonałym podczas gier wymagających częstej i błyskawicznej zmiany ustawień. Funkcja wibracji powiadomi Cię o wypadnięciu z trasy podczas wyścigu, zderzeniu, utracie energii czy postrzale.

Jakie cechy ma nowoczesny pad do PS4?

Wśród wartościowych cech kontrolera PS4 znajdują się:

  • przycisk Share – służy do natychmiastowego dzielenia się wynikami bądź osiągnięciami z przyjaciółmi czy anonimową publiką w mediach społecznościowych. Do wyboru masz wykonanie zdjęcia (print screena) lub nagrania, ale także zyskujesz możliwość strumieniowania gry, np. na swoim kanale na YouTube,
  • dodatkowy panel dotykowy – mieści się nad gałkami i umożliwia wykonanie rozmaitych czynności w grze, np. wybrania broni podczas walki, znacząco szybciej,
  • niewielki głośnik – dzięki wbudowaniu go w pad do PS4 otrzymujesz dodatkowe bodźce zmysłowe, które jeszcze bardziej osadzają Cię wewnątrz fabuły,

CIEKAWOSTKA

Niewielki głośnik to nie jedyne rozwiązanie audialne w najnowszych kontrolerach PS4! Zintegrowane gniazdo słuchawkowe 3,5 mm pozwoli Ci wygodnie podłączyć słuchawki i usłyszeć każdy najdrobniejszy dźwięk pojawiający się w grze.

  • zintegrowany pasek świetlny – pojawia się na panelu dotykowym i świeci różnymi kolorami w zależności od tego, co dzieje się na ekranie,
  • akcelerometr z żyroskopem – możesz kołysać i ruszać padem do PS4, a on prawidłowo odczyta Twoje ruchy. Przekonaj się też, kiedy warto kupić kontroler ruchu do PS4.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania kontrolera PS4?

Nowoczesne kontrolery do PS4 są bezprzewodowe, a co za tym idzie – wymagają ładowania. Zwróć uwagę na to, by sposób ładowania był szybki i wygodny. Przykładowo pad do PS4 Sony DualShock 4 v2 ładuje się za pośrednictwem kabla USB, a Ty nie musisz przerywać rozgrywki. Z pomocą tego samego przewodu prześlesz na komputer czy konsolę dane z kontrolera PS4.

Zależy Ci na uniwersalności pada do PS4? Model Omega OGPPS4 jest kompatybilny z trzema wersjami konsoli Sony oraz komputerami PC. Kiedy pojawi się nowa aktualizacja dla pada, po podłączeniu go do komputera za pomocą portu USB dokonasz szybkiej instalacji.

kontrolery do ps4Ciekawą funkcję znajdziesz także w kontrolerze Razer Raiju Tournament Edition PS4. W aplikacji mobilnej w dowolnym momencie dokonasz mapowania przycisków wielofunkcyjnych i spustów. Wyregulujesz także czułość i dostroisz intensywność silników wibracyjnych do swoich upodobań. Bez wątpienia docenisz fakt, że po włączeniu trybu ultraczułego spustu przełączniki mechaniczne skrócą skok głównych spustów, dzięki czemu będziesz strzelał szybciej i tym samym pokonasz oponentów. Sam zdecydujesz, czy wolisz grać padem do PS4 bezprzewodowo, czy jednak podłączyć go do konsoli kablem.

Obejrzyj wszystkie kontrolery do PS4 dostępne w naszym sklepie internetowym i znajdź właściwy dla siebie. Zwróć uwagę na cechy omówione w artykule, ale także inne walory, np. oprawę kolorystyczną. Zauważ, że większość modeli nowoczesnych padów do PS4 jest produkowana w kilku wersjach, np. czarnej, białej, czerwonej, błękitnej, moro czy miedzianej. Dopasuj urządzenie zarówno do swojego stylu gry, jak i gustu wizualnego.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Sprzątanie wokół rozstawionych kolumn głośnikowych nigdy nie jest łatwe. Wtyki bananowe skutecznie rozwiązują ten problem.
Zobacz więcej   
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   

Znajdź nas