Jaki pad do PS4 wybrać? Top 5 najbardziej polecanych produktów

Z tego artykułu dowiesz się:czym jest pad do PS4 na co zwrócić uwagę przy wyborze pada gamingowego do PS4 które pady do PS4 zyskały uznanie konsumentów i co je wyróżnia spośród innych modeli
Autor: Anna

Pad do PS4 to nic innego jak kontroler, który jest niezbędny do gry. Jest on zawsze dodawany do konsoli i wydaje się wystarczający, aby zagwarantować dobrą rozrywkę. Jednak osoby, które grają zawodowo, mogą sięgnąć po bardziej wymyślne urządzenia. Pad gamingowy PS4 też może być nowoczesny, o czym świadczą stale pojawiające się nowe produkty na rynku. Podpowiadamy, jaki pad do PS4 wybrać i które modele cieszą się wyjątkowym uznaniem wśród konsumentów.

Zobacz także: Jak podłączyć pada PS4 do PC? Porady dla graczy

Pady do PS4 – co to za urządzenia i jakie są na rynku?

Pad do PS4 jest kontrolerem, dodawanym zawsze do kompletu razem z PlayStation. Umożliwia rozpoczęcie gry i gwarantuje dobrej jakości rozgrywkę. Pady do PS4 można podzielić na różne rodzaje, a ten obecny w zestawie uważa się za podstawowy klasyczny. Choć nie wykorzystuje on w pełni obecnych na rynku technologii, to wcale nie znaczy, że po taki pad nie może sięgnąć profesjonalny gracz. Może być mu trudno, ponieważ modele klasyczne proponuje się zwykle amatorom, którzy nie specjalizują się w e-sporcie.

Gracze zawodowi stawiają bardziej na profesjonalne pady do PS4, ponieważ mają one szereg dodatkowych i bardzo przydatnych funkcji gwarantujących rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie. Na rynku są też customowe pady do PS4. Od innych kontrolerów do gier różnią się jedynie wyglądem. Tego typu akcesoria są personalizowane. Gracz je tworzy wyłącznie na użytek własnych potrzeb. Bardzo często ich obudowa to imitacja którejś z gier, które należą do ulubionych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gamingowego pada do PS4?

Na sklepowych półkach jest mnóstwo tego rodzaju akcesoriów. Cechuje je także szeroki przedział cenowy, co też nie ułatwia zakupu. Sama cena i marka producenta to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu pada. Ważne detale to:

  • liczba przycisków funkcyjnych – im jest ich więcej, tym bardziej profesjonalny pad do PS4. Bardzo ciekawy jest przycisk „share”, dzięki któremu można publikować wyniki w mediach społecznościowych oraz dotykowy panel dodatkowy, przyspieszający działania w grze;
  • funkcja wibracji – przydaje się podczas wyścigów samochodowych. Informuje o wypadnięciu z trasy, przegranej lub uderzeniu w czasie starcia z wrogiem;
  • sposób zasilania – pady przewodowe zostały obecnie wyparte przez bezprzewodowe, które wymagają ładowania. Warto wtedy zwrócić uwagę na czas, który pad wytrzymuje bez konieczności zasilenia;

Fajne pady do PS4 mają możliwość mapowania przycisków w aplikacji mobilnej. Wiele modeli posiada też tryb ultraczułego spustu i nietypową oprawę kolorystyczną.

Polecane kontrolery do gier
  • 159 zł
  • 149 zł
  • 179 zł
  • 139 zł
  • 159 zł

Pady do PS4, które zyskały szczególne uznanie konsumentów

W sklepach ze sprzętem elektronicznym jest szeroki asortyment padów PS4. Są jednak modele, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród klientów. Do takich należy np. Pad Thrustmaster eSwap Pro Controller. To model bezprzewodowy, z interfejsem na USB i funkcją wibracji. Nadaje się zarówno do PS4, jak i do grania na normalnym PC. Jego dużym atutem jest ergonomiczny kształt i programowalne przyciski. Równie dużym uznaniem wśród konsumentów cieszy się model Sony DualShock 4v2. Jest on jednym z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych padów gamingowych do PS4. Posiada udoskonalone drążki oraz spusty, wbudowany głośnik oraz wejście słuchawkowe. Dzięki przyciskowi „share” można się dzielić nagraniami ze swoich osiągnięć z innymi graczami.

Inny pad, który także jest wart uwagi, to PowerA Fusion PRO PS4. On także działa bezprzewodowo i jest zasilany za pomocą USB. Z racji funkcji wibracji jest idealny do gier samochodowych. Jeśli szukasz pada do PS4 z dodatkowymi przyciskami, to ten jest właśnie dla ciebie. Alternatywę dla PowerA Fusion stanowi Nacon Asymetryczny. To nieco tańszy pad przewodowy PS4, który można również odłączyć od kabla i grać na samej baterii. W podobnej cenie kupimy inne akcesorium tego samego producenta. Mowa o padzie Nacon Compact Controller, który jest narzędziem przewodowym. Uwagę konsumenta może przykuć jego nietypowa obudowa, wykonana na styl moro.

Pady do PS4 trochę kosztują. Najtańszy, z niewieloma funkcjami kupimy już za 150 złotych. Te, które są nowoczesne i bardziej zaawansowane technologicznie, kosztują droższej. Chcąc je nabyć, musimy się liczyć z wydatkiem od 500 do 800 złotych.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link