Mała, duża, elegancka, skórzana – jaka torba na laptopa jest najlepsza?

Autor: Joanna

Laptop można zabierać ze sobą w podróż, na uczelnię lub spotkanie biznesowe. Podczas przenoszenia komputer jest narażony na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne, które powodują szybsze zużycie sprzętu. Skuteczną ochroną jest torba do laptopa. Odpowiednio dobrana może stanowić modny dodatek.

Torba na laptopa damska

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić torbę na laptopa;
 2. jakie są rodzaje toreb do laptopa;
 3. czym kierować się przy wyborze torby na laptopa;
 4. jak ocenić jakość torby na laptopa.

Czy torba na laptopa jest potrzebna?

Torba na laptopa Samsonite

Torba na laptopa to niezbędny dodatek dla osób, które często przenoszą swój komputer – zabierają go w podróż służbową, do pracy, na uczelnię lub spotkanie biznesowe. Gdy nie jest on odpowiednio zabezpieczony, takie sytuacje zwiększają ryzyko uszkodzenia. Dzieje się tak na skutek wstrząsów lub przypadkowych uderzeń. Wówczas sprzęt zużywa się szybciej i zaczyna gorzej działać.

Torba na laptopa nie tylko zabezpiecza przed uszkodzeniem, ale także ułatwia transport. Komputer wraz z niezbędnymi przewodami i innymi akcesoriami znajduje się w jednej torbie, którą można założyć na ramię lub bezpiecznie umieścić w większej walizce. To znacznie wygodniejsza opcja niż noszenie laptopa w torebce lub plecaku między innymi rzeczami.

Torba na laptopa i dokumenty (np. Natec Antelope 17,3) przyda się osobom, które używają przenośny komputer w celach służbowych i często spotykają się z klientami poza siedzibą firmy. Wówczas w jednym miejscu można przenosić razem z laptopem wszystkie dokumenty niezbędne do omawiania biznesowych spraw.

Rodzaje toreb do laptopa

Na rynku dostępne są różne rodzaje toreb do laptopa, dlatego z pewnością możemy dopasować odpowiednią dla siebie. Przede wszystkim wyróżnia się torby z regulowanym paskiem na ramię (np. Targus TBT914EU CitySmart 14-15,6"), uchwytem do trzymania (np. Reinston Torba ETL005 15,6") lub ochronne etui bez paska i rączki, jak w modelu Targus TSS94604EU Pulse 11.6-13.3".

Ponadto torba do laptopa może być wykonana z różnych materiałów. Najczęściej spotykane są te z: poliestru, poliuretanu, nylonu, neoprenu lub pianki. Zwykle mają one sportowy charakter i pasują zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Ponadto kupić można eleganckie torby do laptopa. Takie modele są wykonane raczej ze skóry naturalnej lub ekologicznej.

Torba na laptopa nie musi służyć jedynie do przenoszenia komputera. Wiele modeli ma dużo różnych przegródek, w których da się schować: dodatkowe akcesoria, telefon, dokumenty, przybory do pisania, a nawet buty i odzież – taką opcję zapewnia torba-plecak na laptopa, np. Genesis Pallad 500 17,3".

Męska lub damska torba na laptopa może być również modnym dodatkiem, dopasowanym do stylu lub garderoby. Do nabycia mamy: kolorowe torby do laptopa, etui z nadrukami, ciekawą teksturą, dodatkowymi ozdobami lub logiem sławnego projektanta. Takie modele są przykładem na to, że torba na laptopa nie musi być nudna.

Polecane torby do laptopów
 • 54,99 zł
 • 429 zł
 • 129,99 zł
 • 189,99 zł
 • 219 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby na laptopa?

Skórzana torba na laptopa męska

Przed zakupem torby na laptopa warto zastanowić się, czy będzie służyła ona tylko do przenoszenia komputera, czy również dokumentów i innych akcesoriów. W drugim przypadku lepiej wybrać większą torbę z dodatkowymi przegródkami. Być może niezgorzej sprawdzi się też plecak. Inną istotną kwestią jest materiał. Dobrze, gdy jest on wytrzymały. Za najbardziej trwałą jest uznawana skórzana torba na laptopa.

Przed zakupem torby na laptopa warto zwrócić też uwagę na:

 • rozmiar przegrody na komputer (nie może być za duża, aby laptop nie przesuwał się),
 • rodzaj uchwytu,
 • wagę torby (ciężka torba do laptopa będzie niewygodna),
 • warstwę izolującą przed wstrząsami,
 • miejsce na przewody i ładowarkę.

Istotny jest poza tym wygląd. Zarówno damska torba na laptopa, jak i męska torba na laptopa mogą wyglądać naprawdę ładnie i elegancko. Można zdecydować się także na uniwersalne etui w jednolitym kolorze.

Jak ocenić jakość torby na laptopa?

Ocena jakości torby na laptopa to jedna z ważniejszych rzeczy przed zakupem. Porządne wykonanie i trwałe materiały sprawią, że taki dodatek nie tylko posłuży przez kilka lat, ale też dobrze zabezpieczy komputer podczas przenoszenia. Jak wcześniej wspomniano, najtrwalsza jest skóra, ale inny materiał wcale nie musi być gorszy.

Przed zakupem należy sprawdzić:

 • jakość szwów zewnętrznych i wewnętrznych (tendencję do prucia się widać od razu),
 • jakość zamków (cienkie zamki mogą się łatwo zepsuć),
 • wszycie uchwytów (rączka lub pasek mogą łatwo się urwać),
 • odporność materiału na wodę (aby przenoszenie komputera w deszczu było bezpieczne),
 • czy akcesoria mają kontakt z przegrodą na komputer.

Ważne jest, aby w torbie był pasek zabezpieczający laptopa przed przesuwaniem, a także warstwa izolująca z neoprenu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link