Telewizory 4K UHD do 5000 zł – ranking 2019

Autor: Anna

Wyświetlając na telewizorze 4K UHD filmy, programy i gry zgodne z tym formatem, zyskujesz obraz o rozdzielczości 8 milionów pikseli. Dzięki temu masz dostęp do najdrobniejszych detali. Komfort oglądania poprawią Ci także inne rozwiązania technologiczne, np. ekran QLED z rozszerzoną paletą kolorów czy sterowanie głosowe. Zapoznaj się z rankingiem telewizorów 4K UHD i znajdź najlepszy model.


ranking telewizorów 4k do 5000 zł

LISTING PRODUKTÓW

8. Sony KD-55XF9005

7. Samsung QLED QE55Q6FNA

6. LG OLED55B7V

5. Sony KD-55XE8599

4. LG 65SK8100

3. LG OLED55B8PLA

2. Panasonic TX-65EX600E

1. Samsung UE65NU8072

8. Sony KD-55XF9005

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Sony KD-55XF9005Wartym uwagi telewizorem UHD jest Sony KD-55XF9005. Ma niższą klasę energetyczną względem pozostałych modeli ukazanych w niniejszym rankingu telewizorów 4K, jednak odznacza się szeroką funkcjonalnością. W systemie Android TV możesz korzystać z popularnych programów i aplikacji, a także instalować nowe. Dzięki opcji TV SideView zamienisz telefon w pilot, by przełączyć kanał lub wyregulować głośność. Sprawdzisz także opis oglądanego filmu. Z kolei dzięki funkcji Photo Sharing Plus treści ze smartfona prześle na telewizor nawet 10 osób. Na co dzień docenisz obecne w telewizorze 4K Sony KD-55XF9005 porty USB i HDMI, ponieważ to za ich pomocą rozbudujesz odbiornik. Podłączysz do niego dysk zewnętrzny, laptopa, klawiaturę i myszkę, głośniki, konsolę. Telewizor UHD ma 16 GB wbudowanej pamięci.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: B

Wielkość ekranu: 55 cale, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: X-Motion Clarity

Podświetlenie matrycy: Direct LED z Local Dimming

System Smart: Android TV

PLUSY

+ drogi komunikacji bezprzewodowej: Wi-Fi, Bluetooth, Miracast

+ szybki dostęp do Netfliksa i YouTube’a

+ PVR – nagrywanie USB

+ wyszukiwanie głosowe

+ możliwość sterowania za pomocą smartfona i tabletu

MINUSY

− niższa klasa energetyczna względem modeli ukazanych w rankingu

− mniejsza liczba funkcji względem modeli ukazanych w rankingu

7. Samsung QLED QE55Q6FNA

OCENA PRODUKTU: 9/10

telewizor 4k Samsung QLED QE55Q6FNAW rankingu telewizorów 4K musiało znaleźć się miejsce dla modelu Samsung QLED QE55Q6FNA, w którym zastosowano szereg funkcji poprawiających jakość obrazu. Są to m.in. kropki kwantowe, Q Color, Q Engine, Q Viewing Angle, Q HDR 1000. Telewizor UHD ma dostęp do popularnych modułów Wi-Fi i Bluetooth, więc bez trudu połączysz go bezprzewodowo z innymi urządzeniami, np. smartfonem, tabletem czy laptopem. Za pośrednictwem systemu Smart TV zyskasz dostęp do Facebooka, Netfliksa i YouTube’a. Po podłączeniu do telewizora 4K klawiatury i myszki będzie Ci łatwiej obsługiwać programy i aplikacje. Zastosujesz tryb Ambient, by po wygaszeniu odbiornik TV nie stanowił „czarnej plamy” na tle jasnej ściany. Zamiast tego na ekranie wyświetlą się obrazy – z biblioteki multimediów lub wskazane przez Ciebie, np. zdjęcia z wakacyjnego albumu. Telewizorem UHD Samsung QLED QE55Q6FNA możesz sterować pilotem, głosowo lub za pośrednictwem urządzenia multimedialnego, np. smartfona. Ulubione filmy i seriale puścisz z dysku zewnętrznego, ale także nagrasz na nim, gdy będą transmitowane przez stację telewizyjną.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość ekranu: 55 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: Picture Quality Index 2800

Podświetlenie matrycy: Edge LED

System Smart: Samsung Tizen 4.0

PLUSY

+ porty USB i HDMI

+ Bluetooth

+ sterowanie głosem

+ Tryb Ambient – wyświetlanie dekoracji po wygaszeniu ekranu

+ PVR – nagrywanie USB

MINUSY

− mniejsza liczba funkcji względem lepszych modeli ukazanych w rankingu

6. LG OLED55B7V

OCENA PRODUKTU: 9/10

telewizor 4k LG OLED55B7VDobry telewizor 4K do średniego i dużego pokoju to 55-calowy model LG OLED55B7V. Jego twórcy położyli nacisk na komunikację bezprzewodową. Dzięki temu odbiornik kontaktuje się z innymi urządzeniami multimedialnymi nie tylko za pośrednictwem modułów Wi-Fi i Bluetooth, ale także WiDi. Używając zainstalowanego w nim systemu Smart TV, przetestujesz przydatne funkcje. Przykładowa to Magic Zoom, czyli powiększanie obrazu w dowolnym momencie bez zatrzymywania go. W ten sposób lepiej przyjrzysz się detalom. Docenisz też Magic Mobile Connection, ponieważ dzięki temu rozszerzeniu szybciej wyświetlisz na telewizorze 4K LG OLED55B7V obrazy i aplikacje z telefonu, jak również posłuchasz nagranej na nim muzyki. Funkcja TimeShift stosowana w nowoczesnych odbiornikach TV dostępna jest także tutaj. Za jej sprawą zatrzymasz lub przewiniesz program emitowany przez telewizję, i to w czasie rzeczywistym. Na co dzień wykorzystasz porty USB i HDMI, by do telewizora podłączać urządzenia tradycyjnie, czyli przewodowo.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość ekranu: 55 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: brak danych

Podświetlenie matrycy: OLED

System Smart: LG webOS 3.5

PLUSY

+ WiDi – dodatkowa możliwość bezprzewodowego przesyłania danych

+ Wireless Sound Sync – bezprzewodowa synchronizacja dźwięku

+ TimeShift – do zatrzymywania i cofania programów w telewizji

+ sterowanie głosem lub smartfonem

+ Digital EPG – elektroniczny przewodnik po programach

MINUSY

− mniejsza liczba funkcji względem lepszych modeli ukazanych w rankingu

5. Sony KD-55XE8599

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

telewizor 4k Sony KD-55XE8599Jeśli jesteś zwolennikiem Smart TV i Android TV lub przyzwyczaiłeś się do obsługi smartfona i chcesz korzystać z tych samych programów i aplikacji na telewizorze 4K, zwróć uwagę na model Sony KD-55XE8599. Ma przekątną 55 cali, więc świetnie sprawdzi się zarówno w domku jednorodzinnym, jak i mieszkaniu w bloku. Poza modułami Wi-Fi i Bluetooth dysponuje funkcją Miracast do nawiązywania błyskawicznego połączenia ze smartfonami i tabletami. Do wykorzystania otrzymasz także TV SideView, czyli funkcję zmieniającą Twój telefon w pilot oraz umożliwiającą podejrzenie opisu odtwarzanego filmu. W Google Play Store znajdziesz dodatkowe programy i aplikacje dostosowane do użytkowania na telewizorze 4K Sony KD-55XE8599. Serial lub film nagrasz dzięki funkcji PVR i podłączonemu przez USB dyskowi zewnętrznemu. Wykorzystasz komendy głosowe, by zmienić kanał lub wyłączyć film bez ruszania się z miejsca i sięgania po pilot.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość ekranu: 55 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: Motionflow XR 1000 Hz

Podświetlenie matrycy: Edge LED

System Smart: Android TV

PLUSY

+ PVR – nagrywanie USB

+ sterowanie wieloma urządzeniami i pilotem do TV

+ sterowanie głosem, tabletem lub smartfonem

+ możliwość użycia klawiatury i myszki

+ Photo Sharing Plus – do udostępniania zdjęć i filmów na ekranie

MINUSY

− brak funkcji TimeShift

4. LG 65SK8100

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

telewizor 4k LG 65SK8100Jaki telewizor 4K wybrać do dużego pomieszczenia? Na początek wystarczy 65-calowy, taki jak LG 65SK8100. Został wyposażony w nowoczesne funkcje poprawiające jakość oglądania filmów i grania w gry. Obejrzysz na nim programy emitowane przez telewizję, nagrane na dysku zewnętrznym podłączonym do telewizora UHD kablem USB lub HDMI, przesłane bezprzewodowo, a także udostępniane w internecie. LG 65SK8100 korzysta z modułów Wi-Fi, Bluetooth, WiDi i Miracast. Wśród funkcji Smart TV znajdują się szybkie dostępy do Netfliksa i YouTube’a. Do słuchania muzyki wykorzystasz program Music Player. Dodatkowe programy i aplikacje pobierzesz w sklepie LG Content Store. W trakcie oglądania filmu emitowanego na żywo będziesz mógł zatrzymać obraz lub przewinąć w tył i przód. Jeśli zainteresuje Cię jakiś detal, powiększysz obraz bez zatrzymywania filmu. W trakcie grania w gry docenisz z kolei jakość obrazu i dźwięku, dzięki którym poczujesz się uczestnikiem fabuły.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Wielkość ekranu: 65 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: True Motion 200

Podświetlenie matrycy: Edge LED z Local Dimming

System Smart: LG webOS 4.0

PLUSY

+ energooszczędny

+ zatrzymywanie i przewijanie filmów emitowanych w czasie rzeczywistym

+ przybliżanie i oddalanie obrazu bez zatrzymywania filmu

+ 4 drogi komunikacji bezprzewodowej

+ różne sposoby sterowania: głosem, pilotem, urządzeniem multimedialnym

MINUSY

− nieznacznie mniej funkcji względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

3. LG OLED55B8PLA

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

telewizor 4k LG OLED55B8PLADoskonałym wyborem telewizora UHD do średniego salonu jest 55-calowy LG OLED55B8PLA. Odznacza się rozbudowanym systemem Smart TV, za którego pomocą możesz m.in. przybliżać i oddalać obrazy bez zatrzymywania filmu, wyświetlać kilka widoków jednocześnie, odtwarzać muzykę, przeglądać media społecznościowe, oglądać programy z internetowej biblioteki. Wybierając telewizor 4K LG OLED55B8PLA, zyskujesz aż cztery sposoby komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi Direct, Miracast i WiDi. Możesz sterować odbiornikiem przy użyciu pilota, komend głosowych lub smartfona. Wyświetlisz na nim treści nagrane na dyskach zewnętrznych USB i urządzeniach podłączanych kablem HDMI. Jeśli urządzenia te są kompatybilne z technologią SimpLink, będziesz mógł sterować nimi, korzystając z pilota do telewizora. Na co dzień docenisz elektroniczny przewodnik po kanałach telewizyjnych, czyli Digital EPG. Przeczytasz w nim opisy filmów i poznasz godziny emisji.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość ekranu: 55 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: brak danych

Podświetlenie matrycy: OLED

System Smart: LG webOS 4.0

PLUSY

+ liczne funkcje poprawy jakości obrazu

+ Live Zoom – możliwość oddalania i przybliżania obrazu

+ możliwość sterowania za pomocą smartfona i tabletu

+ sterownie głosem

+ TimeShift – do zatrzymywania i cofania programów w telewizji

MINUSY

− niższa klasa energetyczna względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

2. Panasonic TX-65EX600E

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

telewizor 4k Panasonic TX-65EX600EPanasonic TX-65EX600E to doskonały telewizor 4K zarówno do domu, jak i pensjonatu lub hotelu. Jest duży, bo aż 65-calowy, a do tego ma wbudowanych wiele nowoczesnych funkcji. To sprawia, że filmy i programy ogląda się na nim bardzo wygodnie. Jednocześnie za sprawą trybu hotelowego wprowadzisz na odbiorniku TV ograniczenia co do głośności lub liczby kanałów (wybrane możesz udostępnić gościom pensjonatu odpłatnie). Telewizor UHD Panasonic TX-65EX600E wykorzystasz do oglądana treści emitowanych przez telewizję, dostępnych w internecie lub nagranych na urządzeniach i dyskach zewnętrznych. Aby połączyć odbiornik z innym sprzętem multimedialnym, wykorzystasz kabel USB/HDMI bądź moduł bezprzewodowy Wi-Fi. Wybrane programy nagrasz poprzez funkcję PVR. Systemem Smart TV możesz sterować za pomocą pilota, smartfona lub podłączonych do telewizora 4K klawiatury i myszy.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A

Wielkość ekranu: 65 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: Backlight Motion Rate 4K 1300 Hz IFC

Podświetlenie matrycy: brak danych

System Smart: Panasonic Internet Apps

PLUSY

+ intuicyjna obsługa i personalizacja ekranu telewizora

+ asystent głosowy

+ PAT – wyświetlanie teletekstu obok obrazu

+ PVR – nagrywanie USB

+ tryb hotelowy – do ustalania limitów, np. głośności

MINUSY

− jeden moduł komunikacji bezprzewodowej

1. Samsung UE65NU8072

OCENA PRODUKTU: 10/10

telewizor 4k Samsung UE65NU8072Jaki telewizor 4K UHD zapewnia dostęp do oryginalnych i nowoczesnych funkcji sterowania? Doskonały przykład to Samsung UE65NU8072. Z uwagi na szeroki zakres zastosowanej technologii Smart TV możesz m.in. stworzyć sieć urządzeń domowych (RTV i AGD), którymi będziesz zarządzać za pośrednictwem jednego z nich (np. smartfona). Ponadto tymi urządzeniami marki Samsung, które są kompatybilne z technologią Anynet+ i zostały podłączone do odbiornika Samsung UE65NU8072, możesz sterować za pomocą pilota do telewizora. Wśród bardziej znanych funkcji odbiornika TV znajdują się sterowanie głosem, zatrzymywanie i przewijanie filmów, nagrywanie programów na dysku zewnętrznym. Do telewizora 4K podłączysz inny sprzęt przewodowo (USB, HDMI), a także bezprzewodowo (Bluetooth, Wi-Fi). Zalogujesz się do swoich kont na Netfliksie i YouTubie, by oglądać publikowane tam materiały. Na dużym, 65-calowym ekranie UHD będą się prezentowały doskonale.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Wielkość ekranu: 65 cali, 3840 x 2160

Optymalizacja ruchu: Picture Quality Index 2600

Podświetlenie matrycy: Edge LED

System Smart: Samsung Tizen 4.0

PLUSY

+ energooszczędny

+ możliwość użycia klawiatury i myszki

+ sterowanie głosem, tabletem, telefonem, pilotem

+ SmartThings – tworzenie sieci połączonych urządzeń

+ Anynet+ – sterowanie pilotem do telewizora innym urządzeniami Samsunga podłączonymi do odbiornika TV

MINUSY

− brak

PODSUMOWANIE

W rankingu telewizorów 4K UHD znalazło się 8 najlepszych modeli, które zakupisz w 2019 roku, mając do dyspozycji budżet 5000 zł. Jeśli chcesz poznać telewizory UHD w niższych cenach, zapoznaj się z tymi rankingami:

Zachęcamy Cię także do obejrzenia pozostałych telewizorów 4K UHD dostępnych w RTV EURO AGD. Wiesz już, na które funkcje zwracać uwagę – omówiliśmy je na przykładach najlepszych modeli. Podejmij decyzję i zamów odbiornik TV przez internet, by otrzymać przesyłkę bezpośrednio domu.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link