Radio samochodowe z Bluetooth – czy warto je wybrać?

Autor: Joanna

Radio samochodowe to urządzenie, które znajdziesz niemal w każdym aucie – pozwala ono umilić czas podczas jazdy Twoją ulubioną muzyką czy posłuchać wiadomości, gdy stoisz w korku. Sprzęt ten może jednak znacznie więcej – jeśli wybierzesz radio samochodowe Bluetooth, możesz też użyć go np. jako zestawu głośnomówiącego. Sprawdź, jakie jeszcze możliwości ma to urządzenie!

Radio samochodowe Bluetooth w aucie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są funkcje radia samochodowego Bluetooth,

- dlaczego warto się na nie zdecydować,

- jakie są minusy tego rozwiązania.

Radio samochodowe Bluetooth – do czego służy?

Kierowca włącza radio samochodowe z BluetoothPodstawowe funkcje radia w samochodzie są powszechnie znane – muzyka czy serwis wiadomości to świetne urozmaicenie podczas długiej trasy. Jednak nowoczesny sprzęt car audio ma kierowcom do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dostęp do kilku najpopularniejszych stacji radiowych.
Radio samochodowe z Bluetooth i mikrofonem to przede wszystkim wygodny sposób na rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania słuchawki przy uchu. Zamiast kupować osobny zestaw głośnomówiący lub korzystać ze słuchawki Bluetooth, wystarczy połączyć swój telefon z radiem, by bezpiecznie prowadzić rozmowy podczas jazdy. Co więcej, radia samochodowe Bluetooth pozwalają też na przykład na odtwarzanie muzyki ze smartfona bez konieczności korzystania ze specjalnego transmitera.
Szukając radia samochodowego z Bluetooth, zwróć uwagę na jego dodatkowe funkcje, takie jak:
 • wbudowana książka telefoniczna,
 • dostęp do numerów w pamięci smartfona,
 • pamięć numerów i historia ostatnich połączeń,
 • wyświetlanie nazw rozmówców,
 • szybkie wybieranie numerów,
 • wybieranie głosowe,
 • zawieszanie połączenia i przełączanie między rozmówcami,
 • automatyczna odpowiedź na SMS.
 • 999 zł
 • 429 zł
 • 969 zł
 • 2 339 zł
 • 249 zł

Jakie są zalety radia samochodowego z Bluetooth?

Vordon HT-175BTOpisane rozwiązanie ma wiele korzyści – kierowcy chętnie wybierają radio samochodowe Bluetooth, by uniknąć montowania kilku różnych urządzeń umożliwiających użytkowanie wbudowanego systemu audio. W ten sposób możesz zaoszczędzić na zakupie i instalacji sprzętu – na przykład popularny model Vordon HT-175BT ma cenę konkurencyjną nie tylko w stosunku do innych modeli radiów samochodowych, ale też bezprzewodowych zestawów głośnomówiących niezbędnych do bezpiecznego korzystania z telefonu w ruchu drogowym. O tym, jak podłączyć radio w swoim aucie, przeczytasz tutaj.
Jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie? Prowadząc rozmowę za pośrednictwem radia samochodowego z Bluetooth, możesz liczyć na bardzo dobrą jakość dźwięku. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu głos rozmówcy usłyszysz z wbudowanego w samochód systemu audio – a ten jest zazwyczaj znacznie lepszy od niewielkiego głośnika w zestawie głośnomówiącym.

WARTO WIEDZIEĆ

Jeśli wybierzesz model wyposażony nie tylko w interfejs Bluetooth i mikrofon, ale też gniazdo USB i slot na kartę pamięci, urządzenie posłuży Ci do odtwarzania ulubionej muzyki z dowolnego źródła (smartfona, iPoda, pendrive’a czy karty SD).

Radio samochodowe Bluetooth – o czym warto pamiętać?

Zastanawiasz się, jaka jest jakość mikrofonu w przypadku tych urządzeń? Czy osoba, z którą rozmawiasz, będzie Cię słyszeć równie dobrze? Większość tańszych modeli posiada wbudowany mikrofon, który po montażu może okazać się zbyt oddalony od twarzy kierowcy. Jeśli więc martwisz się o jakość wychodzącego dźwięku w radiu samochodowym Bluetooth, zewnętrzny mikrofon rozwiąże ten problem. Mocując go bliżej ust, wyeliminujesz ryzyko, że Twój głos podczas rozmowy będzie zbyt cichy czy niewyraźny. Takie rozwiązanie posiada np. model Pioneer FH-X730BT.
Więcej o radioodtwarzaczach do samochodu przeczytasz w artykule: Najlepsze radia samochodowe – poznaj opinie naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link