Jak wybrać nawigację z transmiterem FM?

Autor: Ola

Nawigacja to podstawowy element wyposażenia pojazdu, zwłaszcza gdy często wyruszamy w dłuższe trasy. Warto zwrócić uwagę między innymi na modele wyposażone w transmiter FM. Taki sprzęt mocno rozszerza funkcjonalność samochodowego radioodbiornika. W ten sposób również oszczędzamy, ponieważ w jednym urządzeniu zawarto wiele różnych opcji. Jaki model warto wybrać?

nawigacja z transmiterem FM do słuchania muzyki i korzystania z GPS

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić nawigację z transmiterem FM
 2. na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu
 3. jaki model nawigacji z transmiterem FM warto wybrać

Dlaczego warto kupić nawigację z transmiterem FM?

nawigacja z transmiterem FM do korzystania ze stacji GPS

Nawigacja GPS w samochodzie to świetne rozwiązanie, w szczególności dla osób, które często wyruszają w dłuższe trasy. Na rynku dostępne są jednak bardziej rozbudowane urządzenia, oferujące więcej niż podstawowe funkcje. Ciekawym wyborem jest między innymi nawigacja z transmiterem FM. Takie rozwiązanie prócz ciągłego pokazywania drogi, dzięki czemu bez problemu dojedziemy w każde miejsce, pozwala na odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników przy użyciu wbudowanego radia. W ten sposób za jedną cenę otrzymujemy sprzęt z ogromną liczbą możliwości.

Warto zwrócić uwagę na to, że transmiter FM umożliwia łączenie się z radiem bezprzewodowo – przez moduł Bluetooth lub Wi-Fi. Możemy także podłączyć fizyczne nośniki przez port USB. Bardziej zaawansowane modele mają specjalny slot na kartę pamięci, z której również jesteśmy w stanie odtwarzać muzykę. Główną zaletą nawigacji z transmiterem FM jest możliwość łączenia się z nią za pomocą smartfona lub tabletu. Możemy wtedy również sterować głośnością przy użyciu telefonu. Dodatkowa funkcja w tym wypadku to możliwość korzystania z radia samochodowego jak z zestawu głośnomówiącego. Pozwala to przede wszystkim na prowadzenie rozmów podczas jazdy, co może okazać się dość przydatne zwłaszcza podczas dłuższych podróży.

 • 2 799 zł
 • 1 599 zł
 • 2 279 zł
 • 799 zł
 • 1 009 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?

nawigacja gps vordon 7

Obecnie wybór nawigacji z transmiterem FM jest stosunkowo duży. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które pozwolą zadecydować który model będzie najlepszy. Co jest istotne przy wyborze tego typu sprzętu?

 • Mapy – to oczywiście bardzo istotna kwestia, gdy kupujemy nawigację samochodową. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres map oraz okres i możliwość ich aktualizacji. Wiele zależy od tego, gdzie konkretnie będziemy poruszać się pojazdem. Jeśli zamierzamy korzystać i wyłącznie z polskich dróg, to nie ma sensu przepłacać za sprzęt, który obsługuje także inne kraje. Warto również pamiętać, by wybierać jedynie modele zapewniające dożywotnie aktualizacje map, by wszystkie trasy były zgodne z rzeczywistością.
 • Ekran – im jest większy, tym wygodniej możemy korzystać z urządzenia. Bez problemu znajdziemy wszystkie potrzebne opcje, jednak taki sprzęt zajmuje oczywiście odpowiednio więcej miejsca. Wiele zależy więc od posiadanego samochodu oraz osobistych preferencji. Na rynku znajdziemy nawigacje z transmiterem FM w różnych rozmiarach – zwykle między 1,2, a 8 cali.
 • Łączność – warto zwrócić uwagę na to, czy dany model obsługuje łączność bezprzewodową. Najważniejszy jest oczywiście moduł Bluetooth oraz Wi-Fi do łączenia się ze smartfonem lub tabletem. Należy także pamiętać, że nie każde urządzenie obsługuje funkcję zestawu głośnomówiącego.
 • Dodatkowe funkcje – bardzo często producenci implementują kilka ciekawych opcji, które mogą okazać się przydatne. Jest to między innymi obsługa komend głosowych, asystent parkowania oraz pasa ruchu czy czujnik wstrząsów.

Prócz powyższych parametrów warto zwrócić uwagę na markę nawigacji z transmiterem FM. Polecamy korzystać z oferty uznanych producentów z dobrymi opiniami, ponieważ jest to gwarancja jakości i żywotności urządzenia.

Jaki model nawigacji z transmiterem FM warto wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań w różnych przedziałach cenowych. Wybór nawigacji samochodowej z transmiterem FM zależy również od budżetu, który zamierzamy przeznaczyć. Jeśli nie chcemy wydać zbyt dużo, warto zwrócić uwagę między innymi na SmartGPS SG742 TT EU SMART. Jest to w pełni funkcjonalna nawigacja z transmiterem FM, wyposażona w ekran o przekątnej 5 cali. W tym modelu zabrakło modułu Bluetooth do łączenia ze smartfonem, jednak bez problemu połączymy się przez złącze USB. Cena takiego rozwiązania to zaledwie 110 złotych. Jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowanego sprzętu, lepszym wyborem będzie Navitel E500 Magnetic. Ten model ma podobne parametry do poprzednika, jednak oferuje znacznie więcej funkcji. Niestety jego cena również jest odpowiednio wyższa – około 300 złotych. Osobom, które dużo podróżują, zaleca się jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, czyli Navitel E700 Lifetime. W tym sprzęcie wyróżnia się przede wszystkim dożywotnia aktualizacja map. Przyjdzie nam za niego zapłacić około 330 złotych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link