Najlepsze kamery sportowe - ranking TOP 10

Autor: Joanna

Szukasz kamery sportowej, ale nie wiesz, jaki model wybrać? W sprzedaży są dostępne kamerki z różnych segmentów cenowych, jednak porównując je należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich parametry i funkcje. Sprawdź, jakie są najlepsze kamery sportowe – ranking pomoże Ci wybrać taką, która spełni Twoje oczekiwania.

Kamera sportowa zamocowana na rowerze

LISTING PRODUKTÓW

Manta Steadycam active MM9359

GoPro Hero 5 Black

NavRoad myCAM 4K ACTIVE

GoPro HERO6 Black

Tracer eXplore SJ 4060+ WiFi Remote Ready

Manta Eye sport MM333

SJCAM SJ4000 WiFi (czarny)

Manta MM9358

Manta MM357 4Active 4K Wifi Premium

Sony Action Cam FDR-X3000R

Niedroga kamera sportowa Manta Steadycam active MM9359

Manta Steadycam active MM9359Zestawienie otwiera popularna kamera sportowa Manta, oferująca nagrywanie w rozdzielczościach UHD 4K, FullHD oraz HD. Model Manta Steadycam active MM9359 to solidny sprzęt w przystępnej cenie, który doceniają zarówno klienci używający jej do kręcenia dynamicznych ujęć podczas uprawiania sportu i podróżowania, jak i Ci, którzy korzystają z niej zamiast wideorejestratora w aucie. Urządzenie doskonale radzi sobie ze stabilizacją obrazu – na nagraniach z kasku czy kierownicy roweru nie widać wstrząsów, a ruch jest płynny. Matryca o rozdzielczości 16 mln. pikseli pozwala na tworzenie wyraźnego, szczegółowego wideo także w słabszym oświetleniu. Kamerą na kask lub rower steruje się za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, z poziomu funkcjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji na smartfona. Słabszą stroną urządzenia jest niestety wbudowany mikrofon, który niezbyt dobrze radzi sobie ze zbieraniem dźwięku – szczególnie, gdy kamera znajduje się w dołączonej wodoszczelnej obudowie.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 4K (24 kl/s), FullHD (60 kl/s), HD (60 kl/s)

Matryca: Sony IMX078 16 mln. pikseli

Procesor: NTK96660

Stabilizator obrazu: cyfrowy

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ skutecznie stabilizuje obraz (nagrania bez wstrząsów)

+ obraz w UHD 4K (4:3)

+ tryb slow motion i nagrywania poklatkowego

+ szerokokątny obiektyw 170 stopni

+ w zestawie uchwyt i wodoszczelna obudowa (do 40 metrów)

+ obsługa za pomocą smartfona

MINUSY

− mikrofon słabo zbiera dźwięk, gdy kamera jest w obudowie

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Kamera sportowa 4K GoPro Hero 5 Black

GoPro Hero 5 BlackKamera sportowa GoPro Hero 5 to flagowy model, w dalszym ciągu wybierany przez wielu klientów nie tylko ze względu na świetne parametry, ale też samą renomę marki GoPro w branży. Piąta wersja GoPro Hero to przede wszystkim możliwość nagrywania w wielu rozdzielczościach, w tym np. 2,7K, oraz prędkościach – jako jedna z niewielu kamer sportowych w tym rankingu, GoPro Hero 5 oferuje rejestrowanie wideo w slow-motion w prędkościach 120fps i 240fps. Na uwagę zasługuje wygodna obsługa kamery sportowej 4K i możliwość sterowania urządzeniem za pomocą głosu. W porównaniu z innymi modelami w zestawieniu Hero 5 doskonale radzi sobie również z nagrywaniem dźwięku – są w nią wbudowane aż trzy mikrofony rejestrujące w stereo. Za minus można uznać brak optycznej stabilizacji obrazu, która bywa na wyposażeniu kamer innych marek w tym segmencie cenowym. 

PARAMETRY

Rozdzielczość: 2,7K (30 kl/s), 2,7K (50 kl/s), 4K (24 kl/s), 4K (25 kl/s), 4K (30 kl/s), FullHD (120 kl/s), FullHD (30 kl/s), FullHD (50 kl/s), FullHD (60 kl/s), HD (120 kl/s), HD (240 kl/s)

Matryca: Sony IMX078 12 mln. pikseli

Procesor: -

Stabilizator obrazu: cyfrowy

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ funkcja sterowania głosem

+ wysoka jakość rejestrowanego dźwięku (stereo)

+ skuteczna redukcja wstrząsów

+ wodoodporna konstrukcja przy zanurzeniu do 10 metrów (bez obudowy)

+ zdjęcia w formacie RAW

+ automatyczne przesyłanie do chmury

MINUSY

− brak optycznej stabilizacji obrazu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Kamera na rower NavRoad myCAM 4K ACTIVE

NavRoad myCAM 4K ACTIVE (czarna)Kolejną kamerą sportową, na jaką warto zwrócić uwagę, jest model NavRoad myCAM 4K ACTIVE. Urządzenie wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości – to doskonały wybór dla osób, które chcą wypróbować możliwości takich kamer bez wydawania dużych sum pieniędzy. Szczególnym atutem jest też zestaw akcesoriów w komplecie z urządzeniem – znajdują się tu m.in. uchwyty do mocowania kamery na kasku lub kierownicy roweru, a także wodoszczelna obudowa do filmowania w czasie nurkowania. Parametry urządzenia sprawiają, że dobrze radzi sobie z zachowaniem ostrości, redukcją szumów i odwzorowaniem kolorów. Kamera pozwala też na filmowanie w różnych rozdzielczościach, a także w trybie slow-motion z prędkością 60 lub 120 klatek na sekundę. Ponieważ jednak jest to kamera na rower z niższej półki cenowej, nie brakuje mu też minusów – niezbyt dobrze radzi sobie na przykład z rejestrowaniem wideo przy gorszym oświetleniu. 

PARAMETRY

Rozdzielczość: 2,7K (30 kl/s), 4K (30 kl/s), FullHD (60 kl/s), HD (120 kl/s)

Matryca: CMOS EXMOR R 8 mln. pikseli

Procesor: AllWinner V3

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ dobre odwzorowanie kolorów, ostrość i redukcja szumów

+ obiektyw szerokokątny 170 stopni

+ wodoodporna obudowa i zestaw akcesoriów do mocowania w komplecie

+ wymienna bateria

+ sterowanie i podgląd z poziomu aplikacji

MINUSY

− nie najlepsza jakość obrazu przy filmowaniu w słabym oświetleniu

OCENA PRODUKTU: 8/10

Kamerka o wielu funkcjach – GoPro HERO6 Black

GoPro HERO6 BlackWymagający użytkownicy, którym zależy na doskonałej jakości obrazu nawet przy kiepskim oświetleniu, często sięgają po model GoPro HERO6. W porównaniu z poprzednią wersją tej najsłynniejszej kamery sportowej, urządzenie to jest jeszcze łatwiejsze w obsłudze za sprawą dotykowego wyświetlacza z funkcją sterowania gestami. Ponadto GoPro HERO6 to doskonały wybór dla osób, które chcą przy jego użyciu tworzyć wideo na potrzeby internetu i social media – materiał można szybko, bezprzewodowo przesłać na urządzenie mobilne i skorzystać ze specjalnej aplikacji do obróbki nagrań w slow-motion. HERO6 świetnie sprawdza się także do robienia zdjęć. Kamerę sportową 4K wyposażono w wysokiej jakości tryb HDR, dzięki czemu wykonane za jego pomocą fotografie mają mocno nasycone kolory i wyraźne szczegóły. Szczelna konstrukcja kamery sprawia, że jest ona wodoodporna nawet bez użycia specjalnej obudowy do filmowania pod wodą.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 4K (60 kl/s), FullHD (240 kl/s)

Matryca: 12 mln. pikseli

Procesor: GP1

Stabilizator obrazu: cyfrowy

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ świetnej jakości, wyraźny obraz niezależnie od oświetlenia sceny

+ wygodne powiększanie za pomocą gestów

+ superwydajny procesor

+ możliwość robienia zdjęć w trybie HDR

+ przesyłanie filmów do telefonu i automatyczna obróbka w aplikacji

+ wysokiej jakości nagrania slow-motion

MINUSY

− brak akcesoriów do kamery w zestawie

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Kamera sportowa na wyprawy – Tracer eXplore SJ 4060+ WiFi Remote Ready

Tracer eXplore SJ 4060+ WiFi Remote ReadyKamera sportowa Tracer eXplore SJ 4060+ to atrakcyjny model pozwalający na nagrywanie filmów w prędkościach 25, 30 i 60 klatek na sekundę oraz rozdzielczościach 4K i FullHD. Dzięki temu jest to dobry model startowy w przystępnej cenie, za pomocą którego można spróbować swoich sił w filmowaniu dynamicznych scen. Kamera została wyposażona w moduł Wi-Fi pozwalający na sterowanie z poziomu aplikacji na telefon lub tablet i podgląd nagrywania na ekranie mobilnego urządzenia. Zaletą tego modelu jest również jego szerokokątny obiektyw 170 stopni, który dobrze radzi sobie z nagrywaniem wyraźnego, jasnego obrazu. Na tle konkurencyjnych produktów, kamerę Tracer wyróżnia bardzo pojemna, a przy tym wymienna bateria – to plus, który docenią osoby szukające urządzenia na dłuższe wyprawy.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 4K (25 kl/s), FullHD (30 kl/s), FullHD (60 kl/s)

Matryca: OmniVision OV 4689 4 mln. pikseli

Procesor: SPCA 6350M

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ nagrywanie z prędkością 60 klatek na sekundę w jakości FullHD 1080p

+ możliwość wyboru zestawu z dodatkowymi akcesoriami

+ pojemna, wymienna bateria

+ tryb nagrywania w 25fps w rozdzielczości UHD 4K

+ obiektyw szerokokątny 170 stopni

MINUSY

− brak nagrywania dźwięku w stereo

- brak wbudowanego GPS

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Tania kamera sportowa Manta Eye sport MM333

Manta Eye sport MM333Jeśli szukasz tanich kamerek sportowych o podstawowym wyposażeniu, Twoje oczekiwania na pewno spełni model Manta Eye sport MM333. Pozwala on na rejestrowanie filmów w formacie HD o standardowej prędkości 30 klatek na sekundę. Wbudowany w kamerę wyświetlacz daje możliwość podglądu i łatwego sterowania urządzeniem. Zaletą jest również obiektyw o sporej jasności i szerokim kącie widzenia, który dobrze sprawdzi się podczas nagrywania filmu z wakacji lub ujęć sportowych. W komplecie znajdziesz bogaty wybór akcesoriów – między innymi uchwyty do mocowania kamery na kierownicy roweru lub kasku, a także solidną, wodoszczelną obudowę odporną na zanurzenia nawet do 30 metrów. Niestety, ta kamera rowerowa od Manty nie została wyposażona ani w moduł Wi-Fi, ani w GPS, przez co na tle innych modeli w tym rankingu nie wypada najlepiej.

PARAMETRY

Rozdzielczość: HD (30 kl/s)

Matryca: GC1064 5 mln. pikseli

Procesor: GeneralPlus 4247

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: nie

Wi-Fi: nie

PLUSY

+ jasny i szeroki obiektyw

+ wodoszczelna obudowa do 30 metrów w zestawie

+ wygodny wyświetlacz z podglądem

+ w komplecie zestaw mocowań do zastosowań sportowych

MINUSY

− brak Wi-Fi

- brak GPS

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Kamera na kask SJCAM SJ4000 WiFi (czarny)

SJCAM SJ4000 WiFi (czarny)Wśród kamerek sportowych z niższej półki cenowej na uwagę zasługuje natomiast model SJCAM SJ4000 WiFi oferujący filmy w FullHD i HD, a także tryb slow-motion 60 klatek na sekundę. Klienci chwalą tę kamerę ze względu na wygodę użytkowania – sterowanie odbywa się za pośrednictwem praktycznej, łatwej w obsługi aplikacji na telefon, z którą urządzenie łączy się za pomocą sieci Wi-Fi. Ciekawą funkcją, o której pomyśleli tylko niektórzy producenci kamer na kask, jest możliwość filmowania w trakcie ładowania kamery. Co to oznacza w praktyce? Nie musisz obawiać się o to, że urządzenie rozładuje się w środku wyprawy – wystarczy, że podłączysz urządzenie do pojemnego powerbanka. W komplecie znajdziesz również praktyczny system uchwytów niezbędnych do mocowania kamery na różnych elementach wyposażenia podczas uprawiania sportu.

PARAMETRY

Rozdzielczość: FullHD (30 kl/s), HD (30 kl/s), HD (60 kl/s)

Matryca: 12 mln. pikseli

Procesor: -

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ świetny stosunek ceny do jakości

+ wysoka rozdzielczość matrycy

+ możliwość nagrywania w slow motion (60fps)

+ wygodne aplikacje do sterowania i podglądu na Android i iOS

+ nagrywanie podczas ładowania

+ w zestawie wodoodporna obudowa i uchwyty do kasku czy roweru

MINUSY

− niezbyt dobra jakość wbudowanego głośnika

- brak GPS

OCENA PRODUKTU: 8/10

Wodoosporna kamera sportowa Manta MM9358

Manta MM9358Innym modelem od Manty, na który zwracają uwagę nasi klienci, jest kamera sportowa Manta MM9358. Urządzenie odróżnia się od produktów konkurencji oryginalną budową – oprócz tylnego, kolorowego wyświetlacza z podglądem, producenci zdecydowali się na wbudowanie mniejszego przedniego ekranu. Można na nim sprawdzić potrzebne szczegóły w trakcie nagrywania, co przydaje się np. przy filmowaniu z wysięgnika. Oprócz tego model wyposażono z moduł Wi-Fi, dzięki któremu kamera łączy się z praktyczną aplikacją na smartfony. Do urządzenia dołączono wodoodporną obudowę, którą można spokojnie wykorzystać podczas nurkowania – pozostanie ona szczelna przy zanurzeniach nawet do 40 metrów. Klienci chętnie używają tego modelu od Manty także jako wideorejestratora w trakcie jazdy samochodem – kamera posiada wbudowane oprogramowanie, dzięki czemu jest to bardzo wygodne.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 2,7K (30 kl/s), 4K (30 kl/s)

Matryca: Sony IMX179 16 mln. pikseli

Procesor: ALLwinner V3

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ dwa wyświetlacze (tylny i przedni)

+ dobra aplikacja do sterowania za pomocą telefonu

+ wodoodporna obudowa do 40 metrów

+ tryb slow motion

+ wysoka rozdzielczość matrycy

+ funkcja rejestratora jazdy

MINUSY

− wbudowany mikrofon nie najlepiej rejestruje dźwięk

OCENA PRODUKTU: 8/10

Kamera na rower Manta MM357 4Active 4K Wifi Premium

Manta MM357 4Active 4K Wifi PremiumBardziej wymagający klienci chętnie sięgają po inną kamerę sportową tej marki – Manta MM357 4Active 4K Wifi Premium to model wyposażony w matrycę o rozdzielczości aż 16 milionów pikseli oraz wyjątkową, wzmocnioną konstrukcję. Dołączona wytrzymała obudowa chroni urządzenie nie tylko przed zalaniem, ale też upadkami i wstrząsami. Kamera filmuje w trzech możliwych prędkościach – na uwagę zasługują przede wszystkim ujęcia HD w slow motion przy 120 klatkach na sekundę, a także efektowne, dynamiczne filmy w 4K rejestrowane przy 25 klatkach na sekundę. Kamera waży jedynie 66 gramów, dlatego z pomocą dołączonych do niej uchwytów można łatwo ją zamontować na kasku, a następnie po prostu cieszyć się aktywnością. Jeśli czegoś brakuje temu modelowi, to jest to wbudowany moduł GPS – urządzenie wiele zyskałoby, gdyby dawało możliwość geotaggingu.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 4K (25 kl/s), FullHD (60 kl/s), HD (120 kl/s)

Matryca: 16 mln. pikseli

Procesor: ALLwinner V3

Stabilizator obrazu: -

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ wysoka rozdzielczość i możliwość rejestrowania w trzech prędkościach

+ wzmocniona konstrukcja

+ solidna obudowa ochronna w zestawie

+ wygodne sterowanie z tabletu/telefonu

+ niewielka waga (66 g) ułatwia montaż na kasku lub rowerze

+ bogaty zestaw akcesoriów do montażu

MINUSY

− brak GPS

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Kamera sportowa 4K Sony Action Cam FDR-X3000R

Sony Action Cam FDR-X3000R Ostatni punkt w rankingu kamer sportowych to wysokiej klasy model Sony Action Cam FDR-X3000R, wykorzystywany do filmowania profesjonalnych, najlepszej jakości dynamicznych ujęć. Kamera oferuje rejestrowanie obrazu w jakości 4K, a także wyjątkowe filmy w trybie slow motion kręcone z prędkością 120 i 240 klatek na sekundę. Jest to jedyny model w tym rankingu wyposażony w optyczną stabilizację obrazu – dzięki niej, nie musisz martwić się o nieestetyczne wstrząsy czy widoczne drżenie kamery przy kręceniu z ręki. Producent wyposażył ten model w superwydajny przetwornik Exmor, dlatego obraz jest bardzo wyraźny i jasny niezależnie od oświetlenia. Na uwagę zasługuje również imponujący, jasny obiektyw szerokokątny Zeiss, gwarantujący doskonałe odwzorowanie kolorów. Do sterowania kamerą służy praktyczny, zewnętrzny pilot z podglądem. Wbudowany w kamerę sportową 4K moduł GPS umożliwia oznaczanie materiału wideo informacją o lokalizacji.

PARAMETRY

Rozdzielczość: 4K (30 kl/s), FullHD (120 kl/s), HD (240 kl/s)

Matryca: CMOS Exmor™ R typu 1/2,5" 8,2 mln. pikseli

Procesor: BIONZ X

Stabilizator obrazu: optyczny

Wyjście HDMI: tak

Wi-Fi: tak

PLUSY

+ superstabilny i wyraźny obraz

+ tryb slow motion w 120 lub 240 kl/s

+ wydajny przetwornik pozwala nagrywać w słabym oświetleniu bez szumów

+ szerokokątny obiektyw Zeiss

+ pilot z podglądem na żywo

+ GPS z opcją geotaggingu

MINUSY

− niezbyt wydajna bateria

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Chcąc kręcić imponujące, dynamiczne filmy podczas podróży czy uprawiania sportu, trzeba poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej kameki sportowej. Ranking 10 najlepszych modeli to łatwy sposób, by porównać urządzenia wiodących producentów. Przeglądając kamery sportowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, ale też parametry. Znaczenie mają takie cechy, jak rozdzielczość nagrywanego obrazu, typ i rozdzielczość matrycy, obecność stabilizatora obrazu, a także komunikację z innymi urządzeniami (telefonem, tabletem czy komputerem) za pomocą Wi-Fi czy złącza HDMI. Nie bez znaczenia pozostają też akcesoria dołączone do zestawu – jeśli brakuje ich w komplecie, konieczne będzie dokupienie potrzebnej obudowy wodoszczelnej czy mocowań. Do kamery sportowej trzeba też najczęściej dokupić kartę pamięci – o tym, jaki model wybrać, przeczytasz tutaj.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link