Czym kierować się podczas zakupu dronów dla dzieci?

Autor: Klaudia

Drony dla dzieci zyskują na popularności. Są to zazwyczaj niewielkie urządzenia, którymi można latać zarówno w domu, jak i na podwórku. Jednak zasady sterowania dronami dla dzieci nie różnią się znacząco od reguł skierowanych do dorosłych. Sprawdź, czy warto kupić dziecku takie urządzenie.

Dziecko bawi się minidronem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. o czym pamiętać przy zakupie drona dla dziecka;
 2. na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie drona;
 3. jaki minidron warto kupić.

O czym pamiętać przy zakupie drona dla dziecka?

Chłopiec bawi się dronem dla dzieci

Drony są urządzeniami, które stworzono z myślą o wojsku. Obecnie są przeznaczone także do użytku cywilnego i stały się modnym prezentem dla dzieci. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup drona dla dziecka, przemyślmy dokładnie tę decyzję. Dron sterowany aparaturą RC lub innym kontrolerem w rękach niedoświadczonego operatora może stać się przyczyną tragedii. Mimo to rozwijanie umiejętności operatorskich pomoże dziecku lepiej wykształcić myślenie przestrzenne, zdolności techniczne i poprawi koordynację ruchową. Podczas zakupu drona dla dzieci warto zwrócić uwagę na:

 • konstrukcję urządzenia – w pierwszej kolejności sprawdź, czy śmigła posiadają osłony. W razie kolizji zminimalizują ryzyko urazu;
 • proste sterowanie – piloty do sterowania dronami dla dzieci są mniej skomplikowane niż te dla dorosłych. Warto jednak zawsze wybrać taki model, który będzie miał możliwie jak najmniejszą liczbę przycisków. Umożliwi to podopiecznemu szybszą naukę sterowania dronem;
 • niewielkie wymiary – wielkość drona najlepiej dostosować do wieku dziecka. Najmłodszym i początkującym operatorom warto podarować np. minidron;
 • możliwość latania dronem wewnątrz pomieszczeń – jeżeli zależy nam, by dziecko mogło bawić się urządzeniem także w domu, warto wybrać dron w wersji miniaturowej.

Drony dla dzieci – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Do najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie drona, należą:

 • rodzaj baterii – to od niej zależeć będzie czas lotu. Zazwyczaj drony dla dzieci, ale też różne rekreacyjne modele, są w stanie latać przez 10 minut, przy założeniu, że akumulator jest naładowany do maksimum. Z kolei droższe drony mogą latać od 20 do 30 minut. Wybierając dron, sprawdźmy, czy można dokupić do niego dodatkowy akumulator lub czy ten standardowy jest wymienny. Zabawa z lataniem będzie trwała dłużej, gdy wcześniej przygotujemy sobie kilka w pełni naładowanych baterii;
 • jakość wykonania i dodatkowe wyposażenie – najmniej odporne są urządzenie zawierające wiele plastikowych elementów, lecz są przy tym lżejsze i tańsze niż modele z górnej półki. Jeżeli podopieczny będzie chciał dodatkowo nagrywać filmy z przelotów, warto wybrać dron z kamerą. Pamiętajmy jednak, że urządzenia z kamerami HD lub Full HD kosztują kilkaset złotych i nie znajdziemy ich w tanich dronach zabawkach. Dobra kamera obsługuje wyższe wartości ISO, szybko reaguje, wytrzymuje trudne warunki atmosferyczne i posiada dobry obiektyw szerokokątny.
Polecane drony
 • 6 899 zł
 • 7 499 zł
 • 6 399 zł
 • 6 599 zł
 • 439 zł

Jaki minidron warto kupić dziecku?

Dron z kamerą UGo VGA Fen

Urządzenia zdalnie sterowane, takie jak np. minidrony dla dzieci, są obecnie popularnymi prezentami. Dzięki nim początkujący operator może nauczyć się podstawowych zasad sterowania dronem. Minidrony są łatwe w obsłudze, zwrotne i niewielkie. Jednak jest to prezent dla dzieci powyżej 8. roku życia. Do takich modeli zaliczamy np. Vivanco 34684. Jego rozmiary to 7,5 x 7,5 x 2,5 cm. Urządzenie ma funkcję obrotu o 360° i 3 poziomy prędkości, co umożliwia mu wykonywanie nawet skomplikowanych akrobacji. Minidrony dla dzieci nie nadają się do zastosowań profesjonalnych.

Drony do zabawy dla dorosłych i dzieci

Miłośnicy gadżetów elektronicznych często wybierają drony z kamerą. Są one nieco droższe niż standardowe, lecz umożliwiają więcej niż kieszonkowe modele. Jakiego drona dla dziecka kupić, by mieć pewność, że nie będzie on dla niego jedynie sezonową zabawką? Warto wziąć pod uwagę np. ten model. Ma zasięg do 80 m i jest niezwykle zwrotny. Co więcej, posiada również 6-osiowy żyroskop, który umożliwia wykonywanie przeróżnych akrobacji.

Wbrew pozorom użytkownikami nieprofesjonalnych dronów z kamerą nie zawsze są najmłodsi. Kieszonkowe modele równie często kupują z myślą o sobie dorośli, którzy chcą zobaczyć, na czym polega ta zabawa. Bezzałogowym statkiem powietrznym, przeznaczonym dla ludzi z różnych grup wiekowych, jest np. UGO VGA Fen. Umożliwia nagrywanie ujęć z lotu ptaka, które następnie są zapisywane na karcie micro-SD. Widok z kamery będziemy mogli podziwiać np. na ekranie smartfona – a przy tym zasięg drona wynosi aż 100 m.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link