Lodówka z ekranem – co potrafi to urządzenie?

Autor: Anna

Lodówka z ekranem tylko z pozoru jest zwykłym urządzeniem, nieco bardziej innowacyjnym od wcześniejszych modeli. Wbudowany w sprzęt ekran dotykowy nie tylko wspomaga efektywniejsze przechowywanie żywności, lecz także sprawia, że domownicy w kuchni mogą korzystać z ciekawej rozrywki. Jak to możliwe?

Nowoczesna lodówka z wyświetlaczem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak działa lodówka z ekranem i do czego on służy?
 2. Jakie dodatkowe funkcje może spełniać ekran LCD?
 3. Ile trzeba zapłacić za lodówkę z ekranem dotykowym?

Lodówka z ekranem – jak to działa?

Samsung Family Hub RF56M9540SR

Lodówka z ekranem nadal przede wszystkim pozostaje lodówką, a więc chłodziarko-zamrażarką do przechowywania żywności. Nowoczesne lodówki tego typu to przede wszystkim urządzenia No Frost, a więc bezszronowe, zapewniające dłuższe przechowywanie łatwo psujących się produktów. W niektórych z nich zamontowane są również kostkarki oraz dozowniki wody.

Lodówki z ekranem dotykowym to kolejny krok w stronę inteligentnych urządzeń AGD, które wspomagają pracę w kuchni. Na polskim rynku w produkcji tego typu produktów przoduje przede wszystkim Samsung z linią lodówek Samsung Hub (Samsung Family Hub RS68N8941SL).

Ekran dotykowy (najczęściej 21 cali) służy do:

 • Tworzenia listy zakupów – lodówki z ekranem są jednocześnie mobilną listą zakupów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ją na bieżąco (po zajrzeniu do lodówki) uzupełniać, by podczas właściwych zakupów nie zastanawiać się, czy w domu jest mleko lub jajka. Sporym ułatwieniem jest bowiem to, że lodówkę z ekranem dotykowym można bezprzewodowo połączyć z dowolnym smartfonem. Dodatkowo we wnętrzu lodówki zamontowany jest system kamer. Po każdym zamknięciu drzwi wykonują one zdjęcia, które również są dostępne w aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu możesz zajrzeć do swojej lodówki, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteś.
 • Kontrola świeżości – urządzenie umożliwia przypisanie do każdego z produktów wkładanych do lodówki terminu jego spożycia. Gdy data ta będzie się zbliżać, urządzenie ci o tym przypomni. Rozwiązanie to jest niezwykle cenne, chroni bowiem przed marnowaniem żywności.
 • Przepisy z wykorzystaniem twoich produktów – lodówka z ekranem LCD pomaga w szukaniu inspiracji na codzienne dania. Dzięki specjalnej aplikacji wyświetla ona przepisy na dania składające się z tego, co aktualnie masz w lodówce lub na liście zakupów: nigdy więcej zastanawiania się, co ugotować na obiad!
Polecane lodówki
 • 6 749 zł
 • 1 199 zł
 • 2 649 zł
 • 2 749 zł
 • 899 zł

Lodówka z ekranem dotykowym – dodatkowe atrakcje

Samsung Family Hub RB38M7998S4

Lodówka z ekranem LCD to nie tylko lepsze zarządzanie zawartością lodówki i planowanie zakupów oraz gotowania. To także ciekawe narzędzie do komunikacji z najbliższymi. Jak wiadomo, kuchnia to miejsce, do którego domownicy zaglądają najczęściej. Umieszczenie na lodówce wspólnego, rodzinnego kalendarza, który umożliwia wspólną komunikację, a także przesyłanie notatek bliskim, to sposób na usprawnienie codziennego funkcjonowania całego domu. Ekran na lodówce może stać się prawdziwym rodzinnym kalendarzem, podgląd którego mają wszyscy członkowie rodziny także poprzez aplikację na telefon.

To jednak nie wszystkie funkcje ekranu na lodówce. Wyświetlacz LCD umożliwia stworzenie albumu z rodzinnymi zdjęciami w niecodziennych ramkach. Zmieniające się zdjęcia rodziny z pewnością uprzyjemnią każdy, nawet najtrudniejszy poranek.

Ekran na lodówce może funkcjonować również jako telewizor. Nie musisz montować w kuchni kolejnego sprzętu, aby móc podczas gotowania obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Ekran może posłużyć także do odtwarzania muzyki oraz audiobooków, nowoczesne lodówki posiadają bowiem również głośniki stereo. Ekran LCD zamontowany na lodówce działa również jak tablet. W każdej chwili możesz więc sprawdzić najważniejsze informacje z kraju i ze świata, przejrzeć media społecznościowe lub odpalić przeglądarkę internetową w poszukiwaniu przepisu na ulubione ciasto.

Cena lodówki z ekranem dotykowym

Cena lodówek z ekranem dotykowym jest dość wysoka, są to zdecydowanie produkty z kategorii premium. Najtańsza lodówka w tym segmencie (Samsung Family Hub RB38M7998S4) kosztuje około 5500 zł. Większe lodówki, dodatkowo wyposażone w kostkarki do lodu oraz dystrybutory wody, kosztują nawet ponad 10 000 zł. Za podwójną lodówkę z ekranem LCD trzeba zapłacić około 11 000–15000 zł (Samsung Family Hub RS68N8941B1, Samsung Family Hub RF56M9540SR). Wszystko zależy od rozmiaru lodówki i dodatkowych jej funkcjonalności. Warto jednak pamiętać, że jeśli w planach jest montaż telewizora lub systemu głośników w kuchni, to zakup lodówki z ekranem dotykowym jest niezwykle ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można zaoszczędzić na kupnie trzech osobnych sprzętów, a także wykorzystać wolną przestrzeń w inny sposób.

Jeśli dalej się nie zdecydowałeś na żaden konkretny model, zobacz także nasz poradnik: Współczesne modele lodówek – o czym pamiętać podczas wyboru.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link