Kontroler ruchu do PS4 – kiedy warto go mieć?

Autor: Joanna

Aby zacząć rozgrywkę na PlayStation VR, nie wystarczy uruchomić konsoli – potrzebny jest też podłączony do niej kontroler. Płynne sterowanie może być wyzwaniem podczas gry w wirtualnej rzeczywistości. Problem ten rozwiązuje kontroler ruchu PlayStation Move – przeczytaj, po co i kiedy warto się w niego zaopatrzyć!

Chłopiec używa kontrolerów ruchu Playstation Move do VR

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są kontrolery ruchu PS4 i do czego służą,

- w jaki sposób wzbogacają rozgrywkę w VR,

- w jakich grach można wykorzystać kontrolery Playstation Move.

Kontroler PlayStation Move – co to jest?

Sony PlayStation VR Move Controller Twin Pack v2Aby eksplorować wirtualną rzeczywistość przy użyciu PlayStation VR, wystarczy popularny kontroler PS4 Dual Shock 4 – ten sam, który jest używany do standardowej rozgrywki. Posiada on podświetlany pasek, którego ruch rejestruje kamera. Jednak korzystanie z klasycznego gamepada do sterowania grą w VR zaburza często wrażenie realizmu. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze kontrolera PS4!
Kontrolery ruchu PlayStation Move to dodatkowe akcesoria, dzięki którym gracz może do sterowania używać obydwu rąk. Są lekkie i mają ergonomiczny kształt, dzięki któremu korzystanie z nich jest wygodniejsze niż w przypadku pada. Kontrolery ruchu PS4 są wyposażone w specjalistyczne czujniki oraz zakończone zmieniającymi kolor kulami. Pozwalają one kamerze VR wykrywać i precyzyjnie śledzić ruchy dłoni gracza.

Kontroler ruchu PS4 – dlaczego warto?

Dzięki PlayStation 4 Move poruszanie się po wirtualnej rzeczywistości jest bardziej płynne i intuicyjne. Gracz może poczuć się, jakby faktycznie był w niej zanurzony i mógł naturalnie wchodzić w interakcje z otoczeniem. Poza tym kontroler ruchu zapewnia krótszy czas reakcji, a jednocześnie większą precyzję, np. przy operowaniu bronią białą. Jest to więc sposób na przyjemniejszą rozgrywkę i lepsze wyniki.

WSKAZÓWKA

Jeśli lubisz grać w strzelanki, warto zainwestować dodatkowo w kontroler celowniczy, służący do sterowania wirtualną bronią. Dzięki temu rozgrywka będzie bardziej realistyczna, a Twoje strzały precyzyjniejsze.

Zaletą PlayStation Move jest intuicyjny interfejs stworzony z myślą o automatycznych, błyskawicznych reakcjach, bez konieczności zerkania na kontroler. Mając na głowie headset PS VR, gracz musi w końcu polegać na dotyku – jest to łatwiejsze dzięki doczepionym do urządzeń paskom, które nie pozwalają na „zgubienie” kontrolerów po wypuszczeniu ich z dłoni.

Playstation 4 Move – do jakich gier się przyda?

Dziewczyna gra w grę VR używając kontrolerów ruchu PS4Wiele gier na PlayStation VR jest kompatybilnych z kontrolerami ruchu, dzięki którym przygoda z wirtualną rzeczywistością jest jeszcze ciekawsza. Chcesz wypróbować te akcesoria w akcji? Sprawdź jedną z polecanych gier:
  • Farpoint – fascynująca gra akcji i strzelanka, osadzona na rozbitej stacji kosmicznej,
  • Eagle Flight VR – symulacja lotu ptaka, pełna zapierających dech w piersiach widoków na Paryż, 
  • Until Dawn: Rush of Blood VR – mrożąca krew w żyłach propozycja dla miłośników horrorów.

Chcesz wypróbować inne tytuły? Tu znajdziesz dostępne gry współpracujące z kontrolerami PlayStation Move.
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link