Data publikacji: 18 lipca 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaki telewizor do PS4 sprawdzi się najlepiej?

Poleć znajomemu Drukuj

Wybór telewizora do PS4 lub innej konsoli nowej generacji wymaga przeanalizowania szeregu parametrów wpływających na komfort użytkowania. Ważny jest nie tylko prawidłowy dobór wielkości ekranu czy obecność potrzebnych złączy komunikacyjnych, ale jak najniższe opóźnienie sygnału, zapewniające płynność rozgrywki w dynamicznych grach. Jaki telewizor do PS4 wybrać?

TV do PS4 warto dobrać zgodnie z wielkością pomieszczenia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie cechy powinien posiadać telewizor do PS4,
- jaką rozdzielczość wybrać do grania na PS4,
- jaką wielkość telewizora do PS4 wybrać,
- jak podłączyć telewizor do konsoli PS4.

Jakie cechy powinien posiadać telewizor do PS4?

Telewizor PlayStation 4 powinien szybko reagować na polecenia graczaJeśli zamierzasz wykorzystywać telewizor do grania na PS4, sięgnij po sprzęt z szybkim czasem reakcji matrycy oraz niskim opóźnieniem sygnału (input lag). Pierwszy parametr odnosi się do czasu, w jakim pojedyncze piksele ekranu zmieniają swój stan, czyli ulegają podświetleniu lub przygaszeniu.

Krótszy czas reakcji matrycy oznacza, że obraz zachowa ostrość w trakcie szybko zmieniających się ujęć. W przypadku większości telewizorów wynosi nie więcej niż 10 ms, jednak do komfortowego grania w gry warto, by parametr ten był równy lub niższy niż 5 ms.

Ekran TV do PS4 powinien również błyskawicznie reagować na każdą komendę wydawaną za pomocą konsolowego pada. Tym samym musi zapewniać jak najniższe opóźnienie pomiędzy sygnałem wysłanym z konsoli oraz wyświetlanym na ekranie obrazem. Jest to tzw. input lag, który znacznie częściej stosowany jest do określenia kultury pracy telewizora do gier.

Zbyt wysokie opóźnienie sygnału, rzędu 70 ms lub wyższej, uniemożliwia szybką reakcję w grze, dlatego przy zakupie urządzenia warto upewnić się, że input lag telewizora do PS4 mieści się w przedziale 18-40 ms.

PORADA EKSPERTA

Wybierając telewizor do PlayStation 4 lub innej konsoli warto zwrócić uwagę, czy posiada on specjalny tryb do gier (Tryb Gra), optymalizujący ustawienia odbiornika TV celem obniżenia opóźnień sygnału. Funkcja ta dostępna jest m.in. w Samsungu UE65MU7002.

Jaką rozdzielczość wybrać do grania na PS4?

Kolejnym ważnym parametrem wpływającym na wygodę grania w gry jest rozdzielczość ekranu. Konsole nowej generacji, w tym m.in. PlayStation 4, PlayStation 4 PRO czy Xbox One S, wykorzystują rozdzielczość 4K UHD oraz tryb HDR (High Dynamic Range). Aby cieszyć się niespotykanym poziomem realizmu gier PS4 4K,perfekcyjnym odwzorowaniem kolorów i dużą liczbą detali, niezbędne jest zaopatrzenie się w telewizor wspierający te technologie.

Zaletą telewizorów 4K Ultra HD jest również możliwość komfortowego korzystania z multimediów w czasie przebywania blisko ekranu. Zakup telewizora do gier o niższej rozdzielczości (np. Full HD, HD Ready) powoduje, że obraz w trakcie rozgrywki jest mniej szczegółowy, a wraz ze zbliżaniem się do urządzenia na wyświetlaczu można wyróżnić pojedyncze piksele.

Więcej informacji dotyczących telewizorów 4K UHD oraz technologii HDR znajdziesz w naszym artykule Jaki telewizor 4K wybrać.
Proponowane produkty:
Hitachi 40HE4000 <%– –%>
Blaupunkt BLA-40/148O-GB-11B-FGBQKUP-EU <%– –%>
GoGEN VF 22R302 STWEB <%– –%>
Hyundai HLP 24T370 <%– –%>
Kruger & Matz A-40SFHD20 <%– –%>

Telewizor wyposażony w 3 porty HDMIJaką wielkość telewizora do PS4 wybrać?

Ekran telewizora do PS4 nie powinien być zbyt duży, gdyż brak możliwości objęcia wzrokiem całego wyświetlacza będzie skutkował ciągłym podążaniem wzrokiem w różnych kierunkach. W rezultacie rozgrywka może powodować szybkie zmęczenie, a nawet ból głowy. Z kolei zbyt mały ekran utrudni precyzyjne sterowanie w grze.

Zakup telewizora do gier warto zatem poprzedzić sprawdzeniem, jak dużo miejsca jest w pomieszczeniu i jaka odległość od wyświetlacza będzie dzielić gracza. Optymalna odległość obserwatora od telewizora powinna wynosić dwukrotność szerokości ekranu. 55 calowy ekran będzie zatem dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dysponujesz ok 2,2 m przestrzeni. W celu poprawnego doboru telewizora do pomieszczenia możesz posłużyć się naszym poradnikiem.

Jak podłączyć telewizor do konsoli PS4?

Większość konsol do gier korzysta z komunikacji poprzez HDMI, dlatego porty tego typu powinny znaleźć się również w telewizorze. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przesyłania zarówno obrazu jak i dźwięku za pomocą jednego przewodu, co znacznie ułatwia wszystkie czynności związane z łączeniem urządzeń.

Jeśli korzystasz również z zestawu kina domowego czy dekodera telewizyjnego, warto upewnić się, że w telewizorze zainstalowano więcej niż jeden port HDMI. Do prawidłowego przesyłania treści w rozdzielczości 4K UHD niezbędne jest zaopatrzenie się w kabel w standardzie HDMI 2.0.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas