Jak wybrać tuner USB do laptopa?

Autor: Sara

Odbiór programów telewizyjnych czy transmisji sportowych w cyfrowej jakości jest możliwy nie tylko przy pomocy telewizora. Za sprawą niewielkiego tunera DVB-T USB w łatwy sposób rozszerzysz możliwości swojego laptopa o odbieranie sygnału naziemnej telewizji wraz z przestrzennym dźwiękiem i szczegółowym przewodnikiem po programach. Podpowiadamy, jak wybrać dobry tuner tv do laptopa.

Tuner DVB-T USB do odbioru telewizji cyfrowej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy tuner DVB-T USB
  2. kto powinien kupić tuner TV do laptopa
  3. na co zwrócić uwagę przy wyborze karty TV do laptopa

Do czego służy tuner DVB-T USB?

Port USB do podłączenia zewnętrznego tunera telewizyjnegoProgramy telewizyjne nadawane drogą analogową były podatne na zakłócenia i posiadały szereg ograniczeń związanych z jakością przesyłanego obrazu i dźwięku. Z tego powodu 31 lipca 2013 roku telewizja przestała wspierać tę technologię, wchodząc w erę cyfrowych doświadczeń DVB (Digital Video Broadcasting).
Zmiana przyniosła oglądającym dostęp do nowych bezpłatnych programów, pozbawioną zniekształceń transmisję w jakości DVD lub wyższej oraz dźwięk dookólny. Obecnie odbiór telewizji cyfrowej jest również całkowicie interaktywny, a użytkownik może samodzielnie wybrać ścieżkę dźwiękową lub włączyć napisy do oglądanego materiału. By było to możliwe, niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalny tuner telewizyjny, telewizor z wbudowanym tunerem telewizji naziemnej DVB-T lub praktyczne peryferia do laptopów i komputerów stacjonarnych, czyli tunery DVB-T USB.
Tuner TV do laptopa jest kompaktowym sprzętem podłączanym za pomocą portu USB. Dzięki temu proces instalacji jest niezwykle szybki, a samo urządzenie współpracuje z komputerami różnych marek. Dobry odbiór sygnału naziemnej telewizji cyfrowej zapewnia dołączona do zestawu antena oraz oprogramowanie do obsługi przewodnika TV, tele-textu, dźwięku wielokanałowego, obsługi napisów czy nagrywania obrazu i dźwięku.

CIEKAWOSTKA

Nowoczesne karty telewizyjne do laptopów są kompatybilne ze standardem HDTV. Tym samym wspierają technologie transmisji danych w telewizji wysokiej rozdzielczości, wykorzystując potencjał ekranów HD Ready i Full HD.

Kto powinien kupić tuner TV do laptopa?

Tuner TV do laptopa Media-Tech DVB-T Stick LT MT4171Tuner DVB-T do laptopa to propozycja dla osób zainteresowanych ofertą telewizji publicznej i ponad 30 komercyjnych kanałów dostępnych bezpłatnie w cyfrowej jakości. Tuner TV USB pozwala oglądać je bez potrzeby sięgania po telewizor, również w podróży. Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że wszystkie komponenty zestawu możesz spakować do walizki, plecaka czy torby. Przykładem może być kieszonkowy tuner Not Only LV5T Deluxe ze wsparciem dla wysokiej rozdzielczości HDTV 720p, automatycznym wyszukiwaniem do 79 kanałów oraz funkcją nagrywania programów TV. Model ten po podłączeniu do laptopa poprzez port USB pozwala również na bezproblemowy dostęp do radia FM lub DAB+, co przypadnie do gustu sympatykom audycji radiowych.
Chcesz usiąść wygodnie z dala od monitora w laptopie? Wybierz DVB-T USB z pilotem sterowania, np. zewnętrzny tuner Omega USB DVB-T Tuner NANO T300. Niskie wymagania sprzętowe pozwalają na podłączenie go do każdego nowoczesnego komputera.

Karta TV do laptopa – na co zwrócić uwagę?

Ergonomii i łatwej obsłudze tunerów DVB-T USB towarzyszy również atrakcyjna cena modeli dedykowanych laptopom. Za mniej niż 100 zł możesz zamienić swój komputer w telewizor z obsługą HDTV. Wybierając kartę telewizyjną do laptopa, warto pamiętać, że przeszkody terenowe, grube ściany budynków i duża odległość od nadajnika mogą wpływać na jakość sygnału audio-wideo. Jeśli chcesz uniknąć przerw w transmisji danych, sprawdź, czy wybrany sprzęt pozwala na podłączenie anteny zewnętrznej, jak w Omega USB DVB-T Tuner T900 MPEG-4 H.264 AVC HD, zwiększającej zasięg odbioru do nawet 20 km.
Telewizja w laptopie to nadal za mało? Przekonaj się, jak wygodne może być podróżowanie wraz z urządzeniem do oglądania filmów: Najlepsze przenośne odtwarzacze DVD – poznaj opinie naszych klientów. Szeroki asortyment dobrych tunerów DVB-T do laptopa znajdziesz w naszym sklepie.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link