Data publikacji: 1 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

iPhone Xs i iPhone Xs Max – jaką pamięć wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Aż 512 GB pojemności. Taką maksymalną pamięć wewnętrzną mają najnowsze telefony Apple – iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Nowego iPhone’a z serii Xs możesz zakupić także w wersji z pojemnością 64 GB lub 256 GB. Jaka wielkość pamięci wewnętrznej w smartfonie Apple jest najlepsza? Jaki iPhone wybrać – najdroższy z największą pojemnością czy bardziej opłaca Ci się zaoszczędzić?

Apple iPhone Xs jest dostępny w wersjach 64 GB, 256 GB i 512 GB

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- ile kosztują nowe iPhone’y Xs i Xs Max w zależności od pojemności,

- jakie są zalety i wady dużej pojemności w telefonie Apple,

- jakie są plusy i minusy małej pamięci w smartfonie Apple.

Nowy iPhone Xs i iPhone Xs Max – ile kosztują i jaką mają pamięć?

Apple iPhone Xs Max 512 GB – do wyboru w czarnej, srebrnej lub złotej obudowieCzym się różni iPhone od smartfona? Telefony Apple'a mają własny system iOS oraz wyróżniają się doskonałymi parametrami. Nowe iPhone’y Xs oraz Xs Max, które zostały szczegółowo opisane i porównane w tym poradniku, są dostępne z pojemnościami 64 GB, 256 GB lub 512 GB. Brakuje Ci rozwiązania z pamięcią 128 GB?
Pamięć wewnętrzna tej wielkości jest dostępna w iPhonie Xr, którego specyfikacja tak prezentuje się na tle pozostałych dwóch nowości. O tym tańszym modelu przeczytasz więcej w poradniku IPhone Xr – 7 powodów, dla których warto go mieć.
Z poniższego porównania wynika, że Apple iPhone Xs Max 512 GB to najdroższa opcja z tegorocznych premier smartfonów Apple. Kosztuje niemalże dwa razy więcej niż iPhone Xr 64 GB*.


Apple iPhone Xs

Apple iPhone Xs Max

Pojemność: 64 GB

4979 zł

5479 złPojemność: 256 GB

5729 zł

6229 zł

Pojemność: 512 GB

6719 zł

7219 zł

Apple iPhone z 512 GB pamięci wewnętrznej – zalety i wady

Największą wadą iPhone’a Xs Max z pojemnością 512 GB jest oczywiście cena. Jest on droższy o 990 zł od modelu z pamięcią 256 GB i aż o 1740 zł od smartfona Apple z pamięcią 64 GB. Identyczne różnice w cenach występują między tańszymi iPhone’ami Xs.

PORADA EKSPERTA

Dostępna dla użytkownika pojemność smartfonu jest w rzeczywistości mniejsza od wielkości podanej w specyfikacji technicznej. Część pamięci wewnętrznej zajmuje system operacyjny i preinstalowane aplikacje. W zależności od modelu i standardowej konfiguracji jest to od 10 do 12 GB, z czego ok. 4 GB zajmują aplikacje. Oczywiście można je usunąć. Pamiętaj również, że część pamięci będzie zajmowana przez różne aktualizacje.

Największa pojemność pozwoli na stałe przechowywanie np. muzyki, zdjęć w wysokiej jakości, wideo w jakości Ultra HD 4K oraz korzystanie z licznych aplikacji bez potrzeby odinstalowywania tych, z których korzysta się najrzadziej, ale jednak do nich wraca.
Dzięki 512 GB pamięci wewnętrznej zyskujesz beztroski komfort przechowywania w pamięci sporej liczby plików. Jest to aspekt ważny dla osób, które traktują smartfon jako narzędzie pracy.
Ponadto jesteś osobą niezależną od dostępu do aplikacji streamujących i chmury. Możesz być offline np. podczas długiej podróży i mieć przy sobie setki utworów do wyboru. Zapisanie kilkugodzinnego nagrania w jakości Ultra HD 4K i setek zdjęć z urlopu jest bezproblemowe.
Proponowane produkty:
Apple iPhone Xs Max 512GB (gwiezdna szarość) <%– –%>
Apple iPhone Xs 64GB (gwiezdna szarość) <%– –%>
Apple iPhone Xs Max 512GB (złoty) <%– –%>
Apple iPhone Xs Max 512GB (srebrny) <%– –%>
Apple iPhone Xs 64GB (srebrny) <%– –%>

Telefon Apple z 64 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej – plusy i minusy

Apple iPhone Xr dostępny w 6 kolorach ma wersję ze 128 GB pamięci wewnętrznejApple iPhone z pojemnością 64 GB wydaje się być bardzo ograniczający w porównaniu do 8-krotnie większej pamięci, ale jeśli:

  • stale korzystasz tylko z kilkunastu praktycznych aplikacji,
  • zdjęcia i filmy na bieżąco kopiujesz do chmury bądź przegrywasz na dysk komputera, więc unikasz chomikowania wielu plików w pamięci smartfonu,
  • do fotografii i kręcenia wideo masz inny sprzęt mimo ciekawych możliwości aparatów w iPhone’ach Apple,
  • korzystasz z aplikacji takich jak Spotify czy Netflix do słuchania muzyki i oglądania filmów,
  • telefon Apple z pamięcią 64 GB będzie zadowalającym rozwiązaniem.

Jednak im mniejsza przestrzeń dyskowa smartfonu, tym bardziej odczuwalne jest zajmowanie jej części przez system operacyjny, aplikacje i ich aktualizacje.

CZY WIESZ, ŻE…

Smartfon Apple nie ma czytnika kart pamięci microSD. Wybierając iPhone’a z małą pojemnością, pamiętaj, że nie możesz jej powiększyć w dowolnym momencie.

Przed zamówieniem najnowszego iPhone’a sprawdź, ile miejsca zajmują aplikacje w Twoim obecnym telefonie i czy używasz wszystkich. Zastanów się też, czy przechowywane w pamięci zdjęcia i filmy są Ci potrzebne na co dzień.
O pamięciach wielkości 128 GB i 256 GB w iPhonie Xr oraz optymalizacji przestrzeni dyskowej w telefonach Apple przeczytasz tutaj. Aby porównać dostępne wersje kolorystyczne nowych smartfonów, zobacz gwiazdy wielkiego ekranu.

*Stan z dnia 26.09.2018

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Akcesoria do laptopa sprawią, że urządzenie będzie jeszcze praktyczniejsze. 
Zobacz więcej   
Zabawa dronem jest coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu,
dającą wiele przyjemności. 
Zobacz więcej   
Adapter do laptopa to podstawowe urządzenie, dające gwarancję stabilnej
pracy na laptopie. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas