Silikonowa, soniczna, czy elektryczna – jaką szczoteczkę do oczyszczania twarzy wybrać?

Autor: Joanna

Szczoteczka do mycia twarzy jest niezbędnym gadżetem w kosmetyczce każdej kobiety, która marzy o czystej, gładkiej i zadbanej cerze. Codzienna pielęgnacja z silikonową, elektryczną lub soniczną myjką do twarzy jest zdecydowanie łatwiejsza i bardziej efektywna. Dowiedz się, jakie urządzenie do oczyszczania będzie najlepsze.

Soniczna szczoteczka do twarzy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje szczoteczek do twarzy;
 2. jak używać szczoteczki do twarzy;
 3. dlaczego warto kupić szczoteczkę do twarzy.

Jak działa szczoteczka do twarzy?

Szczotka do twarzy Vesta EFB02

Szczoteczka do twarzy jest urządzeniem przeznaczonym do jej codziennej pielęgnacji. Pozwala na dokładne i dogłębne oczyszczenie cery z zanieczyszczeń, resztek makijażu i złuszczonego naskórka. Przy okazji delikatnie masuje skórę, dzięki czemu staje się ona lepiej ukrwiona, odżywiona i jędrna. Szczoteczka do oczyszczania twarzy może być używana przez osoby z każdym typem cery.

Tajemnicą działania szczotki do mycia twarzy jest głowica z miękkim włosiem lub silikonowymi wypustkami. Dzięki temu nałożony na nią żel (a także krem lub maseczka) docierają do wszystkich zakamarków, które często są pomijane podczas tradycyjnego oczyszczania twarzy.

Rodzaje szczoteczek do oczyszczania twarzy

Szczoteczki do twarzy dostępne na rynku dzielą się na 3 główne grupy. Różnią się one od siebie sposobem działania. W sklepie można spotkać:

 • manualne szczoteczki do oczyszczania twarzy,
 • elektryczne szczoteczki do oczyszczania twarzy,
 • szczoteczki soniczne.

Do manualnych myjek zalicza się szczoteczki silikonowe lub z naturalnym włosiem. Są to urządzenia, które nie wymagają zasilania, a efekt oczyszczania zależy w głównej mierze od samego użytkownika. Silikonowa szczoteczka do twarzy jest uznawana za mało wydajną, jednak bardzo delikatną. Poleca się ją osobom z cerą wrażliwą lub naczynkową.

Elektryczna szczoteczka do twarzy jest zasilana na baterie lub akumulator, dzięki czemu jej głowica jest wprawiana w ruchy obrotowe, co wspomaga oczyszczanie i masaż skóry. Tego typu szczotka do twarzy dzięki wymiennym elementom ma dodatkowe funkcje np. model Braun Face Beauty SE810 ma możliwość depilacji.

Soniczna szczoteczka do twarzy poza ruchami obrotowymi głowicy emituje także mikrodrgania, dzięki którym oczyszczanie cery jest bardziej dogłębne. Szczoteczki soniczne są uznawane za najbardziej wydajne urządzenia. Przykładem jest myjka soniczna Vesta EFB02.

 • 149,99 zł
 • 209 zł
 • 229 zł
 • 149,99 zł
 • 249 zł

Jak używać szczoteczki do twarzy?

Szczoteczka oczyszczająca do twarzy

Istotną kwestią jest, jak używać szczoteczki do twarzy. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze bez względu na rodzaj. Na zwilżone włosie lub silikon należy nałożyć niewielką ilość żelu myjącego, a następnie delikatnie docisnąć do skóry i masować ją okrężnymi ruchami fragment po fragmencie. Na każdy obszar trzeba przeznaczyć nie więcej, niż 20 sekund.

Szczoteczka do oczyszczania twarzy po użyciu powinna być wypłukana pod bieżącą wodą i pozostawiona do wyschnięcia. Urządzenie, które ma wymienne końcówki, np. Vesta EFB01, może zostać wykorzystane do nałożenia kremu nawilżającego lub maseczki odżywczej.

Warto pamiętać o tym, że skóra powinna przyzwyczaić się do nowego sposobu pielęgnacji, dlatego na początku szczoteczka do twarzy powinna być używana co kilka dni. Ponadto urządzenie do oczyszczania twarzy nie powinno być stosowane, kiedy na cerze są obecne zmiany skórne lub stan zapalny.

Czym kierować się przy zakupie szczoteczki do twarzy?

Najlepsza szczoteczka do mycia twarzy to taka, która jest dopasowana do potrzeb użytkownika oraz typu cery. Osoby ze skórą wrażliwą lub naczynkową powinny zdecydować się na manualną szczoteczkę silikonową, aby uniknąć podrażnień. Dodatkowo przed zakupem myjki do twarzy należy zwrócić uwagę na:

 • regulację prędkości – funkcja ta pozwala dostosować siłę masażu i prędkość obrotów głowicy do potrzeb skóry;
 • odporność na działanie wody – dzięki temu szczoteczka do mycia twarzy może być używana pod prysznicem np. Beurer FC 45;
 • podświetlenie – funkcja, która pozwala dostrzec miejsca nieoczyszczone;
 • dodatkowe opcje – może być to depilacja, podgrzewana głowica (jak w modelu Beautifly B-Clean) lub wymienne nakładki;
 • wielkość szczoteczki do twarzy i uchwyt – dopasowanie tych elementów zwiększy komfort użytkowania;
 • rodzaj zasilania – mogą to być baterie lub ładowarka indukcyjna.

Ważne są także:

 • cena urządzenia,
 • jakość wykonania urządzenia,
 • możliwość dokupienia części zamiennych,
 • długość gwarancji producenta.

Najbardziej polecana jest soniczna szczoteczka do twarzy ze względu na wydajność i skuteczność oczyszczania. Nie każdy jednak może jej używać, dlatego warto przyjrzeć się także elektrycznym i manualnym myjkom. Bez względu na rodzaj gadżet ten sprawia, że codzienna pielęgnacja staje się bardziej efektywna i przyjemna.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów