Depilatory IPL – zobacz polecane modele

Autor: Joanna

Czy wiesz, jaki depilator IPL wybrać, by być zadowolonym z efektu naświetlania? Oto nasz poradnik, w którym umieściliśmy wszystkie najchętniej oceniane i polecane modele. Przeczytaj, zanim udasz się na zakupy.

Depilatory IPL

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- na czym polega depilacja IPL,

- jakie urządzenia do depilacji są najlepiej oceniane,

- jakie urządzenie wybrać.

Co to jest depilacja IPL?

Jaki depilator kupićDepilacja IPL to nic innego, jak usuwanie włosków za pomocą światła. Urządzenie, które służy do tego zabiegu, kieruje wiązkę światła w określone miejsce i osłabia włoski, które z czasem wypadają. Po kilku zabiegach skóra jest gładka i co ważne, utrzymuje się w takim stanie przez długi czas.
Niestety, nie wszystkie urządzenia posiadają takie same funkcje i udogodnienia, które umożliwiałyby sprawne przeprowadzenie depilacji. Dobry depilator IPL powinien:
  • mieć kilka wymiennych nasadek – aby móc dopasowywać go do miejsca wykonywanego zabiegu, np. bikini, twarz, pachy,
  • posiadać funkcję dopasowywania natężenia światła do określonego typu skóry oraz włosków – inną moc stosuje się do cery bladej i skłonnej do poparzeń, inną do karnacji brązowej,
  • mieć różne możliwości naładowania i pracy – najlepsze depilatory IPL to takie, które pracują zarówno bezprzewodowo, jak i podłączone do sieci elektrycznej, co pozwala na ciągłą pracę depilatora.

Porównanie depilatorów – który model wybrać?

Depilator IPL RemingtonSpośród wszystkich modeli znanych depilatorów IPL postanowiliśmy opisać i porównać kilka naszym zdaniem najlepiej ocenianych. Na pierwszy ogień wybraliśmy Philips Lumea. Urządzenie jest zasilane sieciowo, z przydatną funkcją błysku oraz przesunięcia, która ułatwia poruszanie urządzeniem po skórze. Lumea to wielofunkcyjny depilator do wszechstronnego zastosowania – można nim usuwać włosy pod pachami, bikini, czy na twarzy – czytając opinie użytkujących, efekty są widoczne po około 2 tygodniach stosowania. Włoski wyrastają zdecydowanie słabsze i jaśniejsze. Depilator wyposażono również w zintegrowany filtr UV. Ma on za zadanie chronić skórę przed wpływem promieni ultrafioletowych.
Innym znanym depilatorem IPL jest Remington iLIGHT IPL6780, a trybem Multi-Flash, który emituje impuls co 2 sekundy, dzięki czemu możesz szybko depilować duże fragmenty ciała. To przydatna funkcja, jeśli zależy Ci na usunięciu włosków z nóg, pleców lub klatki piersiowej. Remington posiada także czujnik kontaktu ze skórą, który pomoże Ci w sprawdzeniu, czy Twój typ skóry jest odpowiedni do zabiegu depilacji. Depilacja z tym urządzeniem jest bardzo bezpieczna, a dzięki wymiennym nasadkom także wygodna. Urządzenie jest zasilane sieciowo.
Ostatnim urządzeniem, również polecanym przez osoby, które dokonały zakupu, jest Babyliss G947E. Urządzenie zasilane sieciowo z dodatkową funkcją rozpoznawania koloru skóry oraz czujnikiem dotykowym. Posiada także różne nasadki, pozwalające na sprawne przeprowadzenie depilacji twarzy, pach, nóg czy miejsc intymnych.
Polecane depilatory
  • 419 zł
  • 269 zł
  • 599 zł
  • 139 zł
  • 479 zł

Który depilator wybrać?

Podczas depilacji światłem konieczne jest zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zwróć uwagę, czy Twój depilator posiada możliwość regulacji natężenia światła – to istotny czynnik, wpływający na to, by zabieg był przeprowadzony bezpiecznie, bez poparzeń skóry.

UWAGA

Jeśli lubisz depilować ciało w różnych miejscach w domu, wybierz model z funkcją bezprzewodowej pracy, ale pamiętaj, że akumulator będzie trzeba kiedyś naładować. To dlatego najbardziej optymalne w działaniu będą modele, z którymi można pracować i bezprzewodowo, i sieciowo.

Twój depilator powinien mieć także różne nasadki oraz możliwość regulowania obszaru pracy. Przy goleniu nóg warto, by obejmował większy obszar pracy, w przypadku twarzy – dobrze, by działał punktowo.
Twój depilator IPL powinien być przede wszystkim skuteczny oraz bezpieczny – w tym poradniku przeczytasz więcej o jego pracy i możliwościach. A jaki depilator polecasz Ty?
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link