Gimbale do telefonu (7)
Raty:
Promocja:
Marka:
Ocena Klientów:
Dostępność:
Typ stabilizatora:
Przeznaczenie:
Status:
Outlet:
Grupa:

- Udźwig:
300 g - Waga:
300 g - Typ stabilizatora:
grawitacyjny - Kod producenta:
CP.OS.00000406.01

RRSO 0%
14,30 zł x 30 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: już jutro!W sklepie: już dziś!
- Darmowa dostawa od: 23 cze. (poniedziałek)

- Udźwig:
300 g - Waga:
369 g - Typ stabilizatora:
elektroniczny - Kod producenta:
CINSABBA/CW
RRSO 0%
49,95 zł x 20 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: już jutro!W sklepie: już jutro!
- Darmowa dostawa od: 23 cze. (poniedziałek)
Gimbale do telefonów – sposób na lepsze vlogi i relacje z podróży
Gimbal do telefonu to akcesorium, które przydaje się w wielu sytuacjach. Dzięki takiemu gadżetowi dużo lepiej wyglądają zarówno amatorskie filmy z wycieczek, jak i też vlogi udostępniane w mediach społecznościowych. Jaki jednak model sprzętu kupić? Odpowiedź jest jedna – któryś z oferty RTV Euro AGD!
Jak działa gimbal?
Gimbal do telefonu jest urządzeniem, które służy do stabilizowania obrazu. Dzięki takiemu akcesorium na nagraniach nie widać drgań, które pojawiłyby się w trakcie kręcenia filmu w ruchu.
Większość gimbali to modele trzyosiowe. Oznacza to, że stabilizują telefon w trzech płaszczyznach – góra i dół, lewo i prawo oraz w trakcie przechylania urządzenia na boki pod różnymi kątami.
Czy gimbale do telefonów pasują do innych urządzeń?
Gimbal do smartfona nie nadaje się do współdziałania z innymi rodzajami sprzętów elektronicznych. Dobrym przykładem są kamery. Do takich urządzeń potrzebne jest inne akcesorium, dużo wytrzymalsze i większe. Również aparaty kompaktowe podłącza się do przeznaczonych dla nich gimbali.
Nieco inaczej można postępować z kamerami sportowymi. W przypadku tych sprzętów czasem wystarczy adapter. Wszystko zależy jednak od tego, czy producent gimbala albo inne firmy stworzyły taki gadżet. Jeśli czegoś takiego nie ma w sprzedaży, należy kupić akcesorium do kamer.
Warto mieć na uwadze, że nie wolno na siłę łączyć gimbala do telefonu z aparatem bądź dowolnego typu kamerą. Nawet jeżeli urządzenie uda się umieścić w uchwytach, istnieje ryzyko, że ono wypadnie i ulegnie uszkodzeniu.
Budowa gimbali do telefonów
Sprzęty tego typu działają dzięki akcelerometrom i żyroskopom mierzącym położenie gimbala (a tym samym także telefonu) w przestrzeni. Następnie za sprawą niewielkich silników reagują na ruchy rąk użytkownika smartfona i na bieżąco je kompensują.
Gimbal do smartfona to na ogół bardzo uniwersalne urządzenie. Klamry utrzymujące urządzenia w bezpiecznej pozycji zwykle są wystarczająco elastyczne, by można było włożyć modele telefonów wszelkich rozmiarów.
Jakie są rodzaje gimbalów do telefonów?
Pozostałe elementy konstrukcyjne zależą od stopnia zaawansowania technicznego danego akcesorium. W wielu modelach rękojeści są profilowane i gumowane, co ma na celu poprawę chwytu gimbala. W tym miejscu mogą również znaleźć się również różne przyciski, np. do uruchamiania aparatu i trybu wideo (o ile gadżet ma moduł Bluetooth) i joystick do zmiany kąta nachylenia smartfona.
Stabilizator do telefonu jest często wyposażony w złącza takie jak USB-C. Dzięki temu można naładować akumulator gimbala i w ten sposób wydłużyć czas jego działania o kilka, a niekiedy nawet kilkanaście godzin. Zaawansowane funkcjonalnie przyrządy miewają też port do uzupełniania energii ogniwa smartfona. Innymi słowy, tego typu gimbale są w stanie służyć jako powerbanki.
Niektóre gimbale do telefonów są w stanie pełnić funkcje statywów. Jeśli akcesorium ma taką funkcję, wystarczy wyjąć ruchome części z rękojeści, które posłużą jako nóżki. Innym przydatnym dodatkiem, obecnym w pewnych sprzętach, jest oświetlenie złożone z diod LED.
Jaki gimbal do telefonu kupić?
Przed zakupem gimbala do telefonu trzeba rozważyć, jakie elementy konstrukcyjne takich sprzętów będą potrzebne. Być może czymś ważnym będzie opcja statywu lub możliwość doładowywania smartfona z tego nietypowego powerbanka.
Od przemyślenia przydatności różnych funkcji zależy, ile przyjdzie wydać na gadżet. Niewykluczone, że swoje zadanie u wielu osób będzie spełniał tani gimbal, a więc urządzenie, które posłuży tylko (albo głównie) do stabilizowania nagrywanych filmów.
Osoby, które chcą prowadzić kanał w mediach społecznościowych lub już to robią, powinny rozejrzeć się za bardziej funkcjonalnymi sprzętami. W takim przypadku trzeba jednak liczyć się z dużym wydatkiem. Mowa o kwotach sięgających już nie paru setek, ale nawet kilku tysięcy złotych.
W zamian za kosztowniejszy zakup nabywca może liczyć na akcesorium wyposażone w wymienione wcześniej funkcje. Oprócz tego producenci gimbali do telefonów wyższej klasy przygotowują także aplikacje mobilne, które rozbudowują możliwości stabilizatorów obrazu.
Tańszy, droższy, o prostej konstrukcji bądź mający dodatkowe funkcje – odpowiadający własnym oczekiwaniom gimbal do telefonu znajduje się w RTV Euro AGD. W naszym asortymencie coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające sprzętu do kręcenia filmów z wakacji, jak i potrzebujące profesjonalnego urządzenia do vlogowania. Zapraszamy zatem na zakupy.