Przejdź do opisu produktu

Aparat Sony Cyber-shot DSC-RX100 III (czarny)

aparat cyfrowy

Sony
nr kat.
1022691

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Razem taniej!

Akcesoria

Opis produktu

 

 

Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy roku 2014–2015: DSC-RX100 III

 
Cyber-shotem DSC-RX100 III, firma Sony poprawiła aparat, który i tak był już jednym z najlepszych kompaktowych aparatów na rynku. Przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości 20-to milionowego, 1-calowego przetwornika CMOS swojego poprzednika, w RX100 III udało się wbudować niezwykły, wysokiej jakości (1,44 milionów punktów), wyskakujący na żądanie wizjer elektroniczny, zachowując tę samą kieszonkową wielkość korpusu. Jasny (f/1,8-2,8) obiektyw aparatu Zeiss Vario-Sonnar T* ma zakres ogniskowych, który odpowiada obiektywom 24-70 mm dla małego obrazka, który razem z procesorem obrazowym BIONZ X gwarantuje uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie zaszumienia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. RX 100 III ma również: uchylany, do 180 stopni, 3 calowy ekran WhiteMagic LCD o rozdzielczości 1,23 mln punktów; wbudowany filtr ND (3 EV); możliwość rejestracji filmów full HD oraz moduł Wi-Fi/NFC umożliwiający zarówno bezprzewodowe dzielenie się zdjęciami jak i sterowanie aparatem z poziomu tabletu lub smartfona.


 

 

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® typu 1,0" o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela


Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" gwarantuje jasność i czystość obrazu na fotografiach i filmach. Jego specjalna, opracowana przez Sony konstrukcja zapewnia czterokrotnie większą światłoczułość, uzyskaną dzięki przeniesieniu na spód matrycy obwodów zasłaniających światło.

 

 

Procesor BIONZ X™: lepszy wygląd szczegółów i faktur


Zanim aparat cyfrowy zapisze lub wyświetli piękną fotografię, konieczne jest odpowiednie przekształcenie światła docierającego do matrycy. Procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest równie ważny jak używany obiektyw i sama matryca. Z tego powodu firma Sony opracowała zaawansowany procesor BIONZ™ X. To właśnie dzięki niemu uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, większy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.

 

 

Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 – 70 mm F1,8-2,8


Przy najszerszym kącie obiektyw ma ogniskową 24 mm i znakomicie nadaje się do fotografowania architektury i krajobrazów. Maksymalna ogniskowa 70 mm i jasność F2,8 doskonale sprawdzają się przy fotografowaniu portretów i małych obiektów (z odległości od 30 cm); umożliwiają także miękkie rozmywanie tła. Optyka firmy ZEISS, będąca owocem przeszło 150 lat tradycji i doświadczeń, gwarantuje żywy kontrast i pierwszorzędną ostrość obrazu, a dzięki zastosowaniu wielowarstwowej powłoki optycznej eliminuje niepożądane refleksy.

 

 

Lepsze zdjęcia dzięki wbudowanemu wizjerowi elektronicznemu


Wbudowany wizjer elektroniczny umożliwia dokładniejsze komponowanie ujęć, zwłaszcza w intensywnym oświetleniu. Dla większej wygody aparat jest również wyposażony w czujnik zbliżenia oka, błyskawicznie przełączający wyświetlanie między wizjerem a ekranem LCD.

 

 

Strefowe osłabianie szumów


System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), by następnie usunąć z nich szum optymalnie dobraną metodą. W rezultacie znacznie poprawia się jakość obrazu, zwłaszcza przy dużych ustawieniach czułości.

 

 

Reprodukcja szczegółów i kompensacja dyfrakcji


Pełne wykorzystaniu potencjału matrycy obrazu i obiektywów ułatwiają różne rozwiązania. Technologia reprodukcji szczegółów pozwala uniknąć charakterystycznego dla zdjęć cyfrowych przerysowania krawędzi. Kompensacja dyfrakcji przeciwdziała nieostremu odwzorowywaniu punktów świetlnych, zwłaszcza przy przymkniętej przysłonie (większych wartościach F)..

 

 

Format XAVC S 50 Mb/s — doskonały do rejestracji szybkiego ruchu


Format XAVC S wyróżnia się dużą przepływnością obrazu i jest przeznaczony dla filmowców, którym zależy na poprawie jakości nagrywanego obrazu. Opracowano go na podstawie profesjonalnego formatu XAVC, stosowanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki inteligentnej kompresji danych uzyskano rozmiary plików dostosowane do możliwości urządzeń powszechnego użytku.

 

 

Zapis w formatach XAVC S i AVCHD


Zapis materiału Full HD w formacie XAVC S może się odbywać przy przepływności 50 Mb/s, gwarantującej wyjątkową jakość i minimalną ilość zakłóceń. Filmy można również nagrywać w formacie AVCHD, obsługiwanym przez wiele programów edycyjnych.

 

 

Znakomite portrety z ostrością nastawioną na oczy


W uzyskaniu udanych zdjęć portretowych bardzo pomaga funkcja nastawiania ostrości na oczy. Sekret profesjonalnie wyglądających portretów polega bowiem na połączeniu idealnej ostrości oczu fotografowanej osoby z miękko rozmytym tłem. Dzięki tej opracowanej przez Sony funkcji takie połączenie uzyskuje się automatycznie — można więc skupić się na wyborze właściwego momentu wyzwolenia migawki.

 

 

Śledzenie ostrości ruchomych obiektów


Jak utrzymać idealną ostrość na obiekcie, który chwilami wychodzi poza kadr, odwraca się tyłem do aparatu albo znika za drzewem? Jest na sposób: funkcja śledzenia ostrości pozwoli ostro uchwycić dzieci biegające po podwórku i zawodowych narciarzy na stoku.

 

 

Możliwość twórczego, ręcznego nastawiania ostrości


Zdarza się, że automatyka aparatu nie wystarcza do osiągnięcia zamierzonego efektu twórczego. Z pomocą przychodzi wówczas tryb ręcznego nastawiania ostrości (MF). Można w nim używać takich funkcji, jak MF Assist (powiększanie obrazu) i peaking (wyróżnianie krawędzi obiektów, na które jest ustawiona ostrość).

 

 

Lepsza jakość obrazu dzięki odczytowi wszystkich pikseli z matrycy


Dzięki dużej wydajności i szybkości procesora BIONZ X generacja obrazu odbywa się z wykorzystaniem danych ze wszystkich pikseli matrycy. W rezultacie w obrazie o wysokiej rozdzielczości występuje znacznie mniej zakłóceń. Końcowy film przewyższa więc jakością nawet nagrania z drogich, pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych..

 

Odchylany o 180° ekran LCD: elastyczność przy komponowaniu ujęć


Odchylany, 3-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości bardzo ułatwia komponowanie obrazu przy zdjęciach znad głowy lub znad samej ziemi.

 

 

Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps


Oto aparat, który z upływem czasu może się stawać coraz bardziej funkcjonalny. Jak to możliwe? Dzięki stale powiększającej się ofercie serwisu PlayMemories Camera Apps, zawierającego aplikacje do zdalnego sterowania oraz przetwarzania zdjęć i filmów z użyciem efektów specjalnych. Ich instalowanie jest bardzo proste: można to zrobić za pośrednictwem komputera lub przy użyciu łącza Wi-Fi wbudowanego w aparat. Pełna oferta aplikacji znajduje się pod adresem https://www.playmemoriescameraapps.com (uwaga: dostępność zależy od regionu)

 

 

Przycisk sterujący i przycisk funkcji użytkownika


Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do nastawiania czasu migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia. W dostosowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomagają również przyciski o programowanej funkcji, do których można łącznie przypisać 42 dostępne funkcje.

 
Przejmij kontrolę nad aparatem
Przejmij kontrolę nad aparatem
Ręczne ustawianie ekspozycji daje pełną kontrolę nad parametrami wykonywanego zdjęcia. Ręcznie można ustawić przysłonę i szybkość migawki. Można to wykorzystać podczas robienia zdjęć portretowych (aby zmiękczyć tło) lub w trakcie zawodów sportowych, żeby zatrzymać ruch.
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w aparacie nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wyjątkowa sceneria wymaga wyjątkowych rozwiązań
Wyjątkowa sceneria wymaga wyjątkowych rozwiązań
Tryb HDR pozwalający rejestrować szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu i tworzyć obrazy składane dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji.
Jedno spektakularne panoramiczne ujęcie!
Wyjątkowa sceneria wymaga wyjątkowych rozwiązań. Chcesz uchwycić rozległy pejzaż górski lub uwiecznić piękno nowoczesnej architektury? Wybierz funkcję panoramy, naciśnij spust migawki i płynnym ruchem przesuń aparat przed sobą tak, by pole widzenia obiektywu objęło całą fotografowaną scenę.
Jedno spektakularne panoramiczne ujęcie!
Wystarczy tylko dotknięcie!
Wystarczy tylko dotknięcie!
Dzięki technologii NFC podłączanie współpracujących z nią smartfonów i tabletów z systemem Android nie wymaga żadnych skomplikowanych ustawień, wystarczy po prostu przyłożyć jedno urządzenie do drugiego a urządzenia z parują się samodzielnie!
Teraz ostrość ustawiana jest na twarzy
Technologię automatycznego wykrywania twarzy na zdjęciu dostosowującą główne ustawienia tak, aby uzyskać naturalne zabarwienie skóry oraz idealną ostrość. Najczęściej używana w przypadku portretów i zdjęć grupowych.
Teraz ostrość ustawiana jest na twarzy
Znakomita jakość obrazu
Znakomita jakość obrazu
Rozdzielczość 20,1 Mpix zagwarantuje znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu zdjęcie będzie nadawało się do dalszej obróbki, będzie można zrobić większą odbitkę zdjęcia oraz łatwo kadrować dowolny szczegół obrazu.
Uchwycić na zdjęciach każdy szczegół
83 - krotne zbliżenie optyczne umożliwiające przybliżenie fotografowanego obiektu bez konieczności zbliżania się do niego. Dzięki niemu łatwo można wykonać zdjęcie odległej rzeczy, nie tracąc na jakości obrazu.
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Duży, 3 calowy ekran LCD ułatwiający podgląd wykonywanego zdjęcia, nagrywanie filmu oraz poruszanie się po menu aparatu. Przyda się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane zdjęcia lub filmy.
Piękne, ostre zdjęcia!

Układy optycznej stabilizacji obrazu fizycznie stabilizujące przetwornik lub soczewki obiektywu w momencie naciśnięcia spustu migawki, co zapobiega powstaniu poruszonych zdjęć. Zapewnia lepsze rezultaty niż stabilizator cyfrowy.
Piękne, ostre zdjęcia!
Filmy w rozdzielczości FullHD
Filmy w rozdzielczości FullHD
Aparat umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD(1080) o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji.
  • -


  • -


     

Dane techniczne

aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-RX100 III (czarny)

Rozdzielczość   
Wielkość matrycy  1
Rodzaj przetwornika CMOS Exmor RS 13,2 x 8,8 mm
Rozdzielczość 20,1 Mpix
Obiektyw   
Zbliżenie optyczne 2,9 x
Zbliżenie cyfrowe 5,8 x
Ogniskowa (dla 35 mm) 24 - 70 mm
Jasność f/1.8-2.8
Ustawianie ostrości od 5 cm
Funkcje   
Stabilizator obrazu optyczny
Menu w języku polskim tak
Automatyczne ustawianie ostrości tak
Ręczne ustawianie ostrości tak
Wi-Fi tak
Odbiornik GPS nie
Funkcje dodatkowe  Wi-Fi, automatyczny wybór programu tematycznego, technologia rozpoznawania twarzy, technologia wykrywania uśmiechu, funkcja HDR, funkcja panoramy, tryby kreatywne i efekty artystyczne, filmy Full HD 24 kl/s, żyroskop, automatyczna regulacja jasności wyświetlacza LCD, NFC
Podgląd zdjęć   
Wielkość ekranu LCD 3 "
Rodzaj ekranu  ruchomy ekran LCD
Wizjer elektroniczny
Lampa błyskowa   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Tryby pracy lampy błyskowej  tryb automatyczny, błysk wymuszony, bez błysku
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick PRO-HG Duo
Standardy zapisu zdjęć RAW , JPEG
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 5472 x 3648 pikseli
Rodzaj przetwornika CMOS Exmor RS 13,2 x 8,8 mm
Wielkość matrycy  1
Nagrywanie filmów   
Nagrywanie filmów   z dźwiękiem
Maksymalna rozdzielczość filmu Full HD (1920 x 1080)
Kontrola ekspozycji   
Ręczne ustawienie ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Czas otwarcia migawki 30 - 1/2000 s
Programy tematyczne duża czułość, efekt aparatu zabawki, fajerwerki, krajobraz, krajobraz nocą, makro, portret nocą, sport, zachód słońca, zwierzęta
Zdjęcia seryjne tak
Automatyczne ustawianie czułości tak
Ręczne ustawianie czułości tak
Zakres czułości ISO 125 - 12800
Balans bieli automatyczny, ręczny
Korekcja ekspozycji tak
Łączność bezprzewodowa   
Wi-Fi tak
Odbiornik GPS nie
Bluetooth  nie
NFC  tak
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI micro HDMI (typ D)
Złącze USB 2.0 tak
Wyjście AV nie
Parametry fizyczne   
Wymiary  101,6 x 58,1 x 41,0 mm
Waga (bez baterii)  263 g
Kolor obudowy   czarny
Zasilanie   
Zasilanie  akumulator litowo - jonowy NP-BX1
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowo - jonowy NP-BX1, pasek, pasek na rękę, kabel USB, ładowarka, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Instrukcja użytkownika  Pobierz
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe B.V. (spółka z o.o.), oddział w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Cena: od 1 900 zł
  • Marka: Sony
  • Typ aparatu : zaawansowany

Ocena klientów

5 na podstawie 36 ocen
5
(32)
4
(4)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • rozdzielczość
  • wielkość wyświetlacza
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Sony RX100 III - RECENZJA SPIDER'S WEB
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
28-08-2014,
Spider's Web

OPINIA EKSPERTA: Sony RX100 III to doskonały aparat dla świadomego i wymagającego fotografa. Aparat stanowi konkurencję nie tyle dla innych kompaktów, co nawet dla bezlusterkowców. Zakres obiektywu 24-70 mm jest właściwie taki sam, jak w bezlusterkowcu z kitem 16-50 mm. Dodatkowo obiektyw Sony RX100 III jest o wiele jaśniejszy, co niweluje przewagę bezlusterkowca pod postacią większej matrycy.

Najnowszy kompakt Sony nie rozczarowuje właściwie na żadnym polu. Oczywiście ma swoje małe wady, ale na pewno żadna z nich nie jest w stanie przyćmić zalet. Generalnie czuć tu jakość i widać konsekwencję Sony w rozwoju sprzętu w odpowiednim kierunku. Jest to zdecydowanie najlepszy korpus ze wszystkich RX-setek.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (21) (35) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Sony RX100 III - RECENZJA ANTYWEB
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
10-09-2014,
ANTYWEB

Sony RX100 III jest bardzo dobrym aparatem. To co udało się osiągnąć inżynierom Sony jeżeli chodzi o upchnięcie wysokiej jakości do małej obudowy jest po prostu niesamowite, zwłaszcza z uwagi na całkowicie chowany wizjer. Czyni to RX100 III idealnym aparatem do zabrania ze sobą w podróż. Świetnie nadaje się również na spacery i na każdą inną okazję, po porostu nie czuć, że nosimy go ze sobą. Mając RX100 III, aparat w telefonie staje się prawie całkowicie zbędny, a my możemy cieszyć się jakością niedostępną nie tylko dla telefonów, ale również dla innych aparatów kompaktowych.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (26) (25) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Sony Cyber-shot DSC-RX100 III
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
22-05-2021,
Gosia
Potwierdzony zakup

Po przeczytaniu opinii zakupiłam aparat.Potrzebowałam czegoś małego,bo nie zawsze i wszędzie chce się nosić lustrzankę.Aparat przetestowany dość dobrze,mimo,że mam go krótko.Zdjęcia wychodzą ładnie.Podczas filmowania aparat momentami gubi ostrość.Zdjęcia i filmy z zoomem cyfrowym wychodzą tak sobie.Brakuje czasami dłuższego zoomu optycznego.Ogólnie aparat nie jest zły,ale mógłby byc lepszy za tą cenę.Jest mały,wiec można zabrać go wszędzie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
RX100 III
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
19-07-2014,
dw
Potwierdzony zakup

wysoka jakosc zdjec,

male gabaryty,

swietne filmowanie,

jasny uniwersalny zoom 24-70mm (film 35mm),

elektroniczny wizjer,

odchylany ekran LCD

Pokaż całość
Pytania (1) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (13) (19) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Ktöry aparat wybrac sonyDSC-RX100IIM2 czy RXIII,
Chris102 zapytał 22-02-2015
Odpowiedz
Zwiń pytania
Bardzo porządny optycznie aparat
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
28-03-2017,
Andrzej_S
Potwierdzony zakup

Nieduży aparat, użyteczny zakres ogniskowych (od 24mm), dość solidne wykonanie, umiarkowanie szybko działa, daje obrazek bardzo dobrej jakości. Przesiadałem się z lustrzanki, także "guzikologia" dla mnie słabsza. Przydatny uchylny ekran LCD. Lampa błyskowa OK, choć mogłaby był wyżej (potrafi rzucić cień na wysunięty obiektyw). Wizjer optyczny? Praktycznie nie używam. Funkcje filmowania - dobra jakość, wygodna obsługa (jak na aparat foto :) ) Ogólnie - jestem zadowolony. Bardzo porządny sprzęt na wakacje i do codziennego użytku.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (7) (6) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Małe rozczarowanie.
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
08-11-2014,
Marek
Potwierdzony zakup

Jestem trochę rozczarowany tym aparatem Sony Cyber-shot DSC-RX100 III. 1). jestem posiadaczem trzech aparatów tz. Sony Cyber-shot DSC-RX100 , Sony Cyber-shot DSC-RX100 II, i Sony Cyber-shot DSC-RX100 III, i przy testowaniu aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-RX100 III są małe kłopoty, na ekranie pokazuje się migająca informacja E:63:10 i aparat głupieje, obraz drży ( chodzi o nagrywanie filmów). Zdjęcia rewelacja i bez żadnych kłopotów. Dalej testuje ten aparat i myślę że wszystko się uspokoi, bo dalej nagrywam filmy i jest lepiej napis E:63:10 znikł. Miałem od razu go reklamować, ale dostał szanse nagrywania filmów i widocznie się przestraszył, jeśli jeszcze raz pojawi się ten komunikat E:63:10 to od razu będę reklamował. Chcę podkreślić że poprzednikami z tej serii aparatów nie miałem żadnych kłopotów. Piszę o tym bo może ktoś miał taki sam problem. Wydałem kupę kasy na ten aparat i chcę się cieszyć pięknymi zdjęciami i filmami. Aparat jest świetny, zdjęcia przy słabym świetle rewelacja i jest najlepszym moim aparatem który miałem. Mam nadzieje że wszystko się uspokoiło w tym aparacie i będzie OK. POLECAM !!!.

Pokaż całość
Pytania (2) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (26) (13) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Czy naprawde jest wart swojej ceny Masz jakies porownanie z fuji x100 ,
darrrr zapytał 01-02-2015
Odpowiedz
W porównaniu z fuji x 100 nie mam żadnego rozeznania, mogę tylko potwierdzić to co wiem, posiadam 11 aparatów różnych firm i różnych cen. SONY RX 100 3 jest najlepszym moim aparatem, choć nie jest tani. Gdy oglądam zdjęcia i filmy na 55 calowym TV dech zapiera - REWELACJA i POLECAM. Marek.
Marek odpowiedział22-02-2015
Proszę sprawdzić wersję oprogramowania. Ja po kupnie od razu zaktualizowałem do 1.20. Ważne też by filmy w wysokiej jakości nagrywać na szybkiej karcie UHS - 3.
Maciej zapytał 08-11-2014
Odpowiedz
Posiadam kartę SanDisk Extreme SDHC Class 10 UHS-I 32GB 60/mb zapis i 80/mb odczyt. Miło że Pan napisał , moje wersja oprogramowania 1.10. Mam pytanie z skąd pobrać oprogramowanie o którym Pan pisze. Dzięki, kłania się Marek.
Marek odpowiedział11-11-2014
Proszę bardzo. Aktualne pliki do pobrania na stronie Sony Polska.
Maciej odpowiedział12-11-2014
Jeszcze raz dzięki, wersje wgrałem i mam teraz 1.20, a czy będzie oki to muszę trochę po testować. Dzięki i Pozdrawiam.
Marek odpowiedział15-11-2014
Witam Ja mam RX100 i interesuje mnie jak wypada filmowanie w porównaniu z RX100 bo dla mnie RX100 trochę za słabą ma jakość filmów, mogę prosić o opinie i jakiś film z RX100 i RX100III dla porównania? Dziękuję
sebo odpowiedział21-11-2014
Witam, filmy obecne są kręcone RX 100, a za parę tygodni będą wstawione z RX 100 III. Serdecznie Pozdrawiam !!!!, miłego oglądania. Marek. Proszę w GOGLACH WPISAĆ mareczek232323 i na You Tube pooglądać moje filmy z jazdy rowerowej i nie tylko.
Marek odpowiedział24-11-2014
Dzięki ale interesuje mnie RX100III bo RX100 to posiadam i nie jestem zadowolony z filmów, chciałem usłyszeć od Ciebie opinie jak filmy jak zdjęcia i ogólnie jak zadowolenie z aparatu, chętnie obejrzę jakiś film z porównania tych dwóch aparatów w surowym formacie. Dzięki
sebo odpowiedział25-11-2014
Sony RX III, jest zdecydowanie lepszym aparatem, od poprzedników dla mnie rewelacja, zdjęcia to pocztówki w każdym oświetleniu i tak jak pisałem mam jeszcze Sony RX100 II i porównuję go do Sony RX 100 chodzi o zdjęci i filmy. Jeśli Pan mówi że jakość filmów z Aparatu Sony RX 100 jest słaba, to myślę że chyba ma Pan źle ustawione parametry filmów AVCHD 50 i lub 50 p , wybrać najwyższa i jakoś filmów i powiano być OK. Chyba że aparat fiksuje tak jak mój RX 100 III, ale po wgraniu wersji 1.20. działa jak na razie OK, filmy kręcone tym aparatem super . mam parę filmów nakręcone na rowerze i będą umieszczone w grudniu na You Tube, adres podałem na gogle mareczek232323, bo umieszczeniu linku ,wiadomość nie przechodzi. Wszystkie łączone filmy na rowerze są filmowane Sony RX 100, natomiast wycieczki piesze filmowane są aparatem SONY RX 100 II. Posumowanie. Sony RX 100 III , bije poprzedników na głowę i to pod każdym względem i puki co jest u mnie na 1-szym miejscu i został przeznaczony do wyższych celów, filmowanie jest stabilniejsze można chodzić i filmować i obraz rewelacja nie drży , zapraszam w grudniu na You Tube , gdzie specjalnie podkreślę że to film RX 100 III . Pozdrawiam !!!. MAREK.
Marek odpowiedział25-11-2014
Pokaż wszystkie Zwiń odpowiedzi
Zwiń pytania
Aparat spełnia moje oczekiwania.
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
14-11-2014,
User
Potwierdzony zakup

Aparat Rewelacyjny, co się będę rozpisywał wiele testów i opinii można znaleźć w sieci. Osobiście mogę napisać tylko że jestem bardzo zadowolony z aparatu. Zakupiłem aparat po to aby mieć go zawsze pod ręką i w razie konieczności nie martwić się że zdjęcie nie wyjdzie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (9) (7) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo udany zakup. Doskonała jakość w kieszonkowym aparacie!
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
18-11-2014,
Piotr
Potwierdzony zakup

Długo szukałem kompaktowej alternatywy dla lustrzanki (Canon 5DM2) i worka szkieł. Miałem już serdecznie dosyć dźwigania na wyjazdach całego tego sprzętu o wadze 3 kg. Przez chwilę myślałem o jakimś bezlusterkowcu, w końcu jednak doszedłem do wniosku, że nie będę się ładował w kolejny zestaw szkieł iw aparat zdecydowanie nie kieszonkowy. No i znalazłem! RX100M3 jest po prostu REWELACYJNY!!! Do tej pory robiłem zdjęcia wyłącznie z raw z późniejszą obróbką, ale z tym pstrykadełkiem, jak zobaczyłem jakość jpegów wychodzących prosto z niego, to szczęka mi opadła i zostałem przy jpegach (chociaż aparat robi też w raw i raw+jpeg).

Sprzęcik w pełni konfigurowalny, szkło jaśniutkie, chociaż zakres zoom mógłby być nieco większy (np. do 105 mm). Opcje ręcznych nastaw z piorytetem migawki lub przesłony + pełen manual :). Korekta ekspozycji pod kciukiem, klawisz funkcyjny z możliwością zapamiętania do 12 najczęściej używanych nastaw również w zasięgu kciuka. Ruchomy ekran + wysuwany wizjer OLED. Focus szybki, lag dla migawki minimalny. Zdalne sterowanie smartfonem i przesyłanie zdjęć po wifi! Działa i super wygodne! Kukułka daje radę. Dla filmowców kilka formatów do dyspozycji. Oczywiście w HD. Porządne wykonanie (aluminiowa obudowa, metalowy gwint na statyw). Czuje się w ręku, że jest to kompakcik z górnej półki. Jednym słowem trudno się do czegoś doczepić z wyjątkiem ceny i baterii, która szybko traci energię. Zalecam dokupienie drugiej wraz z zewnętrzną ładowarką. Ładowanie w aparacie jest bardzo niewygodne. Szkoda, że SONY nie daje w zestawie ładowarki jak inne firmy, tylko zmusza do wydania kolejnych paruset złotych.

Niemniej z czystym sercem polecam produkt.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (28) (12) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Rewelacja
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
30-12-2014,
Jacek S
Potwierdzony zakup

Szukałem aparatu, który miałby małe gabaryty i robił bardzo dobre zdjęcia. W końcu znalazłem. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Zdjęcia super, nawet w ciemnych pomieszczeniach i bez lampy. Trochę niektóre funkcje są dziwnie ułożone w menu ale generalnie nie jest to mega problematyczne. Poza tym super.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (7) (4) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Warto
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
23-12-2014,
Multan
Potwierdzony zakup

Mimo ze jest malutki to wykonane fotki sa rewelacyjne. Nawet w polmroku bez lampy ! Polecam

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (4) (8) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (5)

Powiadom o pytaniach
Dzień dobry, Proszę o opisanie stanu produktu z outletu. Czy ma jakieś rysy?Gdzie? Pozdrawiam Marek
Witam ! Może zadam głupie pytanie ale czy ta wersja RX100 III posiada w zestawie dedykowaną ładowarkę do ładowania akumulatora. Bo z tego co wiem to premierowy model RX100 III nie posiadał , co jest opisane w teście na stronie fotopolis.pl. Pozdrawiam
Jestem wieloletnim klientem RTVEuroAGD, zadowolonym z dotychczasowej obsługi i konkurencyjnych jak dotąd cen, ale skąd ta cena aparatu? U bezpośredniej konkurencji w/w aparat kosztuje 1999zł.
Czy lampa blyskowa może działać podczas nagrywania filmu aby doświetlić scene?
Czy wbudowana w aparat lampa błyskowa "wyskakuje" automatycznie, czy każdorazowo jest konieczność wysuwania jej manualnie?
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Sony Cyber-shot DSC-RX100 III (czarny), wpisz 1022691 w wyszukiwarce euro.com.pl.