Data publikacji: 26 lipca 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Myszka do laptopa – do gier, pracy biurowej czy projektów graficznych? Jak wybrać najlepszą?

Poleć znajomemu Drukuj

Myszka do laptopa może okazać się bardzo kluczowym elementem wyposażenia, szczególnie jeśli nie jesteśmy fanami panelu dotykowego. Touchpad oferuje intuicyjne sterowanie kursorem. Jednak często nie sprawdzi się w sytuacjach, gdzie wymagana jest precyzja ruchu. W grach czy podczas pracy nad projektami graficznymi lepszym wyborem będzie myszka do laptopa.

Przewodowa myszka do laptopa może szybciej przesyłać sygnał do komputera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje myszek do laptopów;
  2. jakie parametry mają myszki komputerowe;
  3. jaka myszka do laptopa będzie odpowiednia do gier, a jaka do pracy biurowej.

Myszka do laptopa – rodzaje i specyfikacje

Mysz Bluetooth pasuje do laptopa – jest tak samo mobilna

Myszka do laptopa jest często wybierana przez graczy oraz grafików. Touchpad w laptopie nie zapewnia tak intuicyjnych i płynnych ruchów kursorem, jak odpowiednia myszka. Ponadto może okazać się przydatna w momencie, gdy touchpad będzie uszkodzony. Jakie rodzaje myszek komputerowych mamy do wyboru?

Po pierwsze myszki możemy podzielić na modele optyczne i laserowe. Więcej o tych rodzajach myszek przeczytasz w artykule Mysz laserowa czy optyczna. Pierwsza grupa urządzeń wykorzystuje diody świetlne typu LED. Oświetlają one powierzchnię pod myszką – sygnał odbity od podłoża zostaje uchwycony przez wbudowaną kamerkę. Jest to typ myszki, który sprawdzi się podczas pracy biurowej czy surfowania po internecie. Z kolei druga grupa urządzeń to nowocześniejsza odmiana myszek optycznych, wykorzystująca diody laserowe. W praktyce przekłada się to na większą precyzję i płynność ruchów kursorem. Z myszek laserowych bardzo często korzystają gracze oraz graficy.

Wśród dostępnych myszek komputerowych wyróżniamy modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwszy typ urządzeń najczęściej podłączymy do laptopa za pośrednictwem portu USB. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, szczególnie w przypadku myszek gamingowych. Nie grozi nam zerwanie połączenia myszki z laptopem, np. poprzez rozładowanie się akumulatorów. Największą wadą myszy przewodowych jest ograniczenie w swobodzie dostępu. Z kolei w przypadku myszek bezprzewodowych mogą wystąpić zakłócenia spowodowane brakiem zasięgu. Takie urządzenia wymagają też baterii lub akumulatorów. Do prawidłowego działania myszki bezprzewodowej możemy potrzebować nadajnika, który należy włożyć do gniazda USB w laptopie. Na rynku występują również modele bez nadajników, w myszce wbudowany jest moduł Bluetooth lub Wi-Fi. Myszka bezprzewodowa do laptopa sprawdzi się w momentach, gdy potrzebujemy dużego zasięgu działania lub podczas korzystania z urządzenia w podróży.

CZY WIESZ, ŻE….

Na rynku są dostępne myszy będące ulepszoną wersją myszy laserowych. Wykorzystują one takie technologie jak BlueSpot, BlueTrack czy V-Track, dzięki którym można używać myszy laserowej na rozmaitych podłożach – drewnie, granicie czy dywanie.

Proponowane produkty:
Verbatim Go Nano 49044 (czarno-niebieski) <%– –%>
Verbatim Go Nano 49042 (czarny) <%– –%>
Defender Datum MB-347 (czarny) <%– –%>
Defender Cyber MB-560L (biały) <%– –%>
Hama uRage Reaper Neo <%– –%>

Myszka do laptopa – polecane modele

Myszki bezprzewodowej można używać bez kłopotliwego kabla

Kiedy stajemy przed wyborem myszki do laptopa, warto pomyśleć o jej przeznaczeniu. Jeśli potrzebujemy myszki wyłącznie do pracy w podróży, to warto sięgnąć po lekkie urządzenie i najlepiej bezprzewodowe. Z kolei gracze częściej będą zadowoleni z myszek przewodowych, z dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi. Myszki gamingowe mogą być również wyposażone w specjalne odważniki – dzięki temu możemy dopasować je do własnych preferencji. W przypadku myszek warto zwracać uwagę na ich czułość. Droższe modele w bezprzewodowej konfiguracji mogą być ładowane podczas użytkowania.

Na początek zobaczmy ciekawe myszki do laptopa, które funkcjonują bezprzewodowo. Jedną z nich jest Logitech M330 Silent Plus. Na uwagę zasługują wyciszenie hałasu kliknięć oraz wyprofilowana konstrukcja, stworzona dla osób praworęcznych. Myszka może pracować na jednej baterii nawet przez 24 miesiące – samoistnie przechodzi w tryb uśpienia. Urządzenie łączy się z laptopem za pośrednictwem nadajnika USB. Z kolei czułość wynosi 1000 dpi. Do naszej dyspozycji są również trzy przyciski i rolka do scrollowania. Wśród myszek bezprzewodowych warto wyróżnić jeszcze Logitech MX Ergo. Jest to myszka optyczna wyposażona w 8 przycisków funkcyjnych. Ten model możemy ładować za pomocą kabla micro USB, a z laptopem połączymy go poprzez moduł Bluetooth.

PORADA EKSPERTA

Jeżeli podróżujesz z laptopem, wykorzystujesz go do prostych zadań biurowych i często zmieniasz miejsce korzystania ze sprzętu, możesz wybrać optyczną mysz Bluetooth. Jeśli jesteś graczem lub grafikiem, idealna byłaby dla Ciebie precyzyjna mysz laserowa. Optyczna także się sprawdzi – pod warunkiem, że ma bardzo szybki czas reakcji i wysoką czułość.

Z kolei wśród przewodowych myszek przeznaczonych do gier warto wyróżnić model Razer DeathAdder Elite, który oferuje maksymalną czułość 16000 dpi. Myszka została wyposażona w siedem przycisków, mechaniczne przełączniki i możliwość spersonalizowania podświetlenia. Godny polecenia jest również model SteelSeries Rival 310 Howl Edition. To mysz optyczna o czułości 12000 dpi i z sześcioma przyciskami. Na uwagę zasługuje gamingowy design urządzenia, którego motyw przewodni nawiązuje do gry „Counter-Strike: Global Offensive”. Na koniec warto wyróżnić mysz, którą połączymy z laptopem zarówno poprzez kabel USB, jak i bezprzewodowo. Jest to model Corsair Dark Core RGB SE – wyróżnia się czułością na poziomie 16000 dpi, dziewięcioma przyciskami funkcyjnymi, strefowym podświetleniem oraz bezprzewodowym ładowaniem Qi.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   
 Czyste żelazko to podstawa pięknie wyprasowanych ubrań, dlatego warto zadbać o czyszczenie stopy żelazka oraz pojemnika na wodę.
Zobacz więcej   
 Prasowanie zmarszczek na twarzy to nowa usługa kosmetyczna. Dzięki specjalnym urządzeniom można wykonać ją w domu.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów