Odtwarzacze MP3 Hi-Res – czy warto je wybrać?

Autor: Joanna

Marzy Ci się słuchanie ulubionych piosenek w najwyższej jakości, ale cyfrowe formaty plików audio Cię nie zadowalają? Z drugiej strony brakuje Ci urządzeń, na których mógłbyś odtwarzać pliki wyższej jakości, więc poszukiwanie takich formatów traci sens? W takim razie dowiedz się, czym są odtwarzacza MP3 HI-Res Audio i sprawdź, czy warto wybrać je do codziennego słuchania muzyki!

Z odtwarzaczem MP3 Hi-Res osiągniesz perfekcyjną jakość dźwięku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest Hi-Res,

- czy warto kupić odtwarzacz MP3 Hi-Res,

- jaki odtwarzacz MP3 Hi-Res wybrać.

Hi-Res Audio – co to właściwie jest?

Odtwarzacz MP3 Hi-Res zadowoli każdego audiofilaRozwinięciem skrótu Hi-Res Audio jest oczywiście „High Resolution Audio”, co można przetłumaczyć jako „dźwięk wysokiej rozdzielczości”. Co ciekawe, tak właśnie nazywane są pliki cyfrowe, których jakość jest lepsza niż nagrań na płytach CD – choć przez wiele lat oceniano właśnie płyty CD jako wzorcowe pod kątem jakości w świecie audio. Częstotliwość próbkowania oraz rozdzielczość plików Hi-Res Audio są zatem wyższe od wartości typowych dla płyt CD, czyli 44,1 kHz, 16 bit. Co to oznacza? Że oprócz skompresowanych plików MP3, których jakość często jest niezadowalająca, zyskujesz także dostęp do innych formatów, z których słuchania przyjemność może czerpać każdy meloman i audiofil. Formaty Hi-Res Audio to:
 • FLAC (Free Lossless Audio Codec), 
 • WMA / Windows Media Audio 9 Lossless, 
 • MLP (PPCM) / Meridian Lossless Packing, 
 • M4A / Apple Lossless, 
 • APE, inaczej Monkey's Audio.

Odtwarzacz MP3 Hi-Res Audio – czy warto?

O tym, czy warto kupić odtwarzacz MP3 Hi Res Audio, przekona się każdy audiofil w momencie, w którym wypróbuje tego typu sprzęt. Różnica w brzmieniu pomiędzy utworami w formacie MP3, a którymkolwiek z formatów Hi Res Audio jest odczuwalna już od pierwszego brzmienia piosenki. Warto jednak pamiętać, że zwykłe odtwarzacze muzyki MP3 nie będą zgodne z większością plików Hi-Res, a zatem nie pozwolą na słuchanie utworów w takim wymiarze, jaki zakładali ich twórcy. Warto więc zaopatrzyć się w odtwarzacz, który w swojej specyfikacji będzie miał wyszczególnioną obsługę formatu Hi-Res Audio. Na które urządzenia warto zwrócić uwagę? O tym za chwilę.

CZY WIESZ, ŻE...

Różnica pomiędzy formatami stratnymi a bezstratnymi nie będzie zauważalna, jeśli będziesz słuchał utworów z tych plików na nieodpowiednim sprzęcie. Zanim jednak zdecydujesz się na jego kupno, udaj się do sklepu z urządzeniami Hi-Res, aby je przetestować – wówczas będziesz wiedział, czy bezstratne pliki Hi-Res Audio robią na Tobie wrażenie.

Odtwarzacze Hi-Res w naszej ofercie

Wśród naszego asortymentu bez trudu odnajdziesz odtwarzacze współpracujące z plikami Hi-Res – oto kilka z nich:
  Odtwarzacz MP3 Hi-Res Sony NW-A45
 • Sony NW-A45 – marka Sony format Hi-Res potraktowała bardzo poważnie. Wypuściła bowiem szereg sprzętów kompatybilnych z formatami bezstratnymi, w tym również odtwarzacze MP3. Warto zauważyć, że ten model jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu, a oferuje doskonałą jakość działania, 
 • Astell & Kern AK Junior – jest on droższym, ale dającym większą pamięć wbudowaną modelem urządzenia obsługującego pliki Hi-Res, 
 • FiiO X5 3rd gen – wyższa cena w przypadku tego modelu odtwarzacza muzyki Hi-Res Audio podyktowana jest sporym wyświetlaczem i świetnym akumulatorem, którego czas działania szacowany jest na aż 10 godzin,
 • Pioneer XDP-02U-W – gdzieś pośrodku półki cenowej znajdziesz natomiast odtwarzacz Hi-Res marki Pioneer. Mniejszy, lecz dotykowy wyświetlacz, wbudowany czytnik kart pamięci czy też technologia Bluetooth czynią go jednak wartym swojej ceny,
 • Cowon Plenue J 64GB – godnym polecenia okazuje się być również ten model – duża pamięć umożliwi Ci przechowywanie większej liczby dużych plików Hi-Res, a wbudowany akumulator pozwoli słuchać muzyki nawet przez 53 godziny!
Wszystkie te urządzenia świetnie radzą sobie z odtwarzaniem plików Hi-Res, zapewniając niezapomniane wrażenia ze słuchania ulubionej muzyki. Aby jednak czerpać maksimum przyjemności z odtwarzania utworów, potrzebne Ci będą także odpowiednie słuchawki – z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać idealny model Bluetooth: Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – poznaj opinie naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link