Najlepsze lampy błyskowe – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Anna

Choć większość dzisiejszych aparatów fotograficznych posiada wbudowaną lampę błyskową, dobry fotograf wie, że nic nie jest w stanie zastąpić zewnętrznej lampy. Planujesz jej zakup? Zobacz, które modele zyskały uznanie naszych zadowolonych klientów!

aparat z zewnętrzną lampą błyskową

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- które lampy błyskowe Nikona są godne zainteresowania,

- które lampy błyskowe Canona warto kupić,

- które inne lampy do aparatu mogą Cię zainteresować.

Lampy błyskowe Nikona – nasze propozycje

aparat z zewnętrzną lampą błyskowąMarki Nikon nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się fotografią. Nie powinno więc dziwić to, że trzon naszej oferty to lampy właśnie tego producenta – bądź też z nim kompatybilne. Wśród lamp błyskowych Nikona warto wyróżnić następujące modele:

  • Nikon SB-500 – nie sposób nie docenić możliwości, jakie niesie za sobą zintegrowana funkcja błysku modelującego, która umożliwi Ci sprawdzenie efektu jeszcze przed wykonaniem zdjęcia.
  • Nikon SB-5000 – początkujący użytkownicy powinni zwrócić uwagę na całkiem dobry tryb auto oraz możliwość regulacji ułożenia lampy tak w pionie, jak w poziomie.
  • Nikon SB-700 – na korzyść tego modelu przemawia przede wszystkim zintegrowany dyfuzor i odbłyśnik, które pozwalają na subtelne zmiękczenie światła, chociażby przy wykonywaniu ujęć portretowych. Nasza opinia to jednak nie wszystko. O jakości produktu świadczy mnóstwo pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Oto jedna z nich, napisana przez Grzegorza:

Korzystam z Nikonem D610, sprawdza się rewelacyjnie. Automatyka działa jak należy, czy to u cioci na imieninach, czy przy dzieciach w biegu, czy też jako doświetlenie po zmroku. Samo wykonanie na wysokim poziomie, nie trzeba się martwić, że coś się połamie lub odpadnie. Mimo już kilkuletniej obecności na rynku niewiele staniała, co potwierdza jej wciąż wysoką pozycję wśród lamp.

Zakup których lamp błyskowych Canona warto rozważyć?

Canon to marka znana ze znakomitych artykułów fotograficznych. Nic dziwnego, że sygnowane jej logo lampy błyskowe od lat cieszą się uznaniem fotografów. Przyglądając się produktom Canona, warto poświecić chwilę modelowi Canon Speedlite 600EX II-RT, który zaskakuje przede wszystkim ciekawą funkcją zoom. Dzięki niej szybko i łatwo dopasujesz emisję błysku do ogniskowej swojego obiektywu, zyskując jeszcze bardziej skupioną wiązkę światła.

Wśród akcesoriów innych producentów, które są jednak kompatybilne z aparatami marki, warto przyjrzeć się lampie błyskowej Yongnuo YN24EX. Co zyskasz, decydując się na nią? Na pewno:

  • specjalistyczne narzędzie, które jest wręcz stworzone do stosowania w makrofotografii,
  • mobilne głowice z elastycznymi kablami, które można układać w dowolne konfiguracje,
  • rozbudowany tryb auto oraz manualny,
  • palniki błyskowe uzupełniono diodami LED – dla jeszcze lepszego doświetlenia.

UWAGA

LED-y mogą tu posłużyć zarówno za światło główne, jak i pilotujące – czyli takie, które ułatwi kadrowanie oraz ustawienie właściwej ostrości.

lampa błyskowa Metz 15 MS-1 digital

Pozostałe lampy błyskowe z naszej oferty

W naszym asortymencie lamp błyskowych znajdziesz również szereg modeli innych marek – o równie zadowalających parametrach. Nie sposób przejść obojętnie chociażby obok lampy błyskowej Sony Sunpak PF30X. To model, który w pełni zadowoli fotografa-amatora – i z pewnością pozytywnie zaskoczy niejednego profesjonalistę. Warto tu zwrócić uwagę w szczególności na możliwość pionowej regulacji głowicy, co z pewnością przyda Ci się przy zdjęciach portretowych. O zaletach tej lampy rozpisał się również nasz klient Krishu – oczywiście w samych superlatywach:

W końcu Sunpak zrobił tanią i dobrą lampę. Polecam wszystkim, którzy nie chcą wydać dużych pieniędzy i mieć poręczną, małą lampę, albo tak jak ja nie mają w zwyczaju używać lamp (wolę superjasne stałki). Lampa sprawdziła się w różnych sytuacjach i biorąc pod uwagę cenę i moc, można śmiało jej przypisać 4 gwiazdki. Jedyny minus – dość długie ładowanie, ale nie ma się czemu dziwić, zwłaszcza że lampę obsługują 2 paluszki AA. Dla mnie najlepsza opcja to możliwość szybkiej korekcji przez przyciski na lampie. Miałem różne systemy, jednak we wszystkich pojawiał się w trudnych warunkach problem dobrego pomiaru, wówczas ta opcja się sprawdza. Z odbłyśnikiem lub odbita od sufitu na pełnej mocy potrafi naprawdę sporo!

Na uwagę zasługuje także pierścieniowa lampa błyskowa Metz 15 MS-1 digital, która doskonale sprawdzi się jako bezcieniowe oświetlenie – niezastąpione w przypadku zdjęć produktowych wykonywanych przy użyciu obiektywu do makrofotografii. Co ważne, lampa Metz jest kompatybilna z systemami większości najpopularniejszych marek. Możesz więc śmiało połączyć ja z aparatem od Canona, Sony, Nikona, Olympusa, Panasonica, Pentaxa czy Samsunga.

Zobacz, czym się kierować przy wyborze lampy błyskowej. Szczegóły znajdziesz tutaj: Lampa błyskowa do aparatu – jaki model dla amatora, a jaki dla profesjonalisty?. Sprawdź też, w co możesz doposażyć swoją lampę błyskową.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link