Data publikacji: 22 listopada 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Konsola DJ dla początkujących – co warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

Poleć znajomemu Drukuj

Jeszcze do niedawna typowa konsola DJ-a składała się z miksera i odtwarzaczy CD. Teraz dużą popularnością cieszą się kontrolery DJ, które są tańszą alternatywą mikserów i odtwarzaczy CD. Z tego powodu są one świetnym sprzętem DJ dla początkujących. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego sprzętu dla DJ-a?

Konsola DJ

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- z czego składa się konsola DJ,

- czym jest kontroler DJ,

- co lepsze: konsola czy kontroler DJ.

Mikser, odtwarzacze, okablowanie czyli najważniejsze elementy konsoli DJ

Kontroler DJ z podłączonym laptopemJak zostać DJ-em? Niezbędne jest wyczucie rytmu, dobry słuch, znajomość muzyki i aktualnych trendów muzycznych. Aby być DJ-em, trzeba kochać muzykę. Ale niezbędne jest również posiadanie dobrego sprzętu. Postać DJ-a kojarzy się najczęściej z dużą konsolą DJ. Sercem każdej konsoli jest mikser. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem sprzętu DJ dla początkujących, to właśnie od niej powinieneś zacząć kompletowanie swojego zestawu. Mikser możesz zintegrować z programem komputerowym i tworzyć pierwsze miksy. Kolejnymi elementami będą minimum dwa odtwarzacze (CD player lub gramofon), które pozwolą Ci przechodzić płynnie z jednego utworu w drugi. Do wyboru masz odtwarzacze plików audio CD lub MP3. Aby połączyć mikser z odtwarzaczami, potrzebujesz okablowania. Kolejnym ważnym elementem zestawu będą dobrej jakości słuchawki do odsłuchu i miksowania utworów, mikrofon do komunikowania się z publicznością oraz torby do transportowania. Pierwsze cztery elementy są niezbędne dla pracy DJ-a, kolejne należy traktować jako uzupełnienie zestawu. Zakup całości będzie drogi, dlatego rozsądne będzie kupowanie poszczególnych elementów stopniowo, zaczynając od miksera.

CZY WIESZ, ŻE…

Nowoczesne kontrolery DJ dysponują licznikiem bitów oraz przyciskiem synchronizacji tempa. Wpływają one negatywnie na wyrobienie sobie umiejętności odpowiedniego zgrywania utworów. Stąd też lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z konsoli DJ.

Pioneer DDJ-400
Proponowane produkty:
Pioneer DJ DDJ-SB3 <%– –%>
Pioneer DJ DDJ-400 <%– –%>
Pioneer DJ DDJ-200 <%– –%>
Pioneer DJ XDJ-700 <%– –%>
Pioneer DJ DJM-250MK2 <%– –%>

Czym jest kontroler DJ?

Ciekawą, tańszą alternatywą względem konsoli DJ dla początkujących są kontrolery DJ. Oprócz stosunkowo niskiej ceny są one łatwe w obsłudze i transporcie oraz często przewyższają swoimi możliwościami standardowe konsole DJ. Ich minusem jest konieczność posiadania laptopa, z którego prezentuje się muzykę. Jeżeli twój komputer odmówi posłuszeństwa, pozostaniesz bez dźwięku. Kolejnym minusem tego sprzętu jest to, że w większości nie odtworzysz na nich płyt CD.

Jeżeli jesteś na początku drogi DJ-a i nie wiesz, ile ona potrwa, lepiej zakupić niedrogi sprzęt, który będziesz mógł w przyszłości wymienić na lepszy model. Dobrym wyborem na start będzie kontroler Pioneer DDJ-400 z oprogramowaniem rekordbox dj.

Co wybrać na start: konsolę DJ dla początkujących czy kontrolera DJ?

Główną zaletą tradycyjnej konsoli DJ jest jej niezawodność. Wykorzystanie odtwarzaczy CD lub płyt winylowych zmniejsza do absolutnego minimum ryzyko wyłączenia muzyki podczas imprezy w klubie. W przypadku kontrolera DJ płynność programu jest uzależniona od komputera – jeżeli będzie on źle działał, zawiesi się lub w najgorszym wypadku wyłączy – zaprezentujesz ciszę. Z tego też powodu tradycyjna konsola DJ jeszcze długo będzie używana w klubach.

Jednak tym, co zachęci osoby rozpoczynające przygodę didżejską do kontrolerów DJ, będzie cena. Kontrolery są tańsze, prostsze w obsłudze oraz mniejsze i lżejsze od tradycyjnych konsol. Jeżeli zaczynasz karierę DJ-a, zwróć swoją uwagę na kontrolery DJ.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Sprzątanie wokół rozstawionych kolumn głośnikowych nigdy nie jest łatwe. Wtyki bananowe skutecznie rozwiązują ten problem.
Zobacz więcej   
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   

Znajdź nas