Data publikacji: 15 listopada 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Kamera cyfrowa – jaką kupić dla profesjonalisty, a jaką dla amatora?

Poleć znajomemu Drukuj

Poszukujesz kamery cyfrowej dla początkującego filmowca lub profesjonalisty? A może chcesz podarować kompaktowe urządzenie swojemu dziecku, by rozwijało pasję? Sprawdź, czym powinny się odznaczać kamery cyfrowe Full HD dla różnych odbiorców i wybierz najlepszą, czyli dopasowaną do Twoich potrzeb.

Wodoodporna kamera Full HD

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

-jak wybrać kamerę cyfrową dla początkującego,

- jak wybrać kamerę cyfrową dla dziecka,

-jak wybrać kamerę cyfrową Full HD dla profesjonalisty,

- jaki model kamery cyfrowej HD wybrać.

Jak wybrać kamerę cyfrową dla początkującego?

Nauka kadrowaniaNauka kadrowaniaJeśli jesteś początkującym filmowcem lub chcesz sprawić prezent komuś, kto dopiero niedawno zaczął kręcić filmy, zwróć uwagę przed wszystkim na amatorskie kamery cyfrowe. Jest to taki rodzaj urządzeń, które umożliwiają intuicyjną i najprostszą obsługę.
Kamera amatorska zazwyczaj ma kompaktowy rozmiar i jest wygodna w trzymaniu. Może mieć opcję nagrywania filmów w Full HD. Zwróć jednak uwagę, czy technologię tę wykorzystuje zoom – dzięki niemu będziesz mógł przybliżać i oddalać nagrywane obiekty. Pamiętaj też, że zoom optyczny jest lepszy niż cyfrowy, bo nie powoduje utraty jakości.
Ponadto im większa pamięć wbudowana kamery cyfrowej, tym lepiej. Jako początkujący filmowiec możesz potrzebować większej pamięci na testowanie sposobów kręcenia oraz poszukiwanie swojego stylu.


Jak wybrać kamerę cyfrową dla dziecka?

Twoje dziecko odkryło nową pasję i chce się rozwijać w tym kierunku? Na początek przygody z filmowaniem prawdopodobnie wystarczy mu zwykły aparat fotograficzny – sprawdź, w naszym artykule jak wybrać aparat fotograficzny dla dziecka.
W porównywalnej cenie możesz znaleźć lustrzankę, która nagra film w nawet lepszej jakości niż kamera cyfrowa!
Podstawowa kamera cyfrowa HD dla dziecka powinna mieć szereg pomocniczych funkcji, takich jak tryb aparatu fotograficznego, lampa, rozpoznawanie twarzy i stabilizacja obrazu. Szczególnie istotna jest ostatnia, ponieważ dziecko zazwyczaj jest ruchliwe – chce uchwycić jak najwięcej, także w biegu czy podczas zabawy. By na początku filmowej przygody nie było rozczarowane efektami, nagrania nie mogą zawierać rozedrganego, niewyraźnego obrazu. Zapobiegnie temu zastosowanie hybrydowej (optyczno-elektronicznej) stabilizacji obrazu.

WSKAZÓWKA

Jeśli Twoje dziecko jest starsze, podaruj mu kamerę cyfrową HD z ręczną i automatyczną korektą balansu bieli oraz ostrości, możliwością edycji na wyświetlaczu, modułem GPS oraz technologią przechwytywania zdjęć. Niektóre kamery cyfrowe mogą pracować także jako kamerki internetowe – współpracują np. z komunikatorem Skype. To świetne rozwiązanie dla nastolatków.

Jak wybrać cyfrową kamerę Full HD dla profesjonalisty?

Profesjonalista oraz osoba wykorzystująca kamerę cyfrową do specjalnych zadań powinna zwracać uwagę na inne funkcje i wybierać lepsze parametry.
Sportowcy uprawiający sporty wodne mogą potrzebować kamery wodoodpornej, czyli pozwalającej na nagrywanie podwodnego świata bez instalowania dodatkowej, szczelnej obudowy. Koniecznie zwróć uwagę, jak głęboko możesz zejść pod wodę z danym modelem i przez jaki czas tam pozostawać. Z kolei sportowcy wybierający dyscypliny ekstremalne muszą wyposażyć się kamerę cyfrową Full HD o niewielkim rozmiarze, niskiej wadze i w pełni odporną na wstrząsy, uderzenia oraz działanie pyłu.
Jesteś Youtuberem lub prowadzisz blog podróżniczy lub sportowy? Sprawdź profesjonalne kamery cyfrowe HD Wi-Fi. Dzięki nim możesz publikować filmy na bieżąco i bez podłączania do urządzeń elektronicznych przewodu. Wygodnie prześlesz obrazy na zintegrowany ekran monitora lub telewizora.

CIEKAWOSTKA

Dla profesjonalistów eksperymentujących z filmem zostały stworzone kamery cyfrowe z technologią 3D. Odznaczają się trójwymiarowymi obiektywami i zaawansowanymi matrycami. Uwaga! Aby obejrzeć zarejestrowany nimi obraz, trzeba używać telewizora z matrycą 3D.

Kamera cyfrowa Sony, Panasonic, JVC – przegląd modeli

Kamera cyfrowa Sony dla amatorów i półprofesjonalistówNa początek przygody z nagrywaniem filmów świetnie sprawdzi się kamera cyfrowa Sony HDR-CX240E. Jest to półprofesjonalna kamera cyfrowa Full HD, która starczy Ci na cały okres nauki. Pozwala na stosowanie własnych kart pamięci, więc jeśli wybierzesz się w teren, nie zabraknie Ci miejsca do nagrywania plików. Odznacza się rozdzielczością 9,2 Mpix i pozwala na nawet 27-krotne zbliżenie. Dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu wyeliminowany zostanie efekt drżenia ręki podczas filmowania. Wydajny procesor BIONZ X znacznie osłabia szumy w obrazie, więc uzyskasz obraz wiernie oddający rzeczywiste barwy.

Konkurencyjna kamera cyfrowa Full HD Panasonic HC-V180 ma niższą rozdzielczość, bo 2,51 Mpix, ale większy zoom: 50-krotny. Cechuje ją optyczna stabilizacja obrazu, czyli na poziomie przetwornika obrazu lub soczewki obiektywu. Kamera cyfrowa automatycznie wykrywa oraz koryguje pochylenie obrazów. Pozwala na rejestrację obrazów za dnia i w nocy lub przy słabym świetle. Zastosowany w kamerze stabilizator obrazu HYBRID O.I.S. + wykorzystuje 5-płaszczyznową korekcję do wyeliminowania rozmyć.

Model JVC GZ-RX645 to kamera cyfrowa Ful HD z technologią Wi-Fi. Odznacza się rozdzielczością 2,5 Mpix oraz zoomem 40 x. Ma optyczny stabilizator obrazu. Pozwala na wygodny zapis filmów na kartach pamięci. Rozdzielczość Full HD, czyli 1080p, pozwala na uzyskanie jak najwyższej szczegółowości obrazu, a także wierne odwzorowanie kolorów. Dzięki wyjściu HDMI uzyskasz doskonałą jakość sygnału podczas przesyłania materiałów na komputer czy telewizor. Obejrzyj kamery cyfrowe dostępne w sklepie internetowym Euro i porównaj ich parametry, by znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb – bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy masz już na koncie sukcesy w dziedzinie filmowania.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas