Kamera cyfrowa – jaką kupić dla profesjonalisty, a jaką dla amatora?

Autor: Joanna

Poszukujesz kamery cyfrowej dla początkującego filmowca lub profesjonalisty? A może chcesz podarować kompaktowe urządzenie swojemu dziecku, by rozwijało pasję? Sprawdź, czym powinny się odznaczać kamery cyfrowe Full HD dla różnych odbiorców i wybierz najlepszą, czyli dopasowaną do Twoich potrzeb.

Wodoodporna kamera Full HD

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

-jak wybrać kamerę cyfrową dla początkującego,

- jak wybrać kamerę cyfrową dla dziecka,

-jak wybrać kamerę cyfrową Full HD dla profesjonalisty,

- jaki model kamery cyfrowej HD wybrać.

Jak wybrać kamerę cyfrową dla początkującego?

Nauka kadrowaniaNauka kadrowaniaJeśli jesteś początkującym filmowcem lub chcesz sprawić prezent komuś, kto dopiero niedawno zaczął kręcić filmy, zwróć uwagę przed wszystkim na amatorskie kamery cyfrowe. Jest to taki rodzaj urządzeń, które umożliwiają intuicyjną i najprostszą obsługę.
Kamera amatorska zazwyczaj ma kompaktowy rozmiar i jest wygodna w trzymaniu. Może mieć opcję nagrywania filmów w Full HD. Zwróć jednak uwagę, czy technologię tę wykorzystuje zoom – dzięki niemu będziesz mógł przybliżać i oddalać nagrywane obiekty. Pamiętaj też, że zoom optyczny jest lepszy niż cyfrowy, bo nie powoduje utraty jakości.
Ponadto im większa pamięć wbudowana kamery cyfrowej, tym lepiej. Jako początkujący filmowiec możesz potrzebować większej pamięci na testowanie sposobów kręcenia oraz poszukiwanie swojego stylu.


Jak wybrać kamerę cyfrową dla dziecka?

Twoje dziecko odkryło nową pasję i chce się rozwijać w tym kierunku? Na początek przygody z filmowaniem prawdopodobnie wystarczy mu zwykły aparat fotograficzny – sprawdź, w naszym artykule jak wybrać aparat fotograficzny dla dziecka.
W porównywalnej cenie możesz znaleźć lustrzankę, która nagra film w nawet lepszej jakości niż kamera cyfrowa!
Podstawowa kamera cyfrowa HD dla dziecka powinna mieć szereg pomocniczych funkcji, takich jak tryb aparatu fotograficznego, lampa, rozpoznawanie twarzy i stabilizacja obrazu. Szczególnie istotna jest ostatnia, ponieważ dziecko zazwyczaj jest ruchliwe – chce uchwycić jak najwięcej, także w biegu czy podczas zabawy. By na początku filmowej przygody nie było rozczarowane efektami, nagrania nie mogą zawierać rozedrganego, niewyraźnego obrazu. Zapobiegnie temu zastosowanie hybrydowej (optyczno-elektronicznej) stabilizacji obrazu.

WSKAZÓWKA

Jeśli Twoje dziecko jest starsze, podaruj mu kamerę cyfrową HD z ręczną i automatyczną korektą balansu bieli oraz ostrości, możliwością edycji na wyświetlaczu, modułem GPS oraz technologią przechwytywania zdjęć. Niektóre kamery cyfrowe mogą pracować także jako kamerki internetowe – współpracują np. z komunikatorem Skype. To świetne rozwiązanie dla nastolatków.

Jak wybrać cyfrową kamerę Full HD dla profesjonalisty?

Profesjonalista oraz osoba wykorzystująca kamerę cyfrową do specjalnych zadań powinna zwracać uwagę na inne funkcje i wybierać lepsze parametry.
Sportowcy uprawiający sporty wodne mogą potrzebować kamery wodoodpornej, czyli pozwalającej na nagrywanie podwodnego świata bez instalowania dodatkowej, szczelnej obudowy. Koniecznie zwróć uwagę, jak głęboko możesz zejść pod wodę z danym modelem i przez jaki czas tam pozostawać. Z kolei sportowcy wybierający dyscypliny ekstremalne muszą wyposażyć się kamerę cyfrową Full HD o niewielkim rozmiarze, niskiej wadze i w pełni odporną na wstrząsy, uderzenia oraz działanie pyłu.
Jesteś Youtuberem lub prowadzisz blog podróżniczy lub sportowy? Sprawdź profesjonalne kamery cyfrowe HD Wi-Fi. Dzięki nim możesz publikować filmy na bieżąco i bez podłączania do urządzeń elektronicznych przewodu. Wygodnie prześlesz obrazy na zintegrowany ekran monitora lub telewizora.

CIEKAWOSTKA

Dla profesjonalistów eksperymentujących z filmem zostały stworzone kamery cyfrowe z technologią 3D. Odznaczają się trójwymiarowymi obiektywami i zaawansowanymi matrycami. Uwaga! Aby obejrzeć zarejestrowany nimi obraz, trzeba używać telewizora z matrycą 3D.

Kamera cyfrowa Sony, Panasonic, JVC – przegląd modeli

Kamera cyfrowa Sony dla amatorów i półprofesjonalistówNa początek przygody z nagrywaniem filmów świetnie sprawdzi się kamera cyfrowa Sony HDR-CX240E. Jest to półprofesjonalna kamera cyfrowa Full HD, która starczy Ci na cały okres nauki. Pozwala na stosowanie własnych kart pamięci, więc jeśli wybierzesz się w teren, nie zabraknie Ci miejsca do nagrywania plików. Odznacza się rozdzielczością 9,2 Mpix i pozwala na nawet 27-krotne zbliżenie. Dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu wyeliminowany zostanie efekt drżenia ręki podczas filmowania. Wydajny procesor BIONZ X znacznie osłabia szumy w obrazie, więc uzyskasz obraz wiernie oddający rzeczywiste barwy.

Konkurencyjna kamera cyfrowa Full HD Panasonic HC-V180 ma niższą rozdzielczość, bo 2,51 Mpix, ale większy zoom: 50-krotny. Cechuje ją optyczna stabilizacja obrazu, czyli na poziomie przetwornika obrazu lub soczewki obiektywu. Kamera cyfrowa automatycznie wykrywa oraz koryguje pochylenie obrazów. Pozwala na rejestrację obrazów za dnia i w nocy lub przy słabym świetle. Zastosowany w kamerze stabilizator obrazu HYBRID O.I.S. + wykorzystuje 5-płaszczyznową korekcję do wyeliminowania rozmyć.

Model JVC GZ-RX645 to kamera cyfrowa Ful HD z technologią Wi-Fi. Odznacza się rozdzielczością 2,5 Mpix oraz zoomem 40 x. Ma optyczny stabilizator obrazu. Pozwala na wygodny zapis filmów na kartach pamięci. Rozdzielczość Full HD, czyli 1080p, pozwala na uzyskanie jak najwyższej szczegółowości obrazu, a także wierne odwzorowanie kolorów. Dzięki wyjściu HDMI uzyskasz doskonałą jakość sygnału podczas przesyłania materiałów na komputer czy telewizor. Obejrzyj kamery cyfrowe dostępne w sklepie internetowym Euro i porównaj ich parametry, by znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb – bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy masz już na koncie sukcesy w dziedzinie filmowania.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link