Jakie głośniki do kina domowego wybrać?

Autor: Joanna

Sam telewizor nie wystarczy do tego, aby maksymalnie docenić jakość odtwarzanych dźwięków. Najlepsze doznania słuchowo-wzrokowe osiągniesz z odpowiednim zestawem kina domowego. Dobre głośniki do telewizora sprawią, że odbiór filmu akcji będzie maksymalnie realistyczny, a oglądając koncert ulubionego zespołu, poczujesz się, jakbyś tam był. Sprawdź, jak wybrać głośniki do kina domowego.

Zestaw kina domowego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- po co Ci dobre głośniki do telewizora,

- jak skompletować głośniki do kina domowego,

- czy warto wybrać gotowy zestaw kina domowego.

Głośniki do telewizora – do filmów, sportu, koncertów

Głośniki do telewizora z zestawem kina domowegoNowoczesne kino domowe to Twoje centrum rozrywki, a nie tylko telewizor i kilka podstawowych kanałów. Obecnie nie jesteś już zdany jedynie na program telewizyjny i stare filmy – zestaw kina domowego pozwala na odtworzenie szeregu plików, przez co możesz nie tylko oglądać najlepsze nagrania, ale też grać czy słuchać i doświadczać muzyki wykonywanej na żywo.
Głośniki do telewizora, szczególnie te zapewniające doskonały przestrzenny dźwięk i odpowiednio rozmieszczone w pokoju, znacznie wpływają na jakość odbioru filmów czy rozgrywek sportowych. Muzyka oraz odtworzenie poszczególnych odgłosów są niezwykle ważne podczas oglądania horrorów, scen akcji czy koncertów. To zatem nie tylko jakość obrazu w telewizorze, bowiem także odpowiednio dobrane głośniki do kina domowego odpowiadają za Twoje emocje podczas wybranej rozrywki.
Dobre głośniki do telewizora, to również oczywisty element wyposażenia wszystkich graczy. Każdy, kto pasjonuje się konsolą i technologią gier komputerowych, wie, jak ważny jest dźwięk podczas rozgrywki. Dobrze wyposażony zestaw kina domowego powinien więc posiadać dobrej jakości głośniki.

WARTO WIEDZIEĆ

Nawet najlepsze modele telewizorów UHD nie tyle, że odtwarzają dźwięk na bardzo słabym poziomie, ale nawet nie mają wbudowanych głośników! Coraz częściej możesz spotkać się z taką sytuacją, nie możesz zatem liczyć nawet na tymczasowe odtwarzanie obrazu z dźwiękiem – zanim nie kupisz głośników do telewizora, sens będzie miało tylko oglądanie kina niemego.

Głośniki do kina domowego – kiedy wybrać soundbar i subwoofer?

Jeśli Twój telewizor ma wbudowane głośniki, ale wiesz, że one Ci nie wystarczą, masz do wyboru 3 opcje:

Jeśli stawiasz na pierwsze rozwiązanie, będziesz potrzebował z reguły:
Możesz pójść jeszcze dalej i sam wybrać głośniki, łącząc je w unikalny, spersonalizowany zestaw. Zazwyczaj będziesz musiał zdecydować się na jeden głośnik centralny i kilka pozostałych, które rozstawisz np. w kątach pomieszczenia.

WARTO WIEDZIEĆ

Najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem w kwestii głośników do telewizora jest wykorzystanie soundbaru. To belka dźwiękowa, która stanowi pomost między ubogim odtwarzaczem telewizorowym a bogatym zestawem głośników do telewizora. Soundbar może mieć zewnętrzny lub wbudowany subwoofer. Jego koszt może być znacznie mniejszy niż kupno kilku osobnych głośników, a jakość dźwięku będzie przyzwoita. Tym sposobem unikniesz również żmudnego rozlokowywania kolumn w pomieszczeniu.

Dobry soundbar może być doskonałą opcją w mniejszych pomieszczeniach i jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele na zestaw kina domowego. Budżetowym głośnikiem do telewizora, ale dającym całkiem dobre wrażenia słuchowe, jest choćby ten Samsung HW-K450. Soundbar z powodzeniem kupisz za mniej niż 1000 zł, podczas gdy sam amplituner kosztuje najmniej właśnie tyle.
  • 5 599 zł
  • 6 199 zł
  • 6 699 zł

Gotowe zestawy kina domowego – dlaczego warto?

Głośnik do telewizora – soundbarJeśli nie chcesz zagłębiać się w meandry techniczne, a chcesz mieć pewność, że Twoje głośniki do telewizora będą odpowiednie, dobrą opcją jest zakup gotowego zestawu kina domowego – szczególnie jeśli chcesz mieć również możliwość odtwarzania płyt DVD czy Blue-ray, a także zyskać łączność ze swoją komputerową bazą multimediów lub smartfonem ze zdjęciami.
Zestawy kina domowego posiadają zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz, a głośniki są wykonane tak, aby maksymalnie pasować do telewizora i nowoczesnego wnętrza. Dobry sprzęt tego typu znajdziesz nawet w zakresie cenowym do 900 zł. Zestaw kina domowego zawiera zazwyczaj dwie smukłe kolumny, dwa głośniki tylne, które często są bezprzewodowe, głośnik centralny i subwoofer oraz amplituner i odtwarzacz plików w jednej obudowie. Sprawdź choćby ten zestaw kina domowego Philips HTS3583/12.
Nie wiesz też, jakie kino domowe wybrać? Tu znajdziesz odpowiedź i poznasz opinie innych klientów.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link