Jak wybrać miniwieżę do domu?

Autor: Klaudia

Miniwieża ma kompaktowe rozmiary, zajmuje niewiele miejsca i świetnie się sprawdza w małych pomieszczeniach. Dostarczając stosunkowo dobrej jakości dźwięk, potrafi zaskoczyć swoim brzmieniem. Współczesne urządzenia są wyposażone już nie tylko w odtwarzacz CD i radio, ale posiadają interfejsy sieciowe takie jak Bluetooth, dzięki czemu mogą się komunikować z innymi urządzeniami, np. smartfonem.

Miniwieża w stylu minimalistycznym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto wybrać miniwieżę,

- jaką wieżę kupić do salonu,

- które miniwieże cieszą się dobrymi opiniami.

Mikro i mini wieże - kiedy warto kupić?

Miniwieża z telewizorem tworzy kompozycyjną całośćMiniwieże dla wielu osób są najlepszym sposobem na stworzenie strefy muzyki w salonie. Niegdyś było to najpopularniejsze rozwiązanie w polskich domach, obecnie spotykane o wiele rzadziej, ale w dalszym ciągu posiada ono swoje zalety. O plusach innych rozwiązań co do słuchania muzyki w domu przeczytasz w naszym poradniku: Słuchanie muzyki w domu – gramofon, miniwieża czy głośnik Bluetooth?

Przede wszystkim miniwieża jest kompaktowa. W małym opakowaniu znajduje się odtwarzacz CD/DVD, radio FM, wzmacniacz, złącza. Główną jednostkę dopełnia zestaw głośników. Dzięki niewielkim rozmiarom miniwieża sprawdzi się idealnie w mniejszych pomieszczeniach. Całość jest zintegrowana i nie wymaga od Ciebie dysponowania specjalistyczną wiedzą w doborze sprzętu audio.

Obecnie dysponujemy produktami o zróżnicowanym designie, który ma wpływ na budowę miniwież, ponieważ niektóre z nich są połączone z kolumnami. Jednak większość modeli składa się z klasycznego zestawu – z odtwarzacza i osobnych głośników. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ w zależności od Twoich potrzeb możesz precyzyjnie rozmieścić kolumny w pomieszczeniu.

CZY WIESZ, ŻE...

Jednym z najnowszych trendów promowanych przez producentów miniwież są urządzenia ze stacjami dokującymi. Sprzęt pozwala w wygodny sposób podłączyć iPhone’a lub telefon z systemem Android i słuchać muzyki. Rozwiązanie to idealnie się sprawdza w domowych warunkach.

  • 579 zł
  • 1 099 zł
  • 2 499 zł
  • 2 699 zł
  • 1 749 zł

Miniwieża – jaką kupić do salonu?

Miniwieża umieszczona na komodzieW nowszych modelach miniwieża z technologią Bluetooth to już standard, podobnie jak odtwarzacz MP3, Wi-Fi, nie wspominając już o odtwarzaczu CD. To właśnie osoby z dużą kolekcją płyt CD powinny zwrócić uwagę na miniwieże, w szczególności gdy nie potrzebują dużej mocy i spektakularnych doznań dźwiękowych.

Nowoczesne miniwieże posiadają dysk twardy, który służy do przechowywania muzyki. Dla wymagających osób producenci przygotowali pojemność do nawet 160 GB. Sprzęt z wyższej półki, jak Denon CEOL N9, dysponuje ponadto szeroko rozbudowanymi funkcjonalnościami, jak sieć domowych multimediów, która ułatwia komunikację wszystkich urządzeń multimedialnych w domu, możliwość odtwarzania muzyki strumieniowo prosto z laptopa, telefonu i tabletu czy korzystanie z serwisu Spotify z poziomu Twoich urządzeń. Gama udogodnień i funkcjonalności jest długa. Taka multimedialna miniwieża świetnie się sprawdzi w salonie, gdy chcesz podłączyć wiele urządzeń i sterować nimi z poziomu swojego smartfona.

Jeżeli się zastanawiasz, jaką miniwieżę kupić, to warto jeszcze zapoznać się z cenami. Za podstawowy sprzęt zapłacisz 400 zł, za miniwieże ze średniej półki ok. 700-1000 zł, natomiast dobre miniwieże to już wydatek nawet dwóch tysięcy złotych.

Mikro i mini wieże - opinie

Dobrą miniwieżą w naszym sklepie, która cieszy się dobrymi opiniami, jest Panasonic SC-PM250. Sprzęt został wyposażony w odtwarzacz CD, posiada moc znamionową 2 x 10 W, obsługę MP3, analogowe radio, łączność Bluetooth, złącze USB. Dźwięk może nie zaspokoi wymagającego audiofila, ale powinien wystarczyć do domowego użytku w małych pomieszczeniach.

Kolejnym dużym plusem tego urządzenia jest niskie zużycie energii – pobiera zaledwie 0,2 W prądu w trybie czuwania. Jeżeli dodamy do tego estetyczny wygląd oraz stosunkowo niską cenę, to otrzymamy produkt godny polecenia. Opinie klientów o tej miniwieży potwierdzają dobrą jakość przy zachowaniu przystępnej ceny.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link