Data publikacji: 14 lutego 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Do czego służy radiobudzik i czy warto kupić?

Poleć znajomemu Drukuj

Jeśli Twój smartfon ma funkcję alarmu i możesz wybrać dowolną piosenkę jako dźwięk budzika, po co kupować radiobudzik? To urządzenie jest uznawane za staroświeckie, jednak radiobudziki są popularne wśród naszych klientów. Przydają się zarówno w sypialniach dzieci, jak i u seniorów oraz osób, które wyłączają smartfony na noc lub planują być całkowicie offline. Dowiedz się, jak działa i jakie funkcje może mieć radiobudzik cyfrowy.

Radiobudzik może wyświetlać dodatkowe informacje poza godziną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa radiobudzik cyfrowy,

- jakie funkcje ma radiobudzik,

- jaki radiobudzik warto kupić.

Jak wygląda i działa radiobudzik cyfrowy?

Radiobudzik cyfrowy z wyświetlaczem LCDGłównym zadaniem radiobudzika cyfrowego jest oczywiście wyświetlanie aktualnej godziny i budzenie użytkownika o wyznaczonej przez niego porze. Aktualnie dostępne radiobudziki różnią się od siebie zarówno funkcjami związanymi z dźwiękiem alarmu, jak i wyglądem, o których więcej przeczytasz w poradniku Na co zwrócić uwagę, wybierając radiobudzik. Ponadto to urządzenie ma wbudowane radio – analogowe lub cyfrowe. Niektóre modele mają funkcję zapamiętywania wybranych stacji radiowych.
O ile kwestia kształtu urządzenia może być drugorzędna, o tyle kluczowa jest widoczność wyświetlacza nawet w całkowitych ciemnościach w sypialni. Radiobudzik cyfrowy może wyświetlać aktualną godzinę, symbole i temperaturę w różnych kolorach:
  • czerwonym, który może działać pobudzająco,
  • łagodny zielonym lub niebieskim o działaniu relaksującym,
  • pomarańczowym lub żółtym o ciepłym odcieniu.
Użytkownik radiobudzika powinien móc regulować jasność ekranu, aby zapobiegać rozświetleniu sypialni po zmroku. Taką możliwość daje kompaktowy radiobudzik Sony ICF-C1T. Jeśli używasz opaski na oczy do spania – brak tej funkcji nie będzie mieć znaczenia.

WSKAZÓWKA

Wybierając radiobudzik, zwróć uwagę nie tylko na funkcje, ale także na ulokowanie przycisków służących do ustawienia godziny pobudki, wyłączania alarmu i włączania drzemki. Zastanów się, czy po dosięgnięciu wybranego radiobudzika dłonią można go łatwo i szybko wyłączyć.

Jakie funkcje ma radiobudzik?

Oprócz regulacji wyświetlacza radiobudzik Blaupunkt CRP10BK umożliwia wyświetlanie aktualnej godziny na ścianie lub suficie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu rzutnikowi, który można obracać, regulując kąt projekcji. Wielkość wyświetlanego obrazu można regulować, dostosowując go do dostępnej powierzchni.
Miniaturowy radiobudzik SonyMiniaturowy radiobudzik Sony ICF-C1PJ oprócz powyższej funkcji jest wart zakupu ze względu na wyłącznik czasowy. Dzięki tej funkcji użytkownik może ustawić czas, po jakim radiobudzik ma automatycznie wyłączyć stację radiową. Z tej opcji można korzystać w dwojaki sposób: używając jej przed zaśnięciem lub przed wyjściem z domu, jeśli zdarza Ci się pozostawiać włączone sprzęty.
Inne przydatne funkcje to:
  • regulacja jasności podświetlenia wyświetlacza,
  • możliwość ustawienia muzyki z wybranej stacji jako dźwięku alarmu,
  • ładowanie urządzeń zewnętrznych przez USB,
  • automatyczna zmiana czasu z zimowego na letni,
  • narastający dźwięk alarmu,
  • wyświetlanie temperatury.

Radiobudziki popularnych producentów – który warto kupić?

Oprócz wspomnianych radiobudzików Blaupunkt i Sony polecane modele to radiobudzik Grundig Sonoclock 590 i radiobudzik Philips AJ3115/12.
Pierwsze urządzenie jest rekomendowane także jako kuchenne radio, użytkownicy drugiego szczególnie chwalą sobie funkcję sleep timer, dzięki której mogą zasypiać przy ulubionej stacji radiowej. Więcej polecanych modeli znajdziesz w zestawieniu Najlepsze radiobudziki – poznaj opinie naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Sprzątanie wokół rozstawionych kolumn głośnikowych nigdy nie jest łatwe. Wtyki bananowe skutecznie rozwiązują ten problem.
Zobacz więcej   
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   

Znajdź nas