Myjki ciśnieniowe i myjki do okien - zadbaj o dom i ogród

Autor: Klaudia

Nawet najpiękniejszy ogród nie będzie się dobrze prezentował, jeśli efekt popsuje brudna kostka chodnikowa lub zaniedbany taras. Pozytywnych wrażeń nie przysporzą też smugi i kurz osadzający się na oknach. Do ich czyszczenia najlepiej sprawdzą się myjka ciśnieniowa oraz elektryczna myjka do okien – dzięki nim utrzymasz idealny wygląd domu przy niewielkim nakładzie pracy. Zobacz, jak działają te narzędziaElektryczna myjka do okien na baterie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego służą myjki ciśnieniowe,

- co wziąć pod uwagę przy ich wyborze,

- jak działa myjka do okien.

Myjki ciśnieniowe – do czego służą?

Czyszczenie tarasu myjką ciśnieniowąMycie podjazdu czy elewacji bez odpowiedniego sprzętu może być mało skuteczne. Jeśli masz do dyspozycji wyłącznie szczotkę oraz wodę z detergentem, czyszczenie bardzo zabrudzonej kostki może zająć Ci kilka godzin. Chcesz z łatwością utrzymać czystość i estetyczny wygląd okolic domu? Zaopatrz się w myjkę wysokociśnieniową. Ten sprzęt przyda Ci się nie tylko w ogrodzie.

Jakie zastosowania mają myjki ciśnieniowe?

 • czyszczenie podjazdu, kostki brukowej wokół domu i podmurówki,
 • czyszczenie ścieżek w ogrodzie z błota, mchu i piasku,
 • mycie drewnianego tarasu,
 • czyszczenie ogrodzenia wokół domu,
 • mycie zabrudzonej elewacji budynku,
 • mycie samochodu, motocykla i roweru,
 • sprzątanie basenu i płytek wokół niego.

Jak widać, myjka ciśnieniowa przyda się do wielu prac wokół domu. Jest znacznie skuteczniejsza od zwykłego węża z bieżącą wodą. Wysokie ciśnienie pozwala szybko pozbyć się nie tylko zwykłego brudu i kurzu, ale też np. błota wgniecionego pomiędzy kostki lub mchu, który rozrósł się na powierzchni płytek. Dzięki temu rozwiązniu nie musisz tracić czasu na szorowanie.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej?

Wybierając myjkę ciśnieniową, zwróć uwagę na model dostosowany specjalnie do potrzeb czyszczenia Twojego domu i garażu. Dostępne na rynku urządzenia są wprawdzie uniwersalne, ale różnią się parametrami ciśnienia, mocy, wydajności, gabarytów i ciężaru, a także dodatkowymi funkcjonalnościami.

Jeśli z myjki będziesz korzystać w przypadku podstawowych zastosowań w domu i ogrodzie, wybierz sprzęt pracujący pod ciśnieniem poniżej 130 barów, na przykład Karcher K3. Urządzenie pozwoli Ci na skuteczne sprzątanie przydomowych ścieżek, mycie samochodu i motoru czy utrzymywanie porządku w ogrodzie. Jednocześnie ograniczone gabaryty tej myjki ciśnieniowej sprawiają, że możesz bez trudu ją przesuwać, przez co korzystanie ze sprzętu będzie wygodne.

Potrzebujesz urządzenia do bardziej wymagających celów, na przykład mycia schodów lub czyszczenia elewacji? Wybierz sprzęt o maksymalnym ciśnieniu od 145 do 160 barów, na przykład myjkę wysokociśnieniową Karcher K 5 Home. Doskonale poradzi sobie ona również z myciem zabłoconego auta terenowego albo brudnego ogrodzenia.

Polecane myjki ciśnieniowe
 • 1 599 zł
 • 999 zł
 • 1 849 zł
 • 1 519 zł
 • 1 149 zł

Elektryczna myjka do okien – jak działa?

Czyszczenie kostki chodnikowej myjką ciśnieniowąSprzątając dom, również możesz zaoszczędzić czas i zaoszczędzić sobie pracy. Wystarczy, że użyjesz myjki do okien, która pozwala na szybkie mycie szyb. Jest to poręczne, bezprzewodowe urządzenie, które zasysa brudną wodę do pojemnika, nie pozostawiając na oknie smug ani nieestetycznych zacieków. Myjka jest zasilana akumulatorem.

Mycie szyb za pomocą myjki do okien Karcher WV 2 przebiega w trzech krokach:

 1. Spryskaj szybę detergentem, używając załączonego w zestawie spryskiwacza.

 2. Rozprowadź płyn myjący za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Użyj myjki, aby odessać z okna brudną pianę, tak jak robisz to zwykłym ściągaczem do mycia szyb.

WSKAZÓWKA

Myjki do okien możesz też używać do czyszczenia innych powierzchni. Urządzenie sprawdzi się świetnie do wygodnego mycia luster, płytek w łazience lub kabiny prysznicowej, o ile jej ścianki są płaskie.

Nie wiesz, jaką myjkę do okien kupić? Poznaj opinie naszych klientów!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link