Dlaczego warto kupić mini statyw?

Autor: Joanna

Mały statyw do aparatu czy telefonu to akcesorium coraz chętniej wybierane przez miłośników fotografii. Idealnie sprawdza się w terenie, ale równie pomocne jest także w domowych warunkach. W tym niewielkim gadżecie drzemie całkiem sporo możliwości. Warto więc z nich skorzystać.

Mini statyw z kMini statyw z kamerą sportową w górachamerą sportową w górach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest statyw mini i do czego się przydaje;
  2. na co zwrócić uwagę, wybierając mały statyw do aparatu lub telefonu;
  3. jakie mini statywy do aparatu lub smartfona warto wybrać.

Statyw mini – czym jest?

Vlogerka używa statywu do telefonu

Tradycyjny statyw do aparatu fotograficznego ma zwykle spore rozmiary, więc przenoszenie go nie jest komfortowe. Gabaryty wielu z nich nie pozwalają też wziąć ich ze sobą na wyjazd. Nie chcąc zatem mieć dodatkowego bagażu, ze statywów do aparatów rezygnuje wiele osób wybierających się w podróż. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem są niewielkie i lekkie tripody, które rozstawimy dosłownie wszędzie, zyskując w ten sposób dużo lepszą jakość wykonywanych zdjęć. Co ciekawe, niektóre modele mają elastyczne nóżki, dzięki czemu można je montować np. na barierkach czy nawet gałęzi drzewa. Przykładem jest Hama Flexi. Taka funkcjonalność pozwala wykonać naprawdę niezwykłe fotografie, a po skończonej sesji gadżet da się schować w plecaku, podręcznej torbie czy też dużej kieszeni.

Mały statyw do aparatu idealnie spełnia swoją funkcję wykorzystany w duecie ze smartfonem. Urządzenia tego typu cechuje coraz lepsza jakość zdjęć, często porównywalna z tą, jaką uzyskujemy przy użyciu lustrzanki. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób szuka sposobu, aby oprócz robienia zdjęć przez drugą osobę czy dzięki użyciu selfie sticka, można było wykonać je także w inny sposób. Tripoda wystarczy umieścić na płaskiej powierzchni, by uzyskać wysokiej jakości fotografie pozbawione drgań i rozmyć.

Mały statyw do aparatów typu lustrzanki gwarantuje doskonałą stabilność obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Do takich fotografii sprawdzi się np. Manfrotto PIXI EVO.

Polecane statywy
  • 89,99 zł
  • 159,99 zł
  • 339 zł
  • 99,99 zł
  • 159,99 zł

Mały statyw do telefonu czy aparatu – dlaczego warto go kupić?

Manfrotto PIXI Mini z klamrą do telefonu

Mini statyw do aparatu przydaje się w różnych sytuacjach, podnosząc jakość wykonywanych zdjęć. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wykonywanie fotografii w nocy z wydłużonym czasem ekspozycji. Do tego tripod świetnie zdaje egzamin także w plenerze. Wystarczy go ustawić na płaskiej powierzchni, by uzyskać lepszej jakości obraz po naciśnięciu spustu migawki.

Chcąc robić zdjęcia budynków, warto wyposażyć się w mini statyw do aparatu z regulowanymi nóżkami. Pozwoli to dostosować wysokość i tym samym zyskać lepszą perspektywę. Robienie fotografii bez tego gadżetu często kończy się tym, że są one poruszone i nie zachwycają jakością. Dotyczy to zwłaszcza tych robionych z użyciem telefonu. Zdjęcia wykonywane z pomocą statywu mini nie są rozmazane, a obraz jest dobrze wyostrzony. To samo tyczy się nagrań wideo. Te wykonywane podczas trzymania aparatu czy smartfona w ręku mają często drgania, które psują ogólny odbiór filmu. Statyw mini jest więc akcesorium, które bardzo często wykorzystują vlogerzy czy osoby umieszczające autorskie nagrania na serwisie YouTube. Atutem takiego rozwiązania jest również fakt, że przy użyciu tego prostego gadżetu można swobodnie gestykulować, oddalać się od kamery i prezentować dane przedmioty, bo ręce nie są zaangażowane do procesu filmowania.

Mini statyw na telefon i aparat – jakie modele wybrać?

Dla tych, którzy szukają mini statywu na telefon czy do kompaktowych aparatów warto polecić model Manfrotto PIXI Xtreme - adapter GoPro. Jego waga to zaledwie 191 gramów, a niewielkie rozmiary pozwalają go łatwo zabrać ze sobą np. w podróż. Entuzjastom sportów powinno w nim spodobać się to, że jest on wyposażony w adapter do zamocowania kamery GoPro. Miłośnicy kieszonkowych formatów mogą z kolei postawić na mały statyw do telefonu Hama Pocket. Jest on idealny do robienia zdjęć czy nagrywania filmów i zapewnia skuteczną stabilizację obrazu. Do tego posiada wbudowane lusterko, które sprawdzi się przy robieniu selfie.

Poszukując statywu mini do aparatów czy kamer GoPro do unikatowych ujęć, np. wykonywanych z poziomu barierki czy gałęzi drzewa, można wybrać Hama Flex 2w1. Jego elastyczne nóżki wyginają się pod kątem 360 stopni, co pozwala je idealnie dopasować do danych warunków i bezpiecznie zamontować.

Mini statyw do lustrzanki to z kolei Cullmann Magnesit Copter CB 2.7. Dedykowany jest on zarówno do aparatów z funkcją filmowania, jak i większych kamer cyfrowych. Jego wielkość po złożeniu to tylko 22 cm, więc ten mały statyw do lustrzanki da się np. przypiąć do torby. Bardzo ciekawym mini akcesorium do wykonywania zdjęć jest również Manfrotto VR 360 Statyw z półkulą do poziomowania, idealny dla osób, które wykonują ujęcia 360 stopni.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link