Data publikacji: 2 lutego 2019
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Ładowarka sieciowa – jak działa i kiedy się przydaje?

Poleć znajomemu Drukuj

Ładowarka sieciowa pozwala naładować telefon, tablet i inne urządzenia elektroniczne. Jeszcze do niedawna każdy z producentów stosował różne gniazda, przez co użytkownik mógł dopasować jedynie dedykowane ładowarki. Teraz jest łatwiej. Wprowadzenie takich standardów jak micro USB sprawiło, że ładowarki stały się uniwersalne i pasują do urządzeń różnych marek. Sprawdź, jak działa ładowarka sieciowa i do czego służy!

Ładowarka sieciowa do telefonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa ładowarka sieciowa USB,

- jak szybko ładują ładowarki sieciowe,

- kiedy przydaje się ładowarka sieciowa micro USB.

Ładowarka sieciowa micro usb

Jak działa ładowarka sieciowa USB?

Ładowarki sieciowe to urządzenia, które służą do ładowania urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Podłącza się je do gniazdka sieciowego 230 V. W celu naładowania urządzenia używa się kabla USB. W zależności od modelu ładowarka może posiadać kilka wejść USB oraz kabel na wyposażeniu. Większość dostępnych ładowarek na rynku to ładowarki uniwersalne, które pozwalają ładować urządzenia różnych producentów.

Najważniejszymi parametrami ładowarek są:

  • napięcie ładowania – wyrażone w woltach (V),
  • natężenie prądu – wyrażone w amperach (A).

Oba parametry mają ogromny wpływ na szybkość ładowania. Najszybciej naładujesz telefon przy pomocy ładowarki, która ma najwyższe natężenie. Jednak należy pamiętać, że z drugiej strony wysokie natężenie może skutkować nadmiernym nagrzewaniem się urządzenia.

Proponowane Towary:

Xtorm DESIGN BALANCE QI <%– –%>
Ttec USB SpeedCharger Duo <%– –%>
Ttec USB SpeedCharger <%– –%>
Xtorm DESIGN Magic Dual QI <%– –%>
Guess Wireless Charging Base (biały) <%– –%>
Huawei Quick Charge HW-059200EHQ 2A

Jak szybko ładują ładowarki sieciowe?

Szybkość ładowania jest jedną z najważniejszych cech każdej ładowarki. Najnowsze urządzenia takie jak Huawei Quick Charge HW-059200EHQ 2A posiadają technologię szybkiego ładowania QuickCharge. Polega ona na dostarczeniu do urządzenia prądu o większym napięciu i natężeniu, czego efektem jest większa moc ładowania. Dla zobrazowania szybkości ładowania warto przytoczyć opinię użytkowników wspomnianej wyżej ładowarki, którzy potwierdzają, że potrafi ona naładować telefon Honor 8X 128GB w 1,5 godziny, co jest świetnym wynikiem.

Aby skorzystać z tej technologii, zarówno ładowarka, jak i urządzenie muszą być kompatybilne ze standardem QuickCharge. Pozostałymi rozwiązaniami szybkiego ładowania są Adaptive Fast Charging oraz SuperCharge.

Pamiętaj, że szybkie ładowanie ma też wady – szybsze zużycie baterii oraz ryzyko nadmiernego nagrzewania się smartfona oraz baterii. O najlepszych ładowarkach sieciowych zdaniem naszych klientów przeczytasz tutaj: Najlepsza ładowarka sieciowa – sprawdź opinie klientów.

CZY WIESZ, ŻE...

Do jednej ładowarki sieciowej możesz podłączyć aż 4 urządzenia. Takie możliwości daje Twist, czyli mała, zgrabna i wielofunkcyjna ładowarka z wbudowanymi 4 portami USB. Stworzono ją z myślą o osobach, które często podróżują. Urządzenie posiada możliwość zmiany końcówek, aby dopasować wtyk do różnych rodzajów gniazdek.

Kiedy przydaje się ładowarka sieciowa micro USB?

Najczęściej ten sprzęt jest wykorzystywany w roli:

  • ładowarki sieciowej do telefonu,
  • ładowarki sieciowej do nawigacji w samochodzie.

To ostatnie zastosowanie jest specyficzne i bardzo popularne. Wspomniane akcesorium ładuje urządzenie z gniazdka zapalniczki w aucie. Składa się z zasilacza podłączanego bezpośrednio do zapalniczki z wejściem USB (często podwójnym) oraz kabla ze złączem USB i wyjściem micro USB lub USB typu C. Urządzenie rozpoczyna pracować po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o ładowarkach do samochodu, sprawdź artykuł: Ładowarka samochodowa – poznaj dostępne rodzaje.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Czy wybór procesora jest trudny? Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, jak wybrać wydajny procesor do komputera!
Zobacz więcej   

Hotspot w smartfonie – jak włączyć własne Wi-Fi w podróży?

Przekonaj się, czym jest i jak uruchomić hotspot Wi-Fi.
Zobacz więcej   

Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

Dowiedz się, czym jest Gorilla Glass!
Zobacz więcej   

Znajdź nas