Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
RTV -  Sony - SB taniej - 0524 -  belka mobi 396x116
Limitowane Okazje - 2024 - belka desktop 15-22.05

Soundbary TCL (1)

Soundbar TCL TS8212 2.1.2 Bluetooth Dolby Atmos
  • Liczba kanałów:  2.1.2
  • Subwoofer w zestawie:  bezprzewodowy
  • Moc:  300 W
  • Łączność bezprzewodowa:  Bluetooth
Zobaczyłeś 1 z 1 produktów
Soundbary TCL to produkty łączące w sobie wiele technologii zapewniających wysoką jakość odtwarzanego audio. Dzięki wyposażeniu wielu modeli w dużą liczbę przetworników urządzenia te mogą generować dźwięk przestrzenny. Im większa jest ich liczba, tym lepszy efekt przestrzenności można uzyskać. Każde urządzenie oznaczone jest cyframi świadczącymi o ilości przetworników. Dla przykładu soundbar 2.0 ma ich dwa.

Dla uzyskania jak najlepszego efektu przydaje się też dodatkowy przetwornik generujący tony najniższe. Tu ponownie należy odwołać się do oznaczeń informujących o ich ilości. Głęboki bas wytworzy np. soundbar 3.1. Taki sprzęt wyposażony jest w trzy przetworniki główne i jeden niskotonowy.

Co więcej, producent soundbarów TCL tworzy też modele wzbogacone o technologię Dolby Atmos. Dzięki niej odtwarzane audio dobiega do słuchacza nie tylko z jednego kierunku, ale z wielu jednocześnie. W ten sposób uzyskiwany jest efekt, który można porównać do kopuły otaczającej dźwiękiem ze wszystkich stron. To z kolei daje uczucie znajdowania się w samym centrum akcji filmu lub granego właśnie koncertu.

Soundbar TCL z łącznością bezprzewodową

Soundbar TCL jest sprzętem, który dzięki możliwości łączenia się bez kabla może zajmować mniej miejsca na półce pod telewizorem lub innym meblu. Oprócz modeli z przetwornikiem niskotonowym wbudowanym w listwę producent tworzy też urządzenia, w których jest on osobno. Soundbar z bezprzewodowym subwooferem to wygodne rozwiązanie pozwalające postawić główną listwę w jednym miejscu, a przetwornik basowy w drugim.

Kolejnym udogodnieniem, które ma część soundbarów TCL, jest port HDMI ze zwrotnym przesyłaniem dźwięku. Technologia ta, znana pod skrótem ARC i umożliwia stworzenie w domu całego zestawu sprzętów grających. W tym celu wystarczy podłączyć soundbar TCL do kompatybilnego telewizora. Jeżeli są do niego podpięte inne urządzenia odtwarzające dźwięk, ścieżka audio zabrzmi na nich wszystkich.

Muzyki nie trzeba słuchać jedynie z odbiornika telewizyjnego. Bezprzewodowa łączność pozwala na parowanie soundbara TCL również ze sprzętem mobilnym i komputerami. Zgromadzone na dysku pliki muzyczne będą brzmiały równie doskonale, gdy dźwięk zostanie przesłany z telefonu, tabletu lub komputera.

Dodatkowe funkcje soundbarów TCL

Soundbary TCL są zgodne z usługami upraszczającymi transfer dźwięku z serwisów muzycznych. Streaming utworów z takich portali umożliwia soundbar z Chromecast. Z zalet tych sprzętów skorzystać mogą również posiadacze urządzeń Apple. Strumieniowanie muzyki z iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac jest możliwe, gdy wybierze się model obsługujący AirPlay 2.

Soundbar TCL może być też dobrym wyborem dla miłośników programów radiowych. Słuchanie stacji umożliwia soundbar z radiem FM. Co ważne, dzięki technologiom poprawiającym jakość dźwięku i generującym pełen zakres tonów przetwornikom, słuchanie programów i muzyki w ten sposób będzie dużo przyjemniejsze niż z tradycyjnego odbiornika.
Więcej