Przejdź do opisu produktu

Olympus M.ZUIKO 17mm f/1.8 EW (srebrny)

obiektyw

Olympus
nr kat.
1065916

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Typ  stałoogniskowy
Rodzaj  szerokokątny
Mocowanie  micro 4/3 (Panasonic,Olympus)
Kod producenta  V311050SE000
Zobacz pełny opis produktu

Akcesoria

Opis produktu

Obiektyw szerokokątny klasy Premium M.ZUIKO DIGITAL 17mm jest idealnym połączeniem uniwersalności ogniskowej, zachwycającej jasności przysłony 1:1.8 oraz wysokiej jakości wykonania. Charakteryzuje się metalowym korpusem, kompaktowymi rozmiarami i wysoką jakością optyczną wynikającą z zaawansowanej budowy toru optycznego. Obiektyw zawiera 9 soczewek w tym 1 element DSA, 1 Super HR oraz 2 asferyczne.

Obiektyw posiada jedyny w swoim rodzaju mechanizmem błyskawicznego nastawienia ostrości, z którego można korzystać zarówno podczas filmowania, jak i fotografowania (MSC). Ważną cechą obiektywu jest powłoka ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), niwelująca flary i duszki podczas pracy w silnym świetle. Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:1.8 stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących ostrość w całym kadrze, dobrze skorygowaną winietę oraz niewielką dystorsję. Przysłona f1.8 gwarantuje wyraźny efekt zamierzonego rozmycia tła oraz możliwość fotografowania bez statywu w słabych warunkach oświetleniowych.

 

Obiektyw zbudowany jest z 9 elementów optycznych w 6 grupach. Przednie soczewki pokryte zostały nowoczesnymi powłokami antyrefleksyjnymi ZERO, które eliminują zjawisko powstawania artefektów świetlnych.

Powłoki antyodblaskowe ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical) nanoszone są na powierzchnie przednich soczewek w kilku etapach z wykorzystaniem nowoczesnej technologii aplikacji nanokrystalicznej. W wyniku tego procesu powstaje nie tylko na zewnętrznych. ale również wewnętrznych powierzchniach kilka warstw powłok eliminujących fale o długości między 450 a 650 nm. Ponadto powłoki te gwarantują wysoką przepuszczalność oraz wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.


Aspherical Lens

Soczewki asferyczne są popularnymi elementami optycznymi znajdującymi zastosowanie praktycznie w każdym obiektywie. Do tej grupy należą soczewki, których ściany są powierzchniami o bardziej skomplikowanej budowie niż zwykłe soczewki sferyczne. Dzięki swojemu kształtowi doskonale eliminują wadę optyczną zwaną abberacją sferyczną polegającą na ogniskowaniu fali świetlnych w różnych punktach co objawia się nieostrością obrazu. 

 

 

DSA (Dual Super Aspherical – Dualnie super asferyczna soczewka)

Nowe elementy optyczne DSA (Dualnie super asferyczne soczewki) pozwoliły firmie Olympus osiągnąć efekty, które wydawały się dotąd niemożliwe. Zakrzywiona soczewka, jest cieńsza w centralnej części niż przy swoich krawędziach. Element DSA posiada wysoki współczynnik refrakcji z możliwościami kompensowania aberracji. Nowy typ soczewek pozwolił zastąpić starą technologię łączenia kilku konwencjonalnych elementów optycznych, w celu uzyskania tej samej sprawności optycznej.

 
 


SUPER HR (Super High Refractive index lens - Soczewka o wyjątkowo wysokim współczynniku refrakcji)

Jest to wyjątkowo cienki i charakteryzujący się wysokim współczynnikiem refrakcji element, który zapewnia ten sam poziom refrakcji na całej swojej powierzchni. Niezależnie od swego zakrzywienia, zapewnia on ostrość do samych krawędzi oferując jednorodną transmisję światła i jednorodną powierzchnię obrazu.

 
 ED (extra-low dispersion)


Szkło ED gwarantuje doskonałą ostrość i korekcję barwną przez zminimalizowanie aberracji chromatycznych. Aberracja chromatyczna jest rodzajem zniekształcenia obrazu i koloru zachodzącego przy przechodzeniu promieni świetlnych o różnych długościach. Wada ta objawia się kolorowymi obwódkami przy kontrastowych motywach. Najbardziej jest widoczna na zdjęciach wykonanych teleobiektywami nie posiadających soczewek ED.

 

MSC (Movie and Still Compatible)

MSC jest mechanizmem występującym w obiektywach zapewniającym ciche i szybkie ustawienie ostrości zarówno podczas filmowania jak i fotografowania. Wewnętrzny system ogniskowania wpływa bardzo pozytywnie na poprawę kultury pracy obiektywów. Ustawienie ostrości wykorzystując do tego małą soczewkę pracującą w hermetycznie zamkniętej konstrukcji obiektywu pracuje szybko i precyzyjnie nie powodując przy tym powstawania drgań i emisji niepożądanych dźwięków.

 
Lepsza jakość obrazu!
Lepsza jakość obrazu!
W obiektywie zastosowano elementy asferyczne korygujące aberracje sferyczną oraz zniekształcenia geometryczne. Dzięki temu obraz jest lepszej jakości.
Filtry fotograficzne
Dowolność używania różnorodnych filtrów dzięki możliwości mocowania filtrów zewnętrznych.
Filtry fotograficzne
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Obiektyw stałoogniskowy charakteryzują się większą jasnością i mniejszą ilością soczewek. Dzięki temu jakość uzyskiwanego obrazu jest wyższa, a poziom wad optyczny niższych. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i daję precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości.

Dane techniczne

obiektyw Olympus M.ZUIKO 17mm f/1.8 EW (srebrny)

Typ stałoogniskowy
Rodzaj  szerokokątny
Mocowanie micro 4/3 (Panasonic,Olympus)
Ogniskowa 17 mm
Maksymalne powiększenie 0,08 (1:12,5)
Ekwiwalent dla 35 mm  34 mm
Kąt widzenia 65 stopni
Maksymalna przysłona f/1,8
Minimalna przysłona f/22
Mechanizm autofokusa AF
Ustawianie ostrości od 25 cm
Stabilizator obrazu tak
Konstrukcja 9 elementów w 6 grupach
Elementy asferyczne tak
Liczba listków przysłony 7
Filtry zewnętrzne
Średnica filtra  46 mm
Parametry fizyczne   
Wymiary (średnica x długość)  58 x 36 mm
Waga  120 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, osłona na obiektyw (przednia), osłona na obiektyw (tylna)
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  OLYMPUS Polska Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Cena: 2 000 zł - 2 499 zł
  • Marka: Olympus
  • Mocowanie: micro 4/3 (Panasonic,Olympus)

Ocena klientów

Pytania i odpowiedzi

Możesz pomóc innym użytkownikom zadając pytanie dotyczące Olympus M.ZUIKO 17mm f/1.8 EW (srebrny)

Powiadom mnie o pytaniach jeśli się pojawią

Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Olympus M.ZUIKO 17mm f/1.8 EW (srebrny), wpisz 1065916 w wyszukiwarce euro.com.pl.