Niszczarka do dokumentów – zadbaj o bezpieczeństwo danych w swoim biurze

Autor: Joanna

Niszczarka do dokumentów musi znaleźć się w każdym biurze, w którym gromadzone lub przechowywane są dane osobowe. Na rynku dostępne są różne modele niszczarek, dzięki którym praca z dużą ilością dokumentów będzie przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają niszczenie danych zapisanych na płytach CD, laminowanych dokumentów czy nawet kart płatniczych. Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla ciebie lub twojej firmy.

niszczarka do dokumentów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie funkcje ma niszczarka do dokumentów
 2. jaki model niszczarki wybrać
 3. jakie rozwiązanie będzie odpowiednie dla domu lub małego biura

Niszczarka do dokumentów – najważniejsze funkcje

niszczarka do papieru

Niszczarka do dokumentów to sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym biurze, jeśli jego właściciele chcą należycie przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych. To pozornie proste urządzenie może mieć szereg różnych funkcji, które sprawiają, że jego użytkowanie będzie komfortowe i bezpiecznie. Sprawdź, do jakich zadań przystosowane są nowoczesne niszczarki do dokumentów.

Oto najważniejsze funkcje, które warto uwzględnić przy wyborze niszczarki do dokumentów:

 • Nowoczesna niszczarka uruchomi się automatycznie po włożeniu do niej papieru. Nie trzeba włączać jej za każdym razem.
 • Sprzęt jest bezpieczny – automatycznie zatrzymuje pracę noży, gdy zdejmie się głowicę z pojemnika. W ten sposób maleje ryzyko skaleczeń.
 • Biura o wysokich standardach bezpieczeństwa mogą zaopatrzyć się w urządzenie, które ma funkcję blokady kosza na ścinki. Dodatkowo można zdecydować się na urządzenie z koszem zamykanym na klucz lub zabezpieczonym za pomocą kodu.
 • Nowoczesne niszczarki mogą się zablokować przez dużą ilość papieru. Jednak funkcja cofania pomoże w szybkim wyczyszczeniu noży tnących. Urządzenie szybko będzie gotowe do dalszego działania.
 • Wysokiej jakości urządzenia mają funkcję autosmarowania głowicy – dzięki temu niszczarka nie wymaga częstych przeglądów, a jej żywotność jest dłuższa.
Polecane niszczarki
 • 419 zł
 • 79,99 zł
 • 119 zł
 • 39,99 zł
 • 2 089 zł

Niszczarka papieru – wybierz odpowiedni model

niszczarka Fellowes 53C

Niszczarka dokumentów to popularny artykuł biurowy. Nic więc dziwnego, że w sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli o zróżnicowanych parametrach. Znajdują się wśród nich zarówno profesjonalne niszczarki papieru do biura, jak i urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Odpowiedni model można wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Hama Professional M8CD to profesjonalny sprzęt, dzięki któremu zniszczysz nie tylko papier, ale również dyski CD, DVD, Blue-ray oraz plastikowe karty. Silnik urządzenia pracuje bardzo cicho, a stalowe wały nożowe są odporne na zszywki. Omega ONPC 3 w 1 – niszczarka do dokumentów o pojemności 11 litrów – również ma oddzielny podajnik do cięcia płyt CD i kart kredytowych. Doceniana jest za wysoką funkcjonalność oraz szybkość (w tempie 2,9 m/min). Cena urządzenia nie jest wygórowana, a jego dobra jakość pozwala na długie i efektywne użytkowanie. Fellowes P-25S to model o zbliżonych parametrach – produkt wyróżnia się wysokim tempem cięcia (5 m/min), co ma ogromne znaczenie przy większej ilości dokumentów.

Niszczenie laminowanych dokumentów nie musi być problemem! Model Tracer CUTTER TRX-119 jest przystosowany do cięcia takiej dokumentacji. Wyróżnia go zabezpieczenie termiczne, które chroni przed przegrzaniem, i wysoki poziom bezpieczeństwa w użytkowaniu. Niszczarki papieru doskonale sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w gospodarstwie domowym.

Małe biuro lub gospodarstwo domowe – jakie rozwiązanie warto wybrać?

Biuro nie jest jedynym miejscem, w którym praktykowane jest niszczenie dokumentów. Wiele małych firm, również jednoosobowych, i gospodarstw domowych niszczy dokumenty zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych. W tym przypadku doskonale sprawdzą się domowe, małe niszczarki do papieru. Przykładem może być urządzenie Fellowes 53C. Jest to poręczny sprzęt, który można postawić przy biurku, by cały czas mieć go pod ręką. Jego ogromnymi zaletami są łatwe opróżnianie kosza na ścinki, a także bezpieczeństwo użytkowania – ten ostatni walor jest szczególnie ważny, gdy w domu mieszkają dzieci i zwierzęta.

W domu lub małym biurze idealnie sprawdzi się model Fellowes Powershred M-7Cm – mała niszczarka do papieru. Nie tylko niszczy dokumenty ze zszywkami i karty płatnicze, ale robi to z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Stopień tajności DIN P4/T4 zapewnia cięcie dokumentów na bardzo drobne ścinki, co zapewnia bezpieczeństwo najwrażliwszym danym.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link