Data publikacji: 30 października 2019
Autor: Piotr
ARTYKUŁ - PORADNIK

Najlepsze symulatory na PC – jakie warto wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Symulatory na PC przyciągają m.in. zróżnicowaną tematyką. Mamy bowiem do wyboru na przykład: symulator ciężarówki, symulator lotu, symulator farmy, symulator łowienia ryb, a nawet symulator życia! Zdecydowaliśmy się opisać najciekawsze z nich oraz wyjaśnić dlaczego warto w nie zagrać.

Jadący samochód ciężarowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie symulatory są dostępne na PC;
  2. czym charakteryzują się konkretne symulatory.

Jaki symulator ciężarówki na PC?

Lecący samolot pasażerski

Liczba symulatorów na komputery jest niezliczona, dlatego postanowiliśmy wybrać kilka najciekawszych propozycji. Na samym początku zainteresujemy się symulatorem jazdy ciężarówką. Gra o nazwie American Truck Simulator to produkcja przeznaczona dla osób czerpiących dużą przyjemność z jazdy. Przyjmujemy zlecenie na przetransportowanie towaru w określone miejsce, a następnie przemierzamy amerykańskie drogi, przy okazji podziwiając zmieniające się krajobrazy. Wielu graczy lubi odpoczywać za kierownicą samochodu ciężarowego, ponieważ jest to całkiem relaksujące doświadczenie. Dodatkowo American Truck Simulator to symulacja małego biznesu, bo przyjdzie nam zarządzać przedsiębiorstwem przewozowym. Warto podkreślić, że do grania w tego typu symulatory można wyposażyć się w kierownicę, która zwiększy satysfakcję płynącą z jazdy. Polecamy model Q-SMART SW8080 Sepang PRO z mocowaniem na 6 przyssawek.

Jaki symulator latania samolotem na PC?

Niektórzy zamiast jeździć wolą znaleźć się w przestworzach, dlatego mamy również propozycję symulatora samolotu. Dywizjon 303: Bitwa o Anglię PC to symulator lotniczy osadzony w realiach II wojny światowej. Dodatkową zaletą dla polskich graczy jest fakt, iż zgodnie z tytułem, gra odnosi się do polskiego Dywizjonu 303, który został uformowany w Wielkiej Brytanii. Zyskamy okazję uczestniczenia w ekscytujących historycznych starciach, podczas których będziemy musieli wykazać się opanowaniem i umiejętnościami. Taki symulator latania to również lekcja historii.

W tej produkcji polskiego studia Atomic Jelly rozpoczniemy służbę w Dywizjonie 303 jako młody pilot, który będzie regularnie uczestniczył w podniebnych starciach. Bardzo ciekawym dodatkiem jest możliwość dokonywania modyfikacji naszego samolotu. Gra pozwala wcielić się w mechanika i samodzielnie wymieniać konkretne komponenty, co z pewnością doceni wielu graczy.

Proponowane produkty:
eFootball PES 2020 [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Age of Empires: Definitive Edition [kod aktywacyjny] PC <%– –%>
Miś Uszatek Wyścig [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Miś Uszatek Przygoda w Górach [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Game Tycoon 2 [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>

Jaki symulator farmy na PC?

Mężczyzna łowiący ryby

Farming Simulator to seria gier o prowadzeniu gospodarstwa rolnego, która ma duże grono fanów i istnieje już od wielu lat. Farming Simulator 19 to kolejna odsłona tego znanego symulatora farmy na PC. Tym razem silnik graficzny został odnowiony, więc całość prezentuje się lepiej. Nowością jest także możliwość zajmowania się końmi, które można hodować i sprzedawać z zyskiem. Poza tym gra to sprawdzony pomysł na rozgrywkę, który jest regularnie udoskonalany. Będziemy rozwijać nasze gospodarstwo, starać się o generowanie coraz większych zysków, co z kolei umożliwi zakup lepszych maszyn. Skupimy się na zasiewaniu i nawożeniu, aż w końcu przyjdzie czas na żniwa oraz magazynowanie. Ostatecznym etapem – dla wielu najbardziej satysfakcjonującym – będzie liczenie ciężko wypracowanego zarobku. Gra imponuje pod względem liczby maszyn rolniczych oddanych do naszej dyspozycji – jest ich ponad 350! Są także kultowe pojazdy firmy John Deere, tak ważne dla fanów serii.

Jaki symulator wędkarski na PC?

Łowienie ryb jest bardzo relaksujące, dlatego nie brakuje zwolenników tego zajęcia. Nic dziwnego, że na rynku gier komputerowych powstały także symulatory wędkowania. Fishing Sim World PC to możliwość chwycenia za wędkę, wskoczenia do łodzi, dobrania odpowiedniej przynęty i spróbowania swoich sił w złapaniu jak największego okazu ryby. Realistyczne wędkowanie należy do popularnej rodziny symulatorów, które mają wiele do zaoferowania. W przypadku Fishing Sim World będą to m.in.: dynamiczna pogoda, piękne jeziora, 18 różnych gatunków ryb, a także turnieje wędkarskie. Krótko mówiąc, miłośnicy tematu będą mieli zajęcie na wiele godzin.

Fajne symulatory na PC

Jak już zostało napisane na początku – liczba symulatorów na komputery osobiste jest imponująca. Podjęliśmy się opisania kilku z nich, lecz jest to jedynie kropla w morzu. Istnieją symulatory kolejowe, wyścigów, lotów kosmicznych, mechaników samochodowych, prowadzenia karczmy, a także symulatory miast czy nawet symulatory życia (jak The Sims 4 PC). Jedną z największych zalet tego gatunku gier jest właśnie to, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Symulatory to również odskocznia od typowych gier, w których z reguły wcielamy się w role żołnierzy czy bohaterów ratujących fantastyczne krainy. Czasem chcemy po prostu zająć się spokojnym łowieniem ryb i nie musieć walczyć o przetrwanie na wirtualnym polu bitwy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Każdy smartfon posiadający aparat z trzema obiektywami oferuje użytkownikowi dużo lepszą jakość wykonywanych fotografii.
Zobacz więcej   
 Sprawdź, jaka jest różnica pomiędzy Dolby Atmos a Dolby Digital Plus.
Zobacz więcej   
 Disney Infinity 3.0 nie zyskał zakładanej popularności, ale wciąż ma wielu fanów, których zachwyca taki sposób rozgrywki.
Zobacz więcej   

Znajdź nas