Najlepsze okulary VR do konsoli – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Joanna

Gear VR marki Samsung czy Sony VR do PlayStation? Nie wiesz, które okulary wirtualnej rzeczywistości będą lepsze do grania na konsoli? Sprawdź zatem opinie naszych klientów. Dzięki nim wybierz najlepsze okulary VR.

Gogle VR – gra na konsoli

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym są gogle VR i jak działają,

- które modele okularów VR nadają się do grania na konsoli,

- dlaczego warto mieć okulary VR.

Okulary VR – czyli?

Okulary wirtualnej rzeczywistości to specjalne gogle, które wręcz dosłownie przenoszą Cię do świata wyświetlanego filmu czy gry. Ich technologia polega na wykorzystaniu dwóch ekranów, które lekko zakrzywiają, przesuwają ten sam obraz i powielają go, przez co ma się wrażenie całkowitej trójwymiarowości.
Okulary VR, tak jak faktycznie wskazuje ich nazwa (Virtual Reality) służą do tego, żeby przenosić do innej rzeczywistości – wirtualnej. Ten stosunkowo nowy, chociaż mający początek już w latach 90-tych, wynalazek ma coraz szersze zastosowanie. Przede wszystkim okulary VR stosuje się do wykonywania symulacji, grania w gry i oglądania filmów oraz seriali.

RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNA CZY ROZSZERZONA

Technologię okularów VR nieco błędnie określa się mianem wirtualnej rzeczywistości. W istocie jest to rzeczywistość rozszerzona, czyli taka, która łączy w sobie świat realny z wirtualnym. Co to oznacza w praktyce? W czasie rzeczywistym odbierasz wirtualny wytwór wpleciony w realia – możesz poruszać się w każdym wymiarze, a obraz odbierasz również w wersji trówymiarowej.

Klienci polecają najlepsze okulary VR do konsoli

Okulary VR do grania na konsoliNie wszystkie modele gogli VR nadają się do konsoli. Znaczna większość z szeroko dostępnych i tańszych modeli nadaje się jedynie do smartfonów. Jednak coraz częściej spotkasz zaawansowane okulary VR do grania na komputerze czy konsoli. Najczęściej polecane przez klientów modele to:

  • Sony PlayStation VR – te okulary VR mogą już otrzymać miano kultowych i zostały docenione przez tysiące zadowolonych użytkowników. Co myślą o nich nasi klienci? Tak pisze o nich PJ: Najlepsze wejście do świata VR, które można kupić. Wrażenia niesamowite. Niech jako rekomendacja wystarczy to, że jeden z moich znajomych, który NIGDY nie grał w gry wideo, po prezentacji sprzętu kupił następnego dnia konsolę, PSVR i 3 gry. Największe wrażenie zrobił na nim (i na mnie też) Batman – MEGA! Szkoda życia – musisz spróbować! Model ten znajdziesz również w różnych wersjach, w tym w ciekawych zestawach z grami,
  • Sony PlayStation VR v2 – to gogle VR jeszcze nowszej generacji, które znajdziesz od razu w zestawie z kamerką do PlayStation 4 i grą VR Worlds. Oto, co myśli o tym gadżecie Kowboj: Krótko pisząc: polecam wszystkim, którzy jeszcze nie mieli z tym styczności, ponieważ naprawdę warto się w to pobawić!
Okulary VR do konsoli to jeszcze wciąż rzadkość. O wiele więcej gogli znajdziesz do smartfonów, jak np. ten znany i lubiany model marki Samsung Gear VR, który pasuje do wszystkich smartfonów tego producenta. To doskonały sposób na granie, ale i oglądanie filmów czy seriali. Masz wrażenie całkowitego zanurzenia się w wyświetlanym świecie.
Wszystkie gogle VR, które nadają się do grania na konsoli, a także ciekawe zestawy dopasowanych gier i gadżetów znajdziesz tutaj.

Okulary VR do grania – dlaczego warto?

Granie w okularach wirtualnej rzeczywistościTen gadżet to rewolucja w świecie technologii i rozrywki. Dzięki goglom VR gra na konsoli nigdy nie była bardziej realistyczna. Jak mówią klienci o Sony VR: Gra się niesamowicie. Gry, które na monitorze wyglądają co najwyżej średnio, w VR sięgają szczytów. Piksele są, ale jest też grywalność. Możliwość oglądania obrazu w wersji 360º i nie ograniczonego przez żadne przedmioty czy wystrój realnego otoczenia sprawia, że granie nabiera nowego wymiaru – możesz poczuć się, jakbyś był wewnątrz ulubionego świata.
Dowiedz się jeszcze, w jakie gry zagrasz na PlayStation VR – oto najlepsze z nich, polecane przez naszych klientów.

CIEKAWOSTKA

Naukowcy pracują nad tym, aby do wirtualnego świata wrażeń wprowadzić także zapach i  dotyk. Na razie musisz jednak zadowolić się realistycznym obrazem i dźwiękiem.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link