Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać?

Autor: Joanna

Często jeździsz samochodem i spędzasz w nim wiele godzin każdego dnia? A może służy Ci jedynie do pokonywania trasy od domu do pracy? Niezależnie od okoliczności z pewnością przyda Ci się zestaw głośnomówiący. Jak działa i do czego służy, a także jak wybrać najlepszy model, dowiesz się z naszego artykułu – sprawdź!

Z zestawem głośnomówiącym możesz bezpiecznie rozmawiać przez telefon w czasie jazdy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto zdecydować się na zestaw głośnomówiący do auta,

- jakie funkcje powinien mieć dobry zestaw głośnomówiący do samochodu,

- na które modele zestawów głośnomówiących warto zwrócić uwagę.

Zestaw głośnomówiący do auta – czemu warto go mieć?

Rozmowa przez zestaw głośnomówiący wbudowany w autoPewnie nie raz znalazłeś się w sytuacji, gdy prowadziłeś samochód i nagle zaczął do Ciebie dzwonić telefon. Zobaczyłeś, że dzwoni szef, mama lub żona, i zdecydowałeś się odebrać, ponieważ mogło to być coś ważnego. Jeśli tak, to wiedz, że naraziłeś zdrowie i życie zarówno swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jedna ręka była bowiem zajęta trzymaniem komórki, a tylko druga była w stanie obsługiwać samochód – to mogło doprowadzić do kolizji lub wypadku samochodowego.
Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, koniecznie zaopatrz się w zestaw głośnomówiący do samochodu. To niewielkie urządzenie połączysz ze swoim telefonem za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth i za każdym razem, gdy będziesz musiał wykonać lub odebrać telefon, pozwoli Ci na bezpieczną rozmowę. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się nie tylko wtedy, gdy chcesz doraźnie odbierać przychodzące rozmowy, ale także wtedy, gdy po prostu lubisz spędzać czas na drodze na rozmowie z przyjaciółmi i rodziną.

CZY WIESZ, ŻE...

Zestawy głośnomówiące są alternatywą dla równie popularnych zestawów słuchawkowych do samochodu, czyli słuchawek Bluetooth, które są bardziej uniwersalne, ponieważ możesz z nich korzystać zarówno w aucie, jak i poza nim, np. do rozmów służbowych w pracy. Wiele osób preferuje jednak zestawy głośnomówiące, które są zwyczajnie wygodniejsze w użytku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając system głośnomówiący do samochodu?

Jeśli szukasz zestawu głośnomówiącego do telefonu, z pewnością spotkasz się z wieloma systemami – wybór tego najlepszego spośród nich może okazać się trudny. Dlatego też podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby kupić urządzenie głośnomówiące do samochodu, które będzie Ci służyło możliwie najlepiej:
  • Forever BK-300czas pracy, gotowości i ładowania – te wartości pozwolą Ci ustalić, jak długo będziesz mógł korzystać z zestawu głośnomówiącego. Czas pracy oznacza szacowaną liczbę godzin, przez którą możesz non stop rozmawiać przez system głośnomówiący. Czas gotowości z kolei mówi o tym, jak długo urządzenie głośnomówiące może być nieużywane w aucie bez ładowania, zaś czas ładowania podpowie, jak szybko będziesz w stanie przywrócić rozładowany zestaw do sprawności,
  • multiuse – funkcja, która pozwala podłączyć do systemu głośnomówiącego więcej niż jeden telefon. Docenisz to z pewnością, jeśli posiadasz zarówno numer prywatny, jak i służbowy,
  • mikrofon z redukcją szumów – ta opcja sprawi, że wszystko, co powiesz, Twój rozmówca będzie słyszał wyraźnie, nawet jeśli Twój samochód działa bardzo głośno,
  • komendy głosowe – niektóre modele zestawów głośnomówiących reagują na komendy głosowe – dzięki temu możesz powiedzieć urządzeniu, że chcesz odebrać telefon, zadzwonić do mamy czy się rozłączyć, a ono wykona akcję za Ciebie,
  • automatyczne włączanie – przydatna opcja, jeśli chcesz, aby bateria Twojego zestawu głośnomówiącego działała jak najdłużej. Dzięki czujnikowi ruchu system włączy się, gdy wejdziesz do auta i wyłączy, jak z niego wysiądziesz.

Jaki zestaw głośnomówiący warto wybrać?

Na ryku dostępnych jest wiele modeli urządzeń głośnomówiących do samochodu. Z pewnością warto zainteresować się produktami popularnej wśród kierowców firmy Jabra, np. modelem Jabra Tour z automatycznym włączaniem i czujnikiem ruchu czy też Jabra FREEWAY, który posiada opcję sterowania głosowego. Ciekawym wyborem okaże się również system głośnomówiący do samochodu Parrot Minikit Neo 2 HD, który współpracując z aplikacją na smartfonie, przypomni Ci o opłacie za parking i przerwie w długiej trasie, lub Forever BK-300, umożliwiający sparowanie z dwoma urządzeniami i odtwarzanie muzyki z telefonu.
Jeśli jednak chcesz lepiej poznać dostępne modele systemów głośnomówiących do samochodów, sprawdź, jakie recenzje poszczególnym modelom wystawili inni użytkownicy: Najlepszy zestaw głośnomówiący – poznaj opinie naszych klientów.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów