Zakup dobrego ultrabooka – które modele warto wybrać?

Autor: Joanna

Ultrabook to urządzenie doceniane przez wiele osób. Jest idealnym przenośnym komputerem dla większości użytkowników, ponieważ mobilność zyskuje na popularności, a praca na laptopie stała się czymś powszechnym. W związku z tym ultrabooki to doskonałe rozwiązanie dla bardziej wymagających użytkowników, którzy z reguły są zainteresowani zadowalającą wydajnością, połączoną z niską wagą oraz długim czasem pracy. Trudno się zatem dziwić, że wielu potencjalnych nabywców technologii chętnie spogląda w kierunku ultrabooków.

Lekkiego ultrabooka możesz zabrać gdziekolwiek zechcesz

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym charakteryzuje się ultrabook
  2. jakie ultrabooki są najlepsze

Co to jest ultrabook?

Polecane ultrabooki

Przenośne komputery osobiste są określane mianem laptopów.

Urządzenia tego typu zdobyły ogromną popularność i podbiły serca konsumentów na całym świecie.

Trudno się zatem dziwić, że wraz z upływem czasu doszło do powstawania nowych kategorii takich sprzętów.

Świetnym przykładem są ultrabooki, czyli laptopy o bardzo niskiej wadze oraz smukłych obudowach.

Nadal są to przenośne komputery, ale koniecznym wymogiem jest między innymi długi czas pracy, a także wydajność na wysokim poziomie.

Ważną informacją będzie również to, że ultrabooki zostały wymyślone przez firmę Intel. Ten producent, który od wielu dekad jest związany z technologią, pewnego razu zapowiedział nowy typ laptopów i wyjawił światu nazwę „ultrabook”.

Polecane laptopy

Jakie ultrabooki są najlepsze?

Apple Macbook Pro 13 13,3" Intel® Core™ i5-7360U - 8GB RAM - 128GB Dysk - OS X Sierra (Space Grey)

Wielu ludzi chcących kupić dobrego ultrabooka może mieć dylemat z podjęciem decyzji. Ma to oczywiście związek z faktem, że dostępnych modeli jest wiele, a ewentualne poszukiwania mogą trwać wyjątkowo długo. Do uwzględnienia są różne parametry techniczne, które jednych mogą interesować mniej, a drugich bardziej. W związku z tym przygotowaliśmy listę najlepszych ultrabooków, które powinny spełniać oczekiwania większości osób zainteresowanych takim sprzętem.

Acer Swift 3 SF314-42-R275 to ultrabook z ekranem 14" i rozdzielczością 1920 × 1080 pikseli. Full HD jest standardem, który zapewnia możliwość dostrzegania wielu szczegółów, a to z kolei przekłada się na znacznie przyjemniejszą pracę oraz rozrywkę. Sporo osób ucieszy zastosowanie takich technologii, jak Acer Color Intelligence oraz ExaColor, dzięki którym kontrast i nasycenie kolorów są na wysokim poziomie. Aktualnie na rynku dominują komponenty firmy Intel oraz AMD. W przypadku ultrabooka Acer Swift 3 SF314-42-R275 zastosowano procesor AMD Ryzen 5 4500U o częstotliwości taktowania 2,3–4,0 GHz i sześciu rdzeniach. To w połączeniu z 8 GB pamięci RAM sprawia, że jest to bardzo dobry ultrabook do wygodnej pracy. Przeglądanie sieci powinno przebiegać z łatwością, a odpalanie programów pomocnych w wykonywaniu codziennych obowiązków będzie równie przyjemnym doświadczeniem. Dodatkowo na szybkość wpływa dysk SSD, który skraca, chociażby, czas odpalania systemu. Skoro już wspominamy o systemie, warto dodać, że jest to Windows 10 Home Edition.

ASUS VivoBook S14 S433FA-EB016 ma ekran 14" i rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli. Tym razem zastosowanym procesorem jest Intel Core i5 10gen 10210U o częstotliwości taktowania 1,6–4,2 GHz oraz czterech rdzeniach. Pamięć RAM to 8 GB, a dysk w technologii SSD wpływa na znacznie szybszą pracę całego systemu. Niezależnie od tego, czy użytkownik będzie zainteresowany oglądaniem filmów, czy też wykonywaniem pracy, ASUS VivoBook S14 S433FA-EB016 sprawdzi się w realizowaniu szerokiego zakresu zadań. Podświetlana klawiatura jest bardzo przyjemnym dodatkiem, który ułatwi pisanie przy słabym świetle. Z kolei czytnik linii papilarnych jest zaletą nie do przecenienia, ponieważ zagwarantuje bezpieczeństwo.

Dell Inspiron 5505-6162 ma odrobinę większy ekran od omawianych wyżej ultrabooków, ponieważ jego przekątna wynosi 15,6". Rozdzielczość to standardowe 1920 × 1080 pikseli, a więc wszystko wygląda wyraźnie i można bezproblemowo dostrzegać detale. Procesor AMD Ryzen 5 4500U o częstotliwości taktowania 2,3–4,0 GHz oraz sześciu rdzeniach spełnia wymogi wielu użytkowników i zapewnia satysfakcjonującą pracę. Dysk SSD o pojemności 256 GB wspiera szybkie wykonywanie procesów. Oczywiście nie brakuje również dodatków, dzięki którym można ułatwić sobie spędzanie chwil z ultrabookiem. Świetnym przykładem jest proste, lecz bardzo praktyczne podświetlenie klawiatury.

Huawei MateBook X Pro 2020 jest ultrabookiem z dotykowym ekranem 13,9" o rozdzielczości 3000 × 2000 pikseli. To doskonałe połączenie mobilności z mocą obliczeniową. Osoby zainteresowane wygodną pracą z niemal każdego miejsca prawdopodobnie docenią łatwość realizowania różnych zadań, oferowaną przez ten ultrabook. Znajduje się tu procesor Intel Core i5 10gen 10210U o częstotliwości taktowania 1,6–4,2 GHz oraz czterech rdzeniach. Szybki dysk SSD ma pojemność 512 GB, więc nie zabraknie miejsca na dane. Dodatki w postaci podświetlanej klawiatury czy czytnika linii papilarnych sprawiają, że użytkownik może cieszyć się komfortem pracy i bezpieczeństwem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów