Czytnik e-booków z podświetleniem – wybieramy prezent na Dzień Kobiet

Autor: Anna

Czytnik e-booków ma kilka zalet w porównaniu z papierowymi książkami. Jedną z nich jest zmienianie wyglądu treści. Wybór wielkości i rodzaju fontu to tylko jedna z opcji dostosowywania książki do swoich preferencji. Dzięki podświetleniu e-papierowego ekranu bocznymi diodami czytelniczka minimalizuje zmęczenie oczu i jest niezależna od zewnętrznego źródła światła. Jaki czytnik e-booków z podświetleniem jest najlepszym prezentem na Dzień Kobiet? Sprawdź!

Czytnik e-booków z oświetleniem ma regulację podświetlenia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- który czytnik e-booków Kindle z podświetleniem kupić,

- który czytnik Pocketbook z podświetleniem wybrać,

- które nowe czytniki e-booków z podświetleniem warto mieć.

Podświetlany ekran E-Ink nie odbija światła

Który czytnik e-booków Kindle z podświetleniem kupić?

Jeśli planujesz kupić pierwszy czytnik e-booków Kindle, dowiedz się wszystkiego o tym popularnym czytniku.

Klasyczny Kindle Paperwhite 3 w czarnej obudowie to bestseller z wielostopniowym podświetleniem ekranu, które można dostosować również do naturalnego światła dziennego. Użytkowniczka może regulować oświetlenie od poziomu 0 do 24.

Dzięki światełkom można zmienić odcień ekranu na zimniejszy (bielszy). Dzięki temu jeszcze bardziej będzie przypominał biały papier, co poprawi komfort czytania. Trzeba przyznać, że starsze modele Kindle bez podświetlenia mają jednak kolor delikatnie poszarzałej kartki.

Czytnik Kindle Paperwhite 3 pozwala na komfortowe czytanie nawet w całkowitej ciemności. Minimalnie podświetlony ekran E-Ink nie męczy oczu, bo światło trafia do nich odbite od ekranu. Jakie są inne zalety tego czytnika? Warto powiedzieć, że Kindle Paperwhite 3 ma:

  • 4 GB wbudowanej pamięci, która pomieści tysiące książek w 8 różnych formatach,
  • 6-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 300 ppi (większą niż w poprzednich modelach),
  • wbudowany moduł Wi-Fi,
  • 7 krojów czcionek do wyboru,
  • 3 ustawienia marginesów,
  • 3 ustawienia interlinii.

CZY WIESZ, ŻE...

Podświetlany ekran E-Ink nie odbija światła jak wyświetlacze z błyszczącą matrycą, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży i do czytania książek poza domem.

Dzięki technologii E-Ink Carta efekt ghostingu, czyli znikających powoli śladów atramentu po odświeżaniu stron, został zredukowany. Opinie zadowolonych czytelniczek potwierdzają, że ekran w Kindle Paperwhite 3 nie migocze.

Który czytnik e-booków Pocketbook z podświetleniem wybrać?

Wodoodporny czytnik e-booków Pocketbook z podświetleniemPopularnym prezentem dla mola książkowego jest Pocketbook InkPad 3, który ma ekran większy o 1,8 cala od modelu Kindle Papierwhite. Czytnik e-booków Pocketbook ma również wielostopniową regulację oświetlenia, lecz funkcja Starlight daje więcej możliwości:

  • wybór natężenia i barwy światła,
  • nieograniczoną ilość profili podświetlenia do zdefiniowania,
  • automatyczny dobór oświetlenia.

Pocketbook InkPad 3 obsługuje 17 formatów plików (tekstowych, zdjęć i muzycznych), a dzięki czytnikowi kart pamięci microSD można powiększyć jego pamięć wewnętrzną o 8 GB. Żyroskop sprawia, że ekran obraca się automatycznie w zależności od ułożenia urządzenia.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1900 mAh powinien wytrzymać do miesiąca użytkowania czytnika. W ramach przerwy od czytania Pocketbook umożliwia zagranie np. w Sudoku. Z tańszych modeli sprawdzi się 6-calowy Pocketbook 627 Touch Lux 4 albo nowy wodoodporny Pocketbook 632 Touch HD 3 z aż 16 GB pamięci, który można zanurzyć w wodzie na głębokość do 1 m na 30 minut.

WARTO WIEDZIEĆ

Czytniki Pocketbook mają funkcję „Czytaj na głos”. Dzięki niej każdy e-book może zostać zamieniony w audiobooka. Z jednej strony – podczas słuchania książki można wykonywać inne czynności, z drugiej – rolę lektora pełni syntezator mowy IVONA TTS, który nie zastąpi zawodowego lektora.

Jaki czytnik e-booków z podświetleniem wybrać z nowości?

Z nowości na rynku czytników e-booków wyróżnia się Onyx BOOX Poke Pro z wyświetlaczem E-Ink i nawet systemem Android. Model ma wbudowane moduły Bluetooth i Wi-Fi, poza plikami tekstowymi i zdjęciami obsługuje pliki muzyczne (MP3 i WAV) i ma wyjście słuchawkowe. Inne polecane modele znajdziesz w rankingu TOP 7 czytników książek.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link