Jaki adapter Bluetooth wybrać do PS4?

Autor: Zosia

Konsola PS4 jest popularnym wyborem spośród tego typu urządzeń. Sam zakup to jedno, liczy się także komfort użytkowania, dlatego też coraz więcej osób sięga po adaptery Bluetooth, aby uniknąć okablowania. Jaki adapter Bluetooth do PS4 warto wybrać? Co jest w nim szczególnie ważne?

Dłonie mężczyzny trzymające gamepada do PS4. W tle telewizor.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy adapter Bluetooth i jak działa
  2. jakie są klasy zasięgu tego typu urządzeń
  3. jakie adaptery Bluetooth warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Adapter Bluetooth – co to jest i do czego służy?

Dwóch mężczyzn grających w PS4

Adapter Bluetooth jest niewielkim urządzeniem, dzięki któremu możemy komunikować się w sposób bezprzewodowy pomiędzy komputerem a innym urządzeniem, wyposażonym w opcję Bluetooth. Oczywiście takich urządzeń jest dużo, to m.in. smartfony, laptopy i tablety. Są jednak urządzenia, które takiej opcji nie mają, np. komputery stacjonarne, kina domowe czy PS4. To do nich najczęściej kupowane są specjalne adaptery USB obsługujące Bluetooth. Zakres przedmiotów, do których można użyć modułu Bluetooth, jest dużo większy. Często kupujemy adapter do słuchawek, a nawet głośników.

Warto wyjaśnić, czym jest komunikacja poprzez Bluetooth i jak ona działa. Jest to swego rodzaju łączność na niezbyt dużych odległościach, znacznie krótszych aniżeli inne rodzaje sieci bezprzewodowych. Dzięki niemu obsługa PS4 i innych urządzeń jest dużo prostsza, bo odbywa się bezprzewodowo, zdalnie. Tym samym zwiększa się komfort użytkowania, a samo zainstalowanie modułu jest bardzo prostą czynnością. W pierwszym kroku wystarczy podłączyć adapter Bluetooth do portu USB urządzenia, np. konsoli PS4 lub komputera stacjonarnego. Następnie trzeba sparować ze sobą poszczególne urządzenia, które chcemy połączyć. Bardzo często trzeba będzie włączyć opcję wykrywania ustawień sieciowych i potwierdzić zgodę na łączność z konkretnym urządzeniem.

  • 169 zł
  • 159,99 zł
  • 49,99 zł
  • 199 zł
  • 89,99 zł

Adapter Bluetooth PS4 – jaki jest zasięg urządzenia?

Adapter Bluetooth z wejściem mini USB.

Bluetooth jest siecią o krótkim zasięgu, dlatego trudno objąć całe mieszkanie lub dom jednym adapterem. Warto pamiętać, że poszczególne moduły różnią się od siebie, stąd bardzo dużą rolę odgrywają parametry urządzenia, na które warto zwracać uwagę przed samym zakupem. Jeśli przy wyborze adaptera Bluetooth do PS4 będziemy kierować się kryterium zasięgu, to warto wybierać modele oferujące zasięg nie mniejszy niż 10 metrów. Rzadko zdarza się, że konsola znajduje się dalej. Jeśli jednak jest to dla nas zbyt mało, warto rozważyć zakup urządzenia o zasięgu nawet kilkudziesięciu metrów. Zazwyczaj są to moduły stosowane głównie w halach produkcyjnych lub biurach. Czasami stosuje się je także na otwartych przestrzeniach. Wyróżniamy trzy klasy adapterów Bluetooth. W klasie pierwszej urządzenia dają nam gwarancję mocnego połączenia nawet na najdalsze odległości, nierzadko sięgające 100 metrów. Dlatego też chętnie wybiera się je do dużych hal lub biur. W drugiej klasie adaptery Bluetooth mają zasięg zazwyczaj do około 50 metrów. Często stosuje się je do telewizorów. Tym samym świetnie sprawdzają się także jako adaptery do PS4. Co więcej, te urządzenia mają uniwersalne zastosowanie. Wybierają je osoby, które na przykład lubią w ruchu słuchać muzyki. Trzecia klasa zasięgu obejmuje urządzenia do maksymalnie 20 metrów. To idealny wybór, jeśli potrzebujemy modułu Bluetooth do pracy stacjonarnej. Sprawdzi się do podłączenia PS4, a także innych urządzeń do komputera.

Warto zwracać uwagę na podzespoły i producenta. Urządzenia sprawdzonych i znanych firm dają gwarancję dużo lepszego zasięgu i posłużą nam dłużej. Będziemy mieć pewność, że parametry ze specyfikacji będą mieć odzwierciedlenie w praktyce. Ciekawym pomysłem przed samym zakupem może być sprawdzenie opinii o urządzeniu, jakie wystawili mu dotychczasowi nabywcy.

PS4 adapter Bluetooth – który model będzie odpowiedni?

Wybierając adapter Bluetooth do PS4, powinniśmy zwrócić uwagę na jego standard komunikacji. Dzięki niemu dowiemy się m.in., z jaką prędkością przesyłane są dane. Warto kupować urządzenia o nowych standardach, które w dodatku są energooszczędne. Oprócz klasy i zasięgu adaptera należy wziąć pod uwagę również rozmiar modułu. Rynek oferuje wiele modeli o różnych gabarytach. Niektóre do złudzenia przypominają zwykłe pendrive’y. Dużo praktyczniejsze będą niewielkie moduły z wejściem USB, idealne do PS4, telewizorów i komputerów stacjonarnych. Takie nadajniki nie zajmują dużo miejsca. Ponadto warto zwrócić uwagę na adaptery Oehlbach BTX 1000 (pasuje do laptopów, komputerów stacjonarnych i kina domowego), Vivanco 60341 adapter Bluetooth (dobry wybór do radioodtwarzaczy) oraz Logitech 980-000912 (pasuje m.in. do amplitunerów). Dobrym zakupem okażą się także modele TP-LINK HA100 i XX.Y TR01.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link