Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Raty - 1 lub 2 raty gratis - 0324 - belka mobi 396x116
Raty - 1 lub 2 raty gratis - 0324 - belka 1024x85

Anteny DVB-T (56)

Strona 3
Antena Telmor DIGITactiva 5G (biały)
  • Typ:  aktywna antena zewnętrzna
  • Odbiór sygnału:  DVB-T, DVB-T2, UHF
  • Wbudowany wzmacniacz:  tak
  • Zysk:  22 dB
Antena Telmor TT-355
  • Typ:  pasywna antena zewnętrzna
  • Odbiór sygnału:  DVB-T, UHF
  • Wbudowany wzmacniacz:  nie
Zobaczyłeś 45 z 56 produktów
Antena DVB-T to urządzenie odbierające naziemną telewizję cyfrową w standardzie DVB-T. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy Digital Video Broadcasting – Terrestrial. Ten rodzaj standardu można odbierać od końcówki lat 90. XX wieku. Zadaniem anten DVB-T jest odbieranie sygnału z nadajnika i transportowanie go do telewizora. Sygnał przekształca się w obraz i dźwięk, dzięki którym możesz oglądać w domu ulubione programy czy filmy. Nową wersją tych urządzeń jest antena DVB-T2. Od poprzednich różni się m.in. tym, że można za jej pomocą odbierać obraz w jakości 4K. Na rynku działa całkiem sporo producentów zajmujących się wytwarzaniem anten DVB-T. Są to np. Hama, Telmor czy TechniSat. Ich produkty można podzielić na aktywne i pasywne. Aktywne mają konwerter, w którym dochodzi do przetworzenia odbieranego od nadajnika sygnału, a pasywne rejestrują fale za pomocą jedynie swojej własnej konstrukcji.

Zastosowanie anten DVB-T

Anteny DVB-T stosuje się do odbierania na telewizorach poszczególnych kanałów telewizji naziemnej. W tym standardzie jest ich około 30, a wśród nich znajdują się przeróżne kanały informacyjne, muzyczne czy rozrywkowe. Niektóre anteny panelowe DVB-T i nie tylko zostały wyposażone w specjalny filtr, który niweluje działanie fal telefonii komórkowej na sygnał telewizyjny. Dzięki temu odbiór kanałów nie jest niczym zakłócony. W zależności od potrzeb można kupić anteny, które odbierają sygnał z nadajnika tylko z jednego kierunku, a także takie działające dookólnie. Te drugie rejestrują fale nie tylko z tej strony, w którą są zwrócone. Poza tym anteny można podzielić na anteny DVB-T zewnętrzne i wewnętrzne. Różnią się one tym, gdzie można je stosować i w jaki sposób się je montuje.

Sposoby montażu anten DVB-T

Anteny DVB-T z montażem zewnętrznym są przystosowane do funkcjonowania na zewnątrz budynku. Można je przymocować do elewacji, dachu czy barierki na tarasie. Wszystko zależy od konkretnych warunków danego domu czy bloku. Przykręca się je za pomocą kołków, które mocno stabilizują antenę np. do ściany. Poza tym funkcjonują także anteny DVB-T pokojowe. Sposób ich montażu jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga wspinania się na szczyt budynku ani nawet wychodzenia na zewnątrz. Wystarczy zamontować antenę blisko telewizora, z którym ma być ona połączona. Antena może znajdować się na ścianie, a także na stoliku czy półce pod odbiornikiem.

Cena anteny DVB-T

Do czynników wpływających na zróżnicowane ceny anten DVB-T zaliczyć można m.in. obecność filtra 5G i LTE czy typ konstrukcji. Ze względu na obecność konwertera urządzenia aktywne są nieco droższe od pasywnych, cechujących się prostszą konstrukcją. Zwykle do droższych modeli należą sporych rozmiarów anteny do montażu zewnętrznego lub pokojowe o ultranowoczesnym designie, który pozwala im wtopić się w tło pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na jak najniższej cenie, śledź zakładkę z promocjami, a także zadbaj o to, aby konkretna antena DVB-T była jak najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb.
Więcej
Ostatnia strona