HTC One i Samsung Galaxy S4 – na jakie akcesoria się zdecydować, by wykorzystać pełnię ich możliwości?

Autor: Adam
Autor: Miron Nurski
Źródło: Komorkomania.pl

HTC One i Galaxy S4 to z pewnością najpopularniejsze flagowce ostatnich tygodni. Urządzenia te już same w sobie cechują się ogromną funkcjonalnością, jednak można wycisnąć z nich jeszcze więcej za pomocą dedykowanych akcesoriów. Na jakie się zdecydować, by wykorzystać pełnię możliwości swojego smartfona?
W parze z ultrawydajnymi układami zastosowanymi w dzisiejszych topowych smartfonach oraz dużymi ekranami FullHD idzie niestety zwiększone zapotrzebowanie na energię. Wprawdzie modele HTC One oraz Galaxy S4 pod względem żywotności baterii wypadają ponadprzeciętnie, jednak problem pojawia się wtedy, gdy np. podczas wakacyjnego wypadu jesteśmy odcięci od źródła zasilania przez dłuższy czas. Rozwiązaniem tego typu problemów są przenośne ładowarki.
 
Ładowarki te różnią się od siebie pojemnością wbudowanego akumulatora; im większa pojemność, tym więcej razy doładujemy nasz telefon. Oczywiście nie możemy tutaj stosować prostego przelicznika, według którego za pomocą ładowarki o pojemności 4000 mAh telefon z baterią 2000 mAh naładujemy dwa razy, gdyż energia nie jest przesyłana bezstratnie. Sam korzystam z akumulatora o pojemności 9000 mAh i z doświadczenia wiem, że samo ładowanie pochłania ok. 25% energii.

Jaką ładowarkę wybrać? To już zależy od naszych potrzeb. Jeśli chcemy mieć cały czas przy sobie niewielki akumulator, którym w awaryjnych sytuacjach podładujemy telefon do ok. 60-70%, świetnym wyborem będzie Nokia DC-16 o pojemności 2200 mAh, która dostępna jest kilku wersjach kolorystycznych (czarna, biała, różowa, niebieska).
 
 
Jeśli zdarzają nam się jednak dłuższe wypady za miasto, wtedy sprawdzi się PQI iPower 7800 w wersji czarnej lub białej. Akumulator o pojemności 7800 mAh powinien spokojnie wystarczyć na dwa pełne naładowania zarówno modelu HTC One, jak i Galaxy S4.

 
Kierowcy mogą się z kolei zdecydować na jedną z ładowarek samochodowych. Idealnym wyborem będzie model DC-20 marki Nokia, który pozwala ładować nawet dwa urządzenia jednocześnie.
 


Choć do obu topowych smartfonów dołączone są zestawy słuchawkowe, mogą znaleźć się osoby, którym z różnych względów nie przypadną one do gustu. Warto wtedy rozejrzeć za słuchawkami innego producenta, które dedykowane są urządzeniom mobilnym. Od lat świetnym stosunkiem jakości do ceny cechują się słuchawki Jays a-Jays Four.


Jednym z atutów powyższego modelu jest płaski kabel będący rozwiązaniem największej bolączki melomanów, czyli plączących się słuchawek. Posiadają one ponadto wszystkie udogodnienia związane z obsługą smartfona, tzn. mikrofon oraz panel z przyciskami funkcyjnymi. Można je konfigurować według własnych upodobań za pomocą specjalnej aplikacji.


Osoby dbające o swój sprzęt powinny się także rozejrzeć za stosownym etui. Ogromny wybór tego typu akcesoriów mają zwłaszcza posiadacze modelu Galaxy S4. Najpopularniejsze z nich to rekomendowany przez producenta S-View Cover.
 
Jest to etui typu cover, które chroni ekran urządzenia przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Zaletą tego rozwiązania jest sylikonowe okienko, które pozwala uzyskać dostęp do najważniejszych informacji, takich jak godzina, data oraz powiadomienia o nieodebranych połączeniach i nieprzeczytanych wiadomościach, bez konieczności otwierania etui. Co istotne, integruje się ono z oprogramowaniem Galaxy S4, dzięki czemu otwarcie etui automatycznie odblokowuje ekran urządzenia (i odwrotnie). Akcesorium to jest dostępne zarówno w czarnej, jak i białej wersji kolorystycznej.


Warte uwagi jest także etui Puro Metal Cover, które zostało w całości wykonane z aluminium, co wzmacnia wytrzymałość całej konstrukcji. Sprzedawane jest ono w zestawie z folią ochronną na wyświetlacz.
HTC One dostępny jest na naszym rynku dopiero od niedawna, więc liczba dedykowanych mu pokrowców jest na razie znikoma. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z uniwersalnej wsuwki, takiej jak np. Puro Essential Slim XL.
W kwestii ochrony samego wyświetlacza warto zastanowić się nad zakupem folii ochronnej.
 
Zarówno HTC One, jak i Galaxy S4 to dość spore urządzenia, których obsługa może być problematyczna w sytuacji, gdy mamy zajęte ręce (np. w trakcie prowadzenia samochodu). Nieoceniona w takich sytuacjach okaże się słuchawka Bluetooth. W ofercie znajdziemy model Jabra CLEAR, który dzięki swojej stylistyce będzie idealnie pasował do modelu Galaxy S4. Dostępna jest zarówno czarna, jak i biała wersja kolorystyczna. Do modelu HTC One wizualnie zdaje się z kolei pasować model Jabra EASYTALK.

O ile smartfon firmy HTC posiada 32 GB pamięci wewnętrznej, której nie można w żaden sposób rozbudować, o tyle w  modelu Galaxy S4 jest to 16 GB z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 64 GB za pomocą karty microSD. Kupując kartę pamięci warto zdecydować się na klasę 10, która charakteryzuje się zwiększoną prędkością zapisu i odczytu, co pozwoli uniknąć opóźnień.W sklepie znajdziemy bogatą ofertę kart microSD klasy 10, które różnią się od siebie marką oraz ilością pamięci.
 
 
 


Niezwykle interesującym dodatkiem może być także Sony SmartWatch, czyli inteligentny zegarek wyposażony w 1,3-calowy wyświetlacz OLED. Wprawdzie został on wyprodukowany przez japoński koncern, jednak współpracuje z niemal wszystkimi smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu Android. Do czego może posłużyć taki gadżet? Po sparowaniu go z telefonem za pośrednictwem technologii Bluetooth umożliwia on m.in. przeglądanie wiadomość SMS oraz e-mail, dostęp do powiadomień o nieodebranych połączeniach, sterowanie odtwarzaczem muzyki oraz zarządzanie kontami na popularnych serwisach społecznościowych.

 

 

Zobacz pełną ofertę smartfonów w naszym sklepie!Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów