Wiosenne porządki ze sprzętem AGD

Autor: Andrzej

Każdego roku w okresie marca i kwietnia czekają nas wiosenne porządki. W tych dniach przeprowadzamy je w całym mieszkaniu. Warto wcześniej rozplanować zadania i zaopatrzyć się w akcesoria, które pomogą szybko uporać się ze sprzątaniem oraz zaoszczędzić czas. Poniżej radzimy, jakich sprzętów AGD użyć, by praca była nie tylko łatwa, ale i przyjemna.


 Zobacz pełną ofertę produktów czyszczących w naszym sklepie!

 
 
Wiosenne porządki najczęściej zaczynamy od odświeżenia pościeli. Marzec/kwiecień to czas, gdy większość z nas zabiera się za coroczne pranie kołder. Do tego celu potrzebna będzie pralka z większym bębnem i funkcją prania pościeli oraz kołder puchowych. Oczywiście nie musimy od razu kupować największej, możliwej pralki. Już pralka z 7-kilogramowym bębnem bez problemu poradzi sobie z 2 kilogrami pościeli. Dzięki odpowiedniemu programowi, puchowa kołdra zachowa swoje najważniejsze walory i kształty.
 
Odpowiednia pralka do prania pościeli powinna być także zaopatrzona w funkcję mniej zgnieceń. Zapewni ona mniej pogniecione materiały po skończonym cyklu prania. To z kolei zdecydowanie ułatwi prasowanie świeżo wypranych rzeczy.
 
Ważną kwestią przy wyborze pralki jest również jej klasa energetyczna. Najlepszy będzie model o klasie energetycznej A++ lub A+++. Oszczędzają one średnio o 40-50% więcej energii niż urządzenia o klasie energetycznej A.

Zapoznaj się z ofertą środków piorących
 
 
 
Pralka Hotpoint-Ariston AQS73F 09 EU o klasie energetycznej A+++, przystosowana do prania pościeli, kołder oraz z funkcją mniej zgnieceń (więcej informacji o pralce w tym miejscu)
 
Jeśli pranie, to również suszenie. Zabierając się za wiosenne porządki bardzo przydatna okazuje się suszarka, lub pralko-suszarka. Mając taki sprzęt, bez problemów wysuszymy pościel, firanki oraz inne wyprane tkaniny. Jest to spore udogodnienie szczególnie, gdy nie mamy balkonu lub mamy zbyt małe pomieszczenia, w których nie ma miejsca na rozwieszenie sterty prania. Warto zaznaczyć, że pralko-suszarka jest sprzętem przydatnym prze cały rok. Jest ona szczególnie doceniana przez wieloosobowe rodziny, u których pranie to czynność codzienna. Co zyskujemy? Szybkość, sprawność, skuteczność i więcej wolnej przestrzeni.
 

Pralko-suszarka Samsung WD0804W8E (więcej informacji o pralko-suszarce w tym miejscu)
 
Podczas wiosennych porządków przychodzi również czas na prasowanie. Najszybszym i najsprawniejszym sposobem na poradzenie sobie z tą częścią porządków będzie użycie odpowiedniego żelazka. Warto zaznaczyć, że obecnie, żelazka mają wiele przydatnych funkcji, które znacznie ułatwiają czynność prasowanie. Jedną z nich jest prasowanie parą. Żelazka posiadające taką możliwość są niezwykle skuteczne w walce ze wszelkimi zagnieceniami. W ich przypadku możliwe jest również prasowanie zabrudzonych ubrań. Przydatną funkcją jest także pionowy wyrzut, który uprości prasowanie np. firanek. Niektóre z żelazek mają możliwość pracy bezprzewodowej. Przy wielkim stosie prania, taka forma swobody jest nieoceniona.

Żelazko Ariete Freestyle (więcej informacji o żelazku w tym miejscu)
 
 
Proste i skuteczne prasowanie zawdzięczamy nie tylko odpowiedniemu żelazku, ale także dopasowanej desce do prasowania.  Idealnie dobrana deska zapewni o połowę mniej pracy. Powinna być ona przede wszystkim stabilna, wygodna i bezpieczna. Dodatkową zaletą będzie mechanizm blokujący przy jej przenoszeniu oraz blokada przez dziećmi. Ważne również, by była lekka. Zaznaczmy, że do wiosennych porządków przyda się deska o sporej powierzchni użytkowej. Taka deska to podstawa przyjemnego i sprawnego prasowania.

Deska do prasowania Vileda Viva Express Premium+ (więcej o desce w tym miejscu)
 
 
Kolejnym sprzętem, który jest niezbędny podczas wiosennych porządków jest odkurzacz. W tym zakresie, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwszym są odkurzacze tradycyjne. Odkurzacze te posiadają moc do 2200W. Jednak już odkurzacz o mocy 1600W pozwala na dokładne odkurzenie 60 m2 mieszkania. W przypadku takiego sprzętu, ważna jest również moc ssania. Im wyższa, tym dokładniej i skuteczniej odkurzymy dom. Kierujmy się zatem sprzętem o regulowanej mocy do wysokości ok. 500W. Bardzo przydatny jest także długi kabel, który pozwoli dotrzeć do najbardziej odległych od gniazdka miejsc. W przypadku alergików polecane jest kupno filtra antybakteryjnego, które pozwala na zatrzymanie ponad 99,9% zanieczyszczeń.
 
  Elextrolux UltraOne (więcej informacji o odkurzaczu w
tym miejscu)
 
 
Przyjemniejszym, lecz nieco droższym rozwiązaniem jest odkurzacz robot. Odkurzacze tego typu same czyszczą pomieszczenia, a przy tym omijają przeszkody oraz meble. Co więcej, same wracają do swojej bazy, gdzie ładują swoją baterię. Takie działanie możliwe jest dzięki visionary mapping, który zapamiętuje układ domu przy pomocy czujników i kamer. Urządzenie można ustawić na konkretną godzinę, dzień, a także zaprogramować dany cykl działania. Całą resztę sprzęt zrobi sam. Pełne naładowanie pozwala na 90-minutową pracę. Odkurzacz robot to ogromne ułatwienie nie tylko podczas wiosennych porządków.
 
 
Samsung NaviBot SR8875 (więcej informacji o odkurzaczu w tym miejscu)
 
 
Czystość i higienę w domu zapewni również czyścik parowy. Jest urządzeniem, które generując parę wodną radzi sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu oraz zawrotnej prędkości pary wodnej i temperaturze (dochodzącej do 100 stopni Celsjusza) jest niezwykle skuteczne. Bez najmniejszego problemu poradzi sobie z upartymi plamami oraz roztoczami. Wiele modeli posiada dodatkowe końcówki w postaci dyszy podłogowej, dyszy punktowej oraz ręcznej, które sprawdzą się jako rozwiązanie w wielu sytuacjach. Sprzęt idealnie sprawdzi się w przypadku mycia podłóg, okapów, a także okien i samych zasłon. Jako że czyściki parowe czyszczą parą, do sprawnego i efektywnego działania potrzebują jedynie wody. Tym samym, po raz kolejny zaoszczędzamy na zdrowiu.
 
 
 
 Czyścik parowy Karcher SC 2 (więcej informacji o czyściku parowym w tym miejscu)
 
 
W przypadku mebli oraz sprzętów RTV ważny jest zarówno środek czyszczący, jak i sama ściereczka, której używamy do czyszczenia. Najlepsze będą produkty wykonane z mikrofibry. Charakteryzują je specjalne włókna, które są kilkakrotnie cieńsze niż ludzkie włosy. Z tego względu, materiał jest niezwykle chłonny, a także wytrzymały. Doskonale wyczyszczą i wypolerują każdą powierzchnie (zarówno na sucho jak i na mokro). Sprawdzą się w przypadku czyszczenia nie tylko mebli i sprzętów RTV, ale również przy czyszczeniu lamp, klamer, drzwi, metali oraz plastików. Warto zaznaczyć, że ścierki z mikrofibry nie potrzebują dodatkowego środka czyszczącego, by dokładnie usunąć kurz. Z tego względu są niezastąpione w domu każdego alergika. Mikrofibrę znajdziemy pod postacią zwykłej ściereczki lub mopa. Dostępne w różnych rozmiarach wyczyszczą nawet najmniejszą szczelinę. Chcąc dokładnie wyczyścić sprzęty RTV takie jak kamery, notebooki czy telewizory możemy użyć również specjalnego preparatu dołączanego do ściereczek.


Ściereczki z mikrofibry (więcej informacji o ściereczkach w
tym miejscu)
 
 
Mikrofibra doskonale odnajdzie się również przy odświeżaniu zlewozmywaków. Specjalny płyn w połączeniu z doskonałymi właściwościami mikrofibry przywróci zlewozmywakom dawny blask. Zestawem przeznaczonym do stali szlachetnej zapewnimy utrzymanie najlepszych walorów zlewozmywaka przez długi czas.
 
Dzięki pomocy w postaci odpowiednich sprzętów AGD, porządki wiosenne zaliczymy do jednych z przyjemniejszych, corocznych prac. Skoro technologia pozwala nam wykorzystać to, co najlepsze, dlaczego by nie skorzystać?

 

Zobacz pełną ofertę produktów czyszczących w naszym sklepie!

  • 239 zł
  • 319 zł
  • 179,99 zł
  • 249 zł
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link