Najlepsze zegarki klasyczne – damskie i męskie modele polecane przez naszych klientów

Autor: Sara

Kultowe zegarki Rolexa, które są symbolem wysokiej elegancji, wielokrotnie zapisały się w historii zegarmistrzostwa. Współczesne luksusowe czasomierze nawiązują wyglądem do zegarków Rolexa nawet z lat 30. XX wieku. Niestety, taki zegarek męski klasyczny to wydatek liczony w tysiącach euro, dlatego wiele osób wybiera o wiele tańsze czasomierze. Zależy Ci na tanim, ale eleganckim zegarku damskim lub męskim? Zobacz, które modele polecają nasi klienci.

Zegarek męski klasyczny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. kiedy warto kupić elegancki zegarek
  2. które zegarki męskie klasyczne są bestsellerowe
  3. który zegarek damski klasyczny warto kupić

Dlaczego warto mieć elegancki zegarek?

Chociaż stylowe zegarki damskie i męskie mają bardzo ograniczone funkcje w stosunku do smartwatchy i inteligentnych zegarków sportowych, wcale nie odeszły do lamusa.
Nasi klienci wybierają tradycyjne czasomierze przede wszystkim ze względu na gustowne projekty kopert, tarcz i bransolet. Nierzadko są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które znacząco kontrastują z zegarkami sportowymi, wyposażonymi w paski wykonane z kolorowych (nawet neonowych!) tworzyw sztucznych.
Klasyczne zegarki pasują do eleganckich kreacji zarówno na spotkanie biznesowe, jak i kolację w luksusowej restauracji. Do oficjalnych stylizacji polecane są minimalistyczne czasomierze – z jasną tarczą, gładką kopertą, skórzanym paskiem. Taki elegancki zegarek możesz dopasować do m.in. skórzanych butów, paska, biżuterii i innych akcesoriów, np. spinek do mankietów.

WSKAZÓWKA

Niektóre smartwatche, np. Garmin Vivomove HR, Samsung Galaxy Watch Rose Gold czy Garmin Vivoactive 3, są stylizowane na klasyczne zegarki damskie.

Zegarek męski klasycznyTradycyjne zegarki damskie i męskie są wybierane przez osoby, które:
  • chcą być całkowicie offline w niektórych sytuacjach,
  • uważają, że elegancki zegarek jest kluczowym elementem znacząco poprawiającym wizerunek,
  • są aktywne fizycznie i mają zegarek sportowy, ale potrzebują klasycznego modelu na inne okazje.

Zegarek męski klasyczny – który wybrać?

Przed zakupem weź pod uwagę strój, do którego ma być noszony elegancki zegarek. Do brązowych skórzanych butów nie dobieraj zegarka z czarnym paskiem, do srebrnych spinek – złotej koperty. Pamiętaj o spójności między tymi elementami, przeglądając np. kolekcję Casio. Klasyczny zegarek Casio dla mężczyzny jest dostępny w serii Classic już od ok. 100 zł do 300 zł. Im wyższa cena, tym oczywiście lepszej jakości wykonanie.
Tanią alternatywą dla klasycznego zegarka Casio może być np. kwarcowy Metabo 657016000 z dużą okrągłą kopertą ze stali szlachetnej. Producent może oferować tak niską cenę zegarka dzięki plastikowemu szkiełku, które jest mniej odporne na zarysowania niż mineralne czy szafirowe. Plastikowa osłonka jest wystarczająca, jeśli minimalistyczny zegarek męski ma być zakładany tylko na wybrane okazje, które nie wymagają pokazywania się z luksusowymi akcesoriami.
Nasz klient Sindbad, który używa także innych produktów marki Metabo, jest zadowolony z wyboru.

WSKAZÓWKA

Szukając eleganckiego zegarka dla mężczyzny, sprawdź ofertę marki CAT, która produkuje zegarki z kopertami i bransoletami ze stali szlachetnej oraz szkiełkami z wytrzymałego na zarysowania szkła mineralnego utwardzanego.

Jeśli myślisz o zegarku jako o upominku dla bliskiego Ci mężczyzny, zobacz tę listę TOP 10 prezentów do 300 zł.

Który elegancki zegarek damski warto kupić?

Zegarek damski CAT Level 3HD IN.191.11.129W ofercie sklepu RTV EURO AGD są dostępne stylowe zegarki damskie CAT:
Oba kwarcowe, ultradokładne zegarki są wodoodporne do zanurzenia na maksymalną głębokość 100 m i mają okienko z datownikiem wskazującym dzień miesiąca. Czasomierz CAT wyróżnia się oryginalnym wyglądem, ponieważ cyfry i liczby są naniesione nie na tarczę, a na kopertę wokół niej. Ten pomysł warto porównać do minimalistycznej tarczy białego zegarka Garmin Vivomove. W tym modelu zdecydowano się tylko na drobne, cienkie kreseczki jako oznaczenia godzin.
Najbliższe tradycyjnym zegarkom damskim są stylowe smartwatche Garmin – Vivomove HR i Vivoactive 3, które według naszych klientów:
  • pięknie się prezentują,
  • pokazują przejrzyście czas,
  • zachwycająco łączą kolor biały ze złotym,
  • pasują zarówno do ubioru sportowego, jak i kreacji biznesowych oraz wieczorowych.
Dzięki funkcji zmiany tarczy i wymiennym paskom elegancki smartwatch może codziennie wyglądać inaczej i doskonale imitować klasyczny zegarek.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link