Kuchnia z lodówką wolnostojącą – jak ją urządzić?

Autor: Ola

Wybierając lodówkę do naszej kuchni, mamy możliwość zakupu zarówno modelu wolnostojącego, jak i do zabudowy. Który będzie lepszy? Wiele zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Kuchnia z lodówką wolnostojącą to cały czas sprawdzone i praktyczne rozwiązanie. Jak w takim razie ją zaaranżować?

Kuchnia z lodówką wolnostojącą.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. od czego zacząć aranżację kuchni z lodówką wolnostojącą
  2. czy warto eksponować lodówkę w swojej kuchni
  3. jaki model lodówki wolnostojącej do kuchni wybrać

Kuchnia z lodówką wolnostojącą – od czego zacząć?

Lodówka wolnostojąca w kuchni obok mebli kchennych.

Lodówka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych urządzeń AGD dostępnych w naszej kuchni. Przed jej wyborem musimy określić, czy wolimy kupić model do zabudowy, który łatwo schować i wkomponować w wystrój pomieszczenia, czy też preferujemy klasyczne rozwiązanie. Lodówka wolnostojąca w kuchni daje wiele możliwości jej urządzenia i podwyższa walory estetyczne pomieszczenia. Na rynku jest dostępnych wiele różnego rodzaju lodówek wolnostojących: modele jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, Side by Side czy French Door. Dla osób ceniących sobie styl klasyczny idealnym wyborem będzie zakup lodówki w stylu retro, który nada całej kuchni niepowtarzalnego klimatu. Czasami zdarza się, że projekt całej kuchni dostosowuje się do lodówki, np. aby lodówka wolnostojąca świetnie się komponowała w białej kuchni.

Lodówka wolnostojąca w kuchni – eksponować czy nie?

Bardzo często zdarza się, że nasz wybór pada na lodówki wolnostojące, ponieważ potrzebujemy modelu o dużej pojemności, np. kiedy mamy dużą rodzinę. Jeśli nie chcemy, aby była specjalnie eksponowana w kuchni i wyróżniała się, można wybrać urządzenie chociażby w srebrnym kolorze. Wtedy kuchnia z wolnostojącą lodówką będzie ładnie się prezentować. Srebrny kolor jest stosunkowo bezpieczny i neutralny, stąd też spotkamy go nie tylko w nowoczesnych kuchniach, ale i klasycznych. Meble kuchenne z lodówką wolnostojącą powinny komponować się zarówno w pomieszczeniach o mniejszej, jak i większej powierzchni. Jedną z najpopularniejszych propozycji aranżacji pomieszczenia kuchennego jest biała kuchnia z wolnostojącą lodówką w kolorze srebrnym lub kremowym. To także praktyczny wybór, gdy aneks kuchenny jest połączony z salonem. Pomaga to zachować neutralność pomieszczenia.

Jeśli preferujemy styl retro i w takim akcencie chcielibyśmy umeblować kuchnię z lodówką wolnostojącą, to takich egzemplarzy na rynku nie brakuje. Możemy zdecydować się na modele o bardzo dynamicznych kolorach, np. limonkowym czy pomarańczowym, lub też na klasyczną biel, srebro czy beż. Warto również postawić na typ lodówki Side by Side z podwójnymi sąsiadującymi drzwiami, która ułatwi dostęp np. do zimnych soków czy wody, bez konieczności otwierania całego urządzenia. Aranżacje kuchni z lodówką wolnostojąca mają jeszcze tę przewagę, że nie ograniczamy się praktycznie niczym, jeśli chodzi o rozmiar lodówki.

Polecane lodówki
  • 1 149 zł
  • 1 699 zł
  • 899 zł
  • 2 749 zł
  • 5 799 zł

Wybieramy urządzenie dla potrzeb naszych i całej rodziny.

Otwarte drzwi lodówki w kuchni, z którejw nętrza wydowbya się poświata.

Należy jeszcze zastanowić się, w którym miejscu w kuchni powinna stać lodówka. Oczywiście musimy mieć na uwadze całokształt wyglądu kuchni, ale i nie możemy zapominać, aby miejsce umożliwiało lodówce prawidłową pracę. Nie powinniśmy ryzykować ustawiania jej w miejscach, gdzie są źródła ciepła, np. w pobliżu piekarnika czy kuchenki. Trzeba mieć na uwadze to, aby lodówka nie znajdowała się bezpośrednio na podłodze. Warto tak wyregulować wysokość, aby przestrzeń między lodówką a powierzchnią wynosiła około 2–3 cm.

Jaką wolnostojącą lodówkę do kuchni kupić?

Producenci zadbali o to, abyśmy mogli wybierać lodówkę spośród naprawdę dużej liczby egzemplarzy. Jeśli chcemy urządzić kuchnię o małej powierzchni czy mieszkamy sami, to idealną opcją będzie zakup lodówki jednodrzwiowej o niewielkiej pojemności. Sprawdzonym urządzeniem jest lodówka Amica FM136.3AAA o pojemności chłodziarki wynoszącej 97 litrów i pojemności zamrażarki wynoszącej 12 litrów, która jest usytuowana wewnątrz urządzenia. Dużym plusem tego sprzętu AGD jest możliwość zmiany kierunku, w który mają otwierać się drzwi. Półki zostały wykonane z hartowanego szkła, a dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy komorę świeżości, dzięki której produkty dłużej utrzymają swój wygląd i smak. Jest to oszczędny model o klasie energetycznej A+++. Klasycznym wyborem będzie zakup lodówki LG GSJ361DIDV o wymiarach 179 x 91,2 x 71,7 cm i pojemności komory chłodzącej wynoszącej 394 litry. Komora mrożąca ma pojemność 197 litrów. Atutem tej lodówki jest pełny system No Frost. Jeśli chcemy aranżować wystrój kuchni z lodówką wolnostojąca typu Side by Side, to znakomitym urządzeniem będzie Samsung Prestige Collection RS68N8241B1 o pojemności chłodziarki wynoszącej 407 litrów i pojemności zamrażarki wynoszącej 210 litrów. Dla osób preferujących klasyczny wystrój kuchni doskonały okaże się model Smeg Retro 50's FAB10RPK2 o drzwiach otwieranych w prawą stronę. Lodówka ta nada kuchni wystroju typowego dla lat. 50 XX wieku, a pastelowy róż jest kolorem neutralnym, dzięki czemu urządzenie to nie będzie dominowało w kuchni. Polecaną lodówką w stylu retro jest też model Amica KS15612T.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów